Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

+25
stina
sibofly
lmacan1
AnTTun
betibup
astrophytum
Mladen_DJ
marin
kamelija
Sanja Ka
Miriam
Jasmina
Sanja
vera4
svena
Lana007
autoar
agava
Hoya
mekinje
željko
Robi
Mihajlooo
Dea the queen
Azra
29 posters

Stranica 1 / 11. 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Azra čet tra 17, 2008 9:56 am

Ovo su trenutno aktivni sajmovi cvijeća koji će se održavati ove godine u Hrvatskoj. Ako znate još koji sajam, pa i manje poznat ili razvikan, slobodno nas obavijestite. Možda se na nekom od njih i vidimo :

01.05.-04.05. Festival cvijeća - Opatija
02.05.-04.05. Sajam cvijeća Ludbreg
08.05.-11.05. Međunarodni sajam cvijeća Hortigrad Varaždin
09.05.-11.05. Florija - svetkovina cvijeća Pula
15.05.-18.05. Cvjetno proljeće - Rijeka - sajam cvijeća i uređenja
23.05.-25.05. Izložba Udruge cvij. zagrebačke županije - Jelačićevi dvori 28.05.-01.06. Floraart - međunarodna vrtna izložba Zagreb
18.09.-21.09. Flora Istra - Sajam cvijeća Pula
25.09.-28.09. Florijana - Rijeka, sajam cvijeća i povrća

Sajmovi istaknuti drugom bojom su sajmovi koje planiram posjetiti. Dojmove javljam naknadno. sunny flower
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Dea the queen čet tra 17, 2008 11:29 am

Hoće li Bešlić biti na nekim od ovih sajmova ? Znam da se često pojavljuje pa imaš li kakav info ? Rolling Eyes
avatar
Dea the queen
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 11
Join date : 16.04.2008

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Azra pon tra 21, 2008 2:29 pm

Pa iskreno, čini mi se da će biti prisutan na cvjetnom proljeću u Rijeci. Prošle godine je imao štand na Florijani. Za ostale zaista ne znam. Nadam se samo da nam kiša neće pokvariti ugođaj s obzirom kako je krenulo s vremenom....
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Mihajlooo pon svi 19, 2008 3:27 pm

Dali se kodvas na tim sajmovima-izlozbama prodaju semenja??? Kod nas ne ali je meni draze i bolje da neke biljke razvijem iz semena. Ako neko nadje seme E.grusonii-ja ili vostanog cveta-Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)
neka mi je javi na pp.

Hvala
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Azra pet svi 23, 2008 1:09 pm

Pa ja baš nisam primijetila sjeme na sajmu sad u RIjeci, ali moram priznati da sam jako razočarana cijenom kaktusa. jednostavno su bili preskupi i premaleni. Bilo je mnogo lijepih i egzotičnih biljaka, no kako ja nisam baš neki freak za takve biljke, osim za kaktuse, onaj tko i nije bio nije ništa propustio.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Mihajlooo pet svi 23, 2008 2:04 pm

Kod nas je jedan mali kaktus 150 din to je oko 15 kuna!!! Dali su i kodvas takve cene???
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Robi pet svi 23, 2008 2:27 pm

Zavisi na koliko malog ti misliš. Npr kod nas je u teglici 5,5 cm cijena od 7-10 kuna po velikim prodajnim centrima, po cvjećarnicama je od 20-35 kn a isto tako i kod Bešlića, izuzev ako je neki rijeđi kao npr. Uebelmania Pectinifera ili Astrophytum Asterias o cijena je i preko 50kn (mislim kod Bešlića). I to je to.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Azra pet svi 23, 2008 3:50 pm

Bešlić je zaista postao papren s cijenama. Tako da se ja držim naše kaktusarke i eventualno velikih trgovačkih centara gdje katkad naletim i na neki rjeđi kaktus za malo novaca.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by željko uto srp 29, 2008 7:53 pm

u Balama je 15.08.2008. fešta od kaktusa odnosno, godišnji skup kaktusara Istre.
Koga zanima nek se javi cvijećarni Daniela u Bele
željko
željko
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 4
Join date : 28.07.2008

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by mekinje uto srp 29, 2008 10:42 pm

peli je napisao/la:u Balama je 15.08.2008. fešta od kaktusa odnosno, godišnji skup kaktusara Istre.
Koga zanima nek se javi cvijećarni Daniela u Bele

Jao pa zar toga ima u Istri, nisam pojma imala!!! cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Obavezno dolazim, pogotovo jer sam iz Rovinja, a do Bala mi je autom za čas!!! Zvati ću cvjećarnu za informacije, a mogao si i ovdje napisati koji detalj ako znaš-tko dolazi, u koliko sati, gdje točno, prodaja, izložba...ako još netko sa foruma planira dolazak neka javi pa da se i upoznamo!! Autoar gdje si!!!!???? flower flower flower
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Mihajlooo uto srp 29, 2008 11:13 pm

EEE blago vama kodnas nema festa samo za kaktuse vec za sve biljke. Svakako uzivajte i naravno ocekujem slike!!!
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by željko sri srp 30, 2008 12:03 pm

Ja se nebi složio ocijenom cijena kaktusa. Kupovao sam i ja u robnim centrima i malo, malo mi neki krepa. Koliko god se ja trudio od njih pet tri mi krepaju. I na čemu sam onda?
Na kraju sam se vratio opet kod Bešlića jer znam što kupujem. (ima ga po sajmovima, nekim centrima i piše na deklaraciji da su njegovi )
A što se tiće cijena, mali kaktusići su od 5-7,00kn. Malo veći u teglici 5,5cm. (znaći standardna velićina po cvijećarnicama i trgovačkim centrima) je od 10 do 20,00kn. Rariteti jesu skuplji, a složit će mo se da ima razloga.
Ja sam htio nabaviti Astrophitum caputi medusa iz Holandije. Cijena je oko 85 eura, ali kad dodaš sve troškove koje bi morao platiti, cijena je katastrofa velika.
Kad se dođe kod njega u staklenik cijene su duplo jeftinije i još se nauživam kaktusa.
Znači cijena od nekoliko kuna gore dole, nemože mi nadomjestiti ono što mi ti kaktusi daju. Smatram da ako mi je nešto ljubav i hobi onda se treba i potruditi oko toga.
Very Happy
željko
željko
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 4
Join date : 28.07.2008

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Hoya čet srp 31, 2008 12:27 am

I ja sam bila kod Bešlića, pričali slikali se provela sam tamo bar četiri sata dok sam se svega nagledala..uzela sam dosta biljkica tamo, ali to je bilo prije neke dvije godine.
Hoya
Hoya
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 14
Join date : 31.07.2008
Age : 51
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by mekinje čet srp 31, 2008 1:34 pm

Za sve koji su zainteresirani i blizu im je da navrate na skup u Balama evo par informacija. Planovi su u tijeku i još ništa nije konačno pa kad bude novosti ja ću opet napisati..
Uglavnom općenita informacija je da će biti izložba i druženje, razmjene i prodaje, nagrađivanje najljepšeg kaktusa, Bešlić..pa eto toliko za sada
flower
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by mekinje sri kol 13, 2008 10:43 pm

Sutra u 20.00 sati je otvaranje susreta kaktusara u Balama. Ja na izložbi sudjelujem sa pet svojih kaktusa, još ni sama ne znam kojih jer mi izbor nije baš velik i nemam neke "egzotične vrste" za pohvaliti se, ali važno je sudjelovati i upoznati iskusnije kaktusare.....
javljam dalje kako ide susret i šaljem slikice čim ih bude.... flower
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by agava sri kol 13, 2008 10:59 pm

Voljela bi da sam sutra s tobom u Balama, no pošto to nije moguće očekujem tvoj detaljan izvještaj. Slikom i tekstom!!! I love you
agava
agava
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 395
Join date : 16.05.2008
Lokacija : Lošinj

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by mekinje čet kol 14, 2008 5:29 pm

Valjda vam neću dosaditi sa pisanjem o izložbi u Balama...kao što sam već napisala otvorenje je danas u 20,00 sati, izložba traje sutra i prekosutra cijeli dan. Prekosutra u 21,00 sat je mali program gdje će se izložba zatvoriti i dodijeliti će se nagrade za najljepši kaktus, najsukulentniji kaktus i naj domaći uzgoj..tako nekako. Sve dane moći će se i nešto kupiti...jedina je šteta što se izložba poklopila baš sa blagdanom Svete Gospe ali bar imamo produženi vikend.. sunny sunny
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by mekinje ned kol 17, 2008 1:27 pm

Završen je III. susret kaktusara Istre održan od 14.-16.08. ove godine u malom istarskom mjestu Bale, napravljenom od kamena i sunca, baš kako kaktusi vole. sunny
Izložba je i ove godine održana kao ideja jedne gospođe Daniele koja u Balma ima cvjećarnu i uz pomoć Turističke zajednice Bale. Kako Daniela sama kaže, ona ne zna puno o kaktusima, ali ih voli i vidi da ih ljudi vole pa ju ta izložba veseli, a i ove godine je potražila pomoć g. Bešlića i kolekcionarke iz Metkovića gospođe Dragice Krmek.
Skromna izložba obuhvatila je 24 izlagača sa oko 250 sukulenata i zaista je bilo za vidjeti divnih primjeraka koji se gaje u istarskim kućama i dvorištima već desetljećima. G. Daniela se nada da će iduće godine biti još raskošnije i veće.
Hit izložbe bio je izloženi Astrophytum caput-medusae, a g. Željko, predstavnik kaktusa Bešlić, imao ga je i u prodaji na svom štandu na trgu uz još neke, malo rjeđe vrste. Kako on kaže, poznato mu je da su kaktusi Bešlić u RH prodali oko 4 primjerka, a imaju ih isključivo nakalemljene jer je sjeme teško za nabaviti. Osim što je prodavao g. Željko je bio i član žirija zajedno sa g. Dragicom i odlučio tko će primiti plakete za svoj višedesetljećni trud oko kaktusa.
Sve se završilo poetskom večeri ispred zgrade općina Bale, među starim kamenim zidinama.
Iako naziv sadrži "kaktusari Istre", iduće godine su svi dobrosošli i ako netko želi sudjelovati, dovoljno je javiti svoje podatke cvjećarni Daniela u Bale i ona će vas o svemu na vrijeme obavijestiti.

Par sličica izložbe možete vidjeti ovdje
http://picasaweb.google.com/mekinje.rovinj/IIISusretKaktusaraIstre

Eto, nadam se da vas nisam previše ugnjavila i da ćete dogodine biti gosti IV. susreta kaktusara Istre u Balama. flower
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Azra ned kol 17, 2008 3:35 pm

Aaaaa osim što si uživala, jesi li možda upotpunila kolekciju kojim novim primjerkom ? Rolling Eyes
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by mekinje ned kol 17, 2008 5:15 pm

Pa zapravo sam kupila samo jednu E. obesu jer me ništa drugo nije previše privuklo, a i cijene su malo veće nego što smo navikli npr. u Pevecu Very Happy ..evo i slikice
Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Euphorbiaobesaux1.th
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by mekinje ned kol 17, 2008 5:16 pm

A ovaj bombončić sam dobila na poklon
Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Poklonbeli2vc7.th
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Robi pon kol 18, 2008 12:56 am

mekinje je napisao/la:Pa zapravo sam kupila samo jednu E. obesu jer me ništa drugo nije previše privuklo, a i cijene su malo veće nego što smo navikli npr. u Pevecu Very Happy ..evo i slikice
Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Euphorbiaobesaux1.th

Mislim da ce Azra biti jako ljubomorna zbog nje. Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Izlozba je bila kako vidim jako lijepa. Nije ih bilo puno, ali predivni primjerci kaktusa i sukulenata. Shocked Surprised Smile Mekinje svaka cast.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by mekinje pon kol 18, 2008 12:12 pm

Robi je napisao/la:
Mislim da ce Azra biti jako ljubomorna zbog nje. Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Pa znam da Azra obožava Euphorbie, bila sam uvjerena da ima obesu..ako slučajno nema odmah ćemo to srediti, samo ako joj odgovara ovakva beba kao moja!! flower
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Robi pon kol 18, 2008 2:55 pm

Kako to mislis "Beba"? Moja je dosta velika, otprilike kao saka moje curice koja ima sest godina. Znaci i nije tako malena. Ja sam je kupio prosle godine na floraartu kod Beslica i bila je cini mi se 40 kn. Dosta je i porasla, a vidis je na mom avataru. Jest da je tu u minijaturi ali ima je.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by mekinje pon kol 18, 2008 4:37 pm

Pa ne mogu reći ni da je jako mala ni velika, meni je baš kao beba, vjerojatno mi je teško govoriti o veličini jer uživo nisam baš viđala puno primjeraka. U vazi je od 8cm i veličine je onog malog selotejpa.. evo, možda se bolje vidi prava veličina na ovoj slici

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Obesadl3.th
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 11. 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.