Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Posjete uzgajivačima kaktusa

+10
Plava Digitalna
Semira
kaktus-car
Miriam
agava
autoar
Jasmina
Robi
mekinje
svena
14 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by svena pet lip 05, 2009 6:28 pm

Ovu temu sam zamislila kao zajedničku temu gdje ćemo kačiti slike i pisati o našim uzgajivačima kaktusa. Pretpostavljam da dosta nas ima u svojoj blizini ponekog uzgajivača za kojeg ne znaju "šire mase" pa ujedno ovu temu zamišljam i kao informativnu. Smile
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by svena pet lip 05, 2009 6:42 pm

Nedavno sam saznala da u mojoj blizini postoji jedan uzgajivač i naravno, morala sam ga posjetiti. Oduševio me svojim biljčicama tako da iz plastenika nisam mogla izaći van više od sat vremena iako se u njemu temp. zraka dizala i do 40 stupnjeva C. Igrom slučaja izabrala sam najtopliji dan u 5. mjesecu za posjetu Rolling Eyes
Čim sam ušla u njegovo dvorište dočekao me savršeni prizor kamenjara s čuvarkućama. Ljudi moji, kad sam to vidjela, zaljubila sam se u Sempervivume. Vjerujem kako bi se i naša Rene oduševila prizorom. Posjete uzgajivačima kaktusa Th_lo3 Posjete uzgajivačima kaktusa Th_lo4

Osim u kamenjaru, ima Sempića i za prodaju pojedinačno Posjete uzgajivačima kaktusa Th_lo2 , a i prekrasnih malih vrtića Posjete uzgajivačima kaktusa Th_lo1 .
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by svena pet lip 05, 2009 6:47 pm

Sada da vam predstavim i plastenik. Prvo klijanci Litopsa za našu Mekinje Posjete uzgajivačima kaktusa Th_lo5 , a i malo većih za nas ostale. Posjete uzgajivačima kaktusa Th_lo6 Ima tamo jako puno klijanaca, ali nisam mogla baš sve fotkati, a ni kačiti na forum. Smile
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by svena pet lip 05, 2009 6:52 pm

Sada dolaze na red malo ozbiljnije (veće) biljčice. Posjete uzgajivačima kaktusa Th_lo7 Posjete uzgajivačima kaktusa Th_lo8 Posjete uzgajivačima kaktusa Th_lo9 Posjete uzgajivačima kaktusa Th_lo10 Posjete uzgajivačima kaktusa Th_lo11
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by svena pet lip 05, 2009 7:02 pm

I šećer na kraju, njegova privatna kolekcija. cheers Posjete uzgajivačima kaktusa Th_lo12 Posjete uzgajivačima kaktusa Th_lo13 Posjete uzgajivačima kaktusa Th_lo14 Posjete uzgajivačima kaktusa Th_lo15 Posjete uzgajivačima kaktusa Th_lo16

Ima tamo još puno prekrasnih biljaka, kao i rijeđih i teže nabavljivih. Sve u svemu, bila sam očarana i oduševljena, a i uživala u mnoštvu šarenila i cvjetova. Cool
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by mekinje pet lip 05, 2009 7:26 pm

Ja sam impresionirana brojem rijeđih vrsta u prodaji, ali najviše od svega urednošću!!!Sve je kao na izložbi!
Jedva čekam da me odvedeš tamo! Wink
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by svena pet lip 05, 2009 7:30 pm

Čim dođeš kod mene, vodim te tamo. Što se urednosti tiče, zaboravila sam napisati da sam bila fascinirana. Sve je na svom mjestu, savršenstvo!
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by Robi sub lip 06, 2009 1:35 am

I ja sam odmah primjetio da mu je urednost na prvom mjestu. Nigdje se ne vide nikakvi tragovi prljavstine niti bilo kakvih ostataka zemlje ni propalih biljaka i slicno. Inace upoznao sam gospodina osobno na Cvjetnom proljecu u Rijeci i odmah mi se svidio kao uzgajivac jer bez obzira na jednu ili vise kupljenih biljaka odmah je sve covjeku objasnio i nije mu bilo tesko. Isto tako i tu je bila urednost na prvom mjestu. Vjerujem da ii Svenice zbilja uzivala.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by Jasmina sub lip 06, 2009 2:34 am

Svida mi se, osobito sempervivumi.
Kak se tipu krecu cijene?
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by autoar sub lip 06, 2009 10:39 am

jako lijepo i uredno....
stvarno čovjek pazi na urednost i vidi se da su mu kaktusi svi zdravi i lijepi...
meni se posebno sviđaju ovi veći primjerci duguljastih kaktusa, meni su ipak oni moji favoriti... cheers
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by agava sub lip 06, 2009 7:23 pm

Blago tebi Svena kad imaš mogućnost u svojoj blizini imati takvo carstvo. Kod mene je glavni izvor kaktusa Konzum i ako uspijem dva puta godišnje navratiti u rasadnik Mihić u Rijeci. Laughing Hvala na lijepim slikama!! flower
agava
agava
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 395
Join date : 16.05.2008
Lokacija : Lošinj

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by svena ned lip 07, 2009 12:10 am

Jasmina, sempići su po 10 kn, a to si mogla vidjeti i na Floraartu jer je tamo gospodin izlagao. Ostali kaktusići su od 10 kn pa na više. Mislim da su mu cijene prihvatljive za razliku od nekih drugih naših uzgajivača.

Autoar, tebi bi se kod njega posrečilo. Koliko sam mogla shvatiti iz razgovora, vrlo rado bi ti prodao većinu visokih kaktusa.

Agavo, još nisam ni svjesna koliko imam sreće jer sam i ja do prije koji dan kupovala samo Holandeze po trgovačkim centrima i bila ljubomorna na sve koji imaju nekog uzgajivača u blizini. Otkako sam njega pronašla nisam još otvorila vrata Peveca i sl. trgovina gdje sam do sada kupovala. Ne mogu reći da sam puno novaca kod njega ostavila za kaktuse, ali to ću pomalo odrađivati. Tako će mi manje trpiti kučni budžet.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by agava ned lip 07, 2009 9:55 am

Tražeći po netu moju novu biljku naletjela sam na ovog uzgajivača, prije bi rekla kolekcionara kaktusa te sam vam to morala pokazati. Znam da nije naš no nemojte mi zamjeriti, mislim da vrijedi pogledati. Ja sam uživala i zamišljala sebe kako uzimam pelcere Twisted Evil
http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://lapshin.polochka.com/Israel/Matityahu/Echeveria.jpg&imgrefurl=http://lapshin.polochka.com/Israel/Matityahu/&usg=__0jvs7NB7kMmnWA_Q6swiYx3VHbY=&h=3648&w=2736&sz=2171&hl=hr&start=416&tbnid=_9v13GpCgfDgtM:&tbnh=150&tbnw=113&prev=/images%3Fq%3Decheveria%26gbv%3D2%26ndsp%3D20%26hl%3Dhr%26sa%3DN%26start%3D400
agava
agava
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 395
Join date : 16.05.2008
Lokacija : Lošinj

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by Jasmina ned lip 07, 2009 8:27 pm

svena je napisao/la:Jasmina, sempići su po 10 kn, a to si mogla vidjeti i na Floraartu jer je tamo gospodin izlagao. Ostali kaktusići su od 10 kn pa na više. Mislim da su mu cijene prihvatljive za razliku od nekih drugih naših uzgajivača.
A to su ona dva tipa na Floraartu koji su imali hrpu sempervivuma?
Je, od njih sam kupila 2 komada sempera i jedan kaktuscic.
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by svena ned lip 07, 2009 8:34 pm

Da, Jasmina, to su oni, tj. on. Samo jedan od one dvojice što su bili na Floraartu je uzgajivač.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by Jasmina ned lip 07, 2009 9:07 pm

svena je napisao/la:Da, Jasmina, to su oni, tj. on. Samo jedan od one dvojice što su bili na Floraartu je uzgajivač.
Sjecam je te dvojce Very Happy
I zadovoljna sam sa sve tri biljcice kupljene od njih.
Cak mi se cini da to sve nekak uzgajaju ''prirodno'' buduci da im kaktusi nisu svi jednaki ko jaje jajetu Very Happy

Mozda se jednom zaletim (kad cu radit neku vecu nabavku) do Koprivnice... radi jednog kaktusica ili sempera mi se ne isplati.
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by svena ned lip 07, 2009 10:13 pm

Jasmina je napisao/la:
Cak mi se cini da to sve nekak uzgajaju ''prirodno'' buduci da im kaktusi nisu svi jednaki ko jaje jajetu Very Happy

Mozda se jednom zaletim (kad cu radit neku vecu nabavku) do Koprivnice... radi jednog kaktusica ili sempera mi se ne isplati.

Uzgoj je fakat prirodni, bar koliko sam ja mogla vidjeti.
Radi jedne biljke ti se stvarno ne isplati, ali ako ćeš dolaziti zbog više biljaka javi mi se da ti točno velim odakle su jer nisu baš iz Koprivnice, na moju sreću. Da jesu, valjda bih svaki dan visila u plasteniku i kupovala, ovako će to biti ipak malo rjeđe.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by Jasmina pon lip 08, 2009 1:16 am

Nema frke Smile iako... misim da je za jedan vremenski period vrijeme da stanem na loptu sa kaktusima i sukulentima, jer stvarno nemam vise mjesta za njih.
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by Miriam ned lip 14, 2009 9:17 pm

svena slike su ti ludilo pa Koprivnica mi i nije tak daleko ja sam u blizini Bešlića svega 10 km a još nisam bila kod njih imaju malo zeznuto radno vrijeme za nas koji radimo ujutro radnim danom do 16 a subotom do 13 nadam se da ćemo slijedeći blagdan onaj 25 spojiti pa ću se zaletiti tamo i sve lijepo poslikati, malo ih popljuvati jer na svojoj stranici nemaju pola slika od kaktusa koje imaju u ponudi.
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by autoar ned lip 14, 2009 10:12 pm

ja u hrvatskoj od uzgajivača bio samo kod Mihićke i svaki put me oduševljava svojim izborom i ponudom...
bio sam i u Sloveniji u Seće i tamo jedna lijepa zbirka i naravno kaktus vrt u Monte Carlo, tako nešto neću nigdje drugdje vidjeti...
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by svena ned lip 14, 2009 11:13 pm

Miriam, primjetila sam i ja da je Bešlić jako aljkav što se tiće slika na svojoj stranici. Čudi me da još nikad nisi bila tamo subotom pošto i taj dan radi. Mislim da se ja ne bih mogla suzdržati da ga ne posjetim. Prvom prilikom kad ću svračati u Zg planiram ga posjetiti iako sam i na floraartu kupila par kaktusića na njegovom štandu.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by autoar pon lip 15, 2009 9:07 am

koliko ja pratim stranicu od Bešlića, on nikako ne ažurirava stranicu...
možda eventualno nešto ažuriraju pod ponudom kaktusa ali i to rijetko....
mislim da bi trebali više pažnje posvetiti i tom djelu....
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by kaktus-car sri ruj 09, 2009 10:11 pm

Svena oduševila sam se kad sam vidjela da i blizu nas postoji uzgajivač kaktusa.Mislim da sam i ja kupila kod njih na flori.Molim te da mi napišeš adresu da se dovučem u tvoj kraj ovih dana.
kaktus-car
kaktus-car
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 25
Join date : 07.09.2009

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by Robi uto stu 24, 2009 1:12 am

Nažalost Pevec je već zatvorio svoja vrata a bio mi je glavni izvor nabavke novih kaktusa. No u četvrtak, 26.studenog otvara se u Rijeci Bauhaus centar koji u ponudi u svom velikom vrtnom centru nudi sve za vrt a između ostalog i kaktuse. bounce bounce bounce . Prilikom posjete Bauhausu u Zagrebu uvjerio sam se da imaju predivnih primjeraka kaktusa pa mi je jako drago što smo konačno dočekali i otvaranje ovog u Rijeci. Smile Smile Smile . Naravno , ako budu dozvolili , probat ću uslikati taj dio vrtnog centra i okačiti slke na forum.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by Robi ned vel 21, 2010 2:32 am

Danas sam posjetio staklenik gospodje Mihic jer mi je nabavila kalendar za sadnju i presadjivanje kaktusa pa cu ga polako objavljivati na forumu posto uskoro pocinjemo sa presadjivanjem. Evo malo slikica iz staklenika:

Posjete uzgajivačima kaktusa P2200112.thPosjete uzgajivačima kaktusa P2200113.thPosjete uzgajivačima kaktusa P2200114.thPosjete uzgajivačima kaktusa P2200115.thPosjete uzgajivačima kaktusa P2200117.th

Naravno, niti jedan posjetitelj ne moze otici doma bez poklona. Tako je bilo i ovaj puta. Ovo je bio poklon za mene. Tako sam dopunio svoju kolekciju sa ovim predivnim biljcicama. Svaka cast gospodji Mihic!!!

bounce bounce bounce sunny

Posjete uzgajivačima kaktusa P2200118.th
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Posjete uzgajivačima kaktusa Empty Re: Posjete uzgajivačima kaktusa

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.