Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

+25
stina
sibofly
lmacan1
AnTTun
betibup
astrophytum
Mladen_DJ
marin
kamelija
Sanja Ka
Miriam
Jasmina
Sanja
vera4
svena
Lana007
autoar
agava
Hoya
mekinje
željko
Robi
Mihajlooo
Dea the queen
Azra
29 posters

Stranica 3 / 11. Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by svena sub oľu 14, 2009 12:34 am

Mihajlooo, nestrpljivi smo! A da ti nama nju uslikaš mobitelom do tog vremena dok fotić ne popraviš?
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Azra sub oľu 14, 2009 4:10 pm

Mislila sam na ariocarpus. Bravo Mihajlo.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Mihajlooo ned oľu 15, 2009 11:27 pm

Azra je napisao/la:Mislila sam na ariocarpus. Bravo Mihajlo.

Zato sam ja i pitao. Kazes neka retka vrsta. U svakom slucaju cena je ista 30E. Fotoaparat mi je sada OK tako da evo i slike:


https://2img.net/r/ihimizer/img147/4855/kkk008resize.jpg
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by mekinje ned oľu 15, 2009 11:55 pm

Joj Mihajlo što je smiješna...izgleda kao krumpirić Razz
Pa ti stvarno jako voliš te sa caudexom!!!
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Azra uto oľu 17, 2009 3:35 pm

Da nije discorea ?
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Mihajlooo uto oľu 17, 2009 6:06 pm

Neverujem, njihov caudex je vise braon i tamne boje!
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Mihajlooo pet oľu 20, 2009 5:45 pm

U pitanju je Cissus tuberosa Smile
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Azra sub oľu 21, 2009 9:25 am

Ma bravo. Pravi si stručnjak vidim. Neka žena kod nas na aukcijama prodaje sjeme Pachypodium Geayi-a. ako te zanima. Ja sam sebi kupila 5 sjemenki: Predivno izgleda. Cijena je nešto manje od 2,00 Eur, početna naravno.

Ako nekog zanima.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Mihajlooo sub oľu 21, 2009 10:57 am

Nisam ja indentifikovao biljku, vec pravi strucnjaci sa jednog Italijanskog foruma specializovan za caudiformicne vrste. Zaista je neverovatno kakve stavi su presudne. Naprimer boja caudexa, sare na kaudeksu, oblik listova, broj prstiju.... Zista je bilo zanimljivo Smile
A za P. geayi nisam zinteresovan.
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by vera4 pon oľu 23, 2009 7:10 pm

Od 11-13.04 je Sv. Vinćentu u Istri sajam cvijeća. Vjerujem da neće biti kaktusa, ili samo malen broj. U subotu sam bila kod Bešlića i on je spomenuo da je 15.08 u Balama u Istri više kao smotra kaktusa. Dijele se i nagrade. Moguće ne bi bilo loše naići pa vidjeti ima li što na prodaju, pa i pohvaliti se sa svojim, što da ne. Kad saznam detalje, javim vam.
vera4
vera4
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 24
Join date : 20.03.2009
Age : 78

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by vera4 pon oľu 23, 2009 7:27 pm

Ovaj gornji post je glupost. Vidjela sam stranu 1 i brže bolje se pravila pametna. U svakom slučaju idem u Sv. Vinćent i Bale. 95% ću i na Floraart u Zagreb. Ići će još jedna kolegica samnom (Sanja) tako da ima 3 mjesta slobodna u autu, ako je tko zainteresiran.
vera4
vera4
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 24
Join date : 20.03.2009
Age : 78

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by mekinje pon oľu 23, 2009 9:59 pm

@vera4-ma nije ništa glupost. Istina je da smo o susretu kaktusara Istre od prošle godine (15.08. u Balma) već pisali, ali što nas više piše o tome, možda nas se više tamo i sretne ove godine na 4. susretu.
cheers
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by vera4 uto oľu 24, 2009 1:01 am

Ja 95% sigurno. Sin mi tamo ima kuću pa imam i gdje spavati. Jedino ovisi od mojeg muža da ne izmisli ljetovanje baš tad.
vera4
vera4
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 24
Join date : 20.03.2009
Age : 78

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Mihajlooo čet oľu 26, 2009 2:00 pm

Pocinje sezona Novosadskih cvetnih pijaca Smile tacnije prva ovogodisnja svetna pijaca je od sutra (27.3) do subote 28.3 Smile)
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Sanja pet oľu 27, 2009 7:05 pm

Blago tebi poslikaj ako budeš išao i stavi nam slikice, pa ćemo i mi uživati.
Sanja
Sanja
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 61
Join date : 10.03.2009
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Mihajlooo uto tra 14, 2009 6:13 pm

Bas sam bio razocaran na proslonedeljnoj izlozbi cveca. Nije bio NIJEDAN kaktusar Sad Tacnije bio je jedan ali on ima one standarne vrste... Gosp. Borda nije dosao ocigledno zbog uskrsa a za Baneta neznam Sad

Bice bolje drugi put...
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by agava ned tra 19, 2009 8:10 pm

Vidim da je prošla fešta od rožic. Zanima me jel netko bio u Sv. Vicenat i kako je bilo? Vera, ostali....!?! Smile Jel bilo šta od kaktusa i sukulenata?
agava
agava
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 395
Join date : 16.05.2008
Lokacija : Lošinj

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by mekinje ned tra 19, 2009 11:18 pm

Ja nisam bila, jednostavno se kasno sjetila...a baš me zanimalo kako to izgleda.
Prijeteljica koja živi u selu do Savićente je navratila i kaže da je od kaktusa bilo jako malo, većinom neki mali aranžmani, pretpostavljam da se radilo o Bešlićevom štandu. Također je rekla da je ostala iznenađena cijenama, da je bilo dosta skuplje nego što su cijene inače po drugim mjestima (mada se to odnosilo vjerojatno više na druge biljke pošto nije kaktusarka).
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by vera4 pon tra 20, 2009 12:39 am

Ja se pripremala ići onaj datum kad je bilo najavljeno međutim održan je tjedan prije, a ja nisam znala. Za kaktuse ne znam ali sam čula da je ostalog bilja bilo malo i skupo.
vera4
vera4
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 24
Join date : 20.03.2009
Age : 78

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by svena pon tra 20, 2009 6:38 pm

Čini mi se da bi se za sve sajmove trebalo više puta informirati jer često mijenjaju termine održavanja. Neki dan sam saznala da i 13. medjunarodna izlozba i sajam cvijeca - Ludbreg neće biti od 01.05. kako je najavljeno, već od 08.05. - 10.05. Moram reći da me to uopće ne veseli jer najvjerojatnije od 08.05. neću biti u blizini Ludbrega. Ovo će biti već 3. godina kako mi propada plan da posjetim ovu izložbu cvijeća.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by autoar sri tra 22, 2009 10:05 am

od sutra je sajam cvijeća u Puli...
skočit ću pa javim da li ima što ali ne nadam se ništa posebnom...
u svakom slučaju javim ako se isplati doći vidjeti.....
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by mekinje ned tra 26, 2009 4:24 pm

Moj muž je prošvrljao sajmom u Puli jer je taj dan ionako bio u Puli poslom, a ja sam bila spriječena pa nisam mogla s njim. Kaže da je osim Bešlićevih kaktusa upoznao i jednog kaktusara iz Pule koji je imao također nešto svojih primjeraka za prodaju. Dogovorio je i posjetu njegovoj kolekciji pa nakon povratka sa godišnjeg planiram u obilazak...naravno, izvještaj slijedi odmah nakon toga..... Very Happy

Pošto sam na godišnjem i putujem jučer sam bila na 2. Florafestu u Slavonskom Brodu. Izložene kaktuse je imala gospođa koja ih uzgaja u staklneiku u Slavonskom Brodu iz hobija. Imala je lijepe primjerke, poneke koje i nije lako nabaviti kod nas. Osim standardnih vrsta bilo je zanimljivih Rebutia,Coryphanthi, Pleispilosa, Lithopsa, Arygodermi, Gymnocalyciuma...cijene? Hm..s obzirom na domaći uzgoj, čak i iz sjemena i nisu baš prevelike..od 10 kuna na gore. Ja sam izdvojila 30 kuna za jedan Gymnocalycium bruchi, srednje veličine (ima dva-tri maja, majušna pelcerića Laughing Wink ).Nisam htjela pretjerivati sa kupovinom pošto je godišnji dug i biti će toga još, a u Slavonski Brod se može navratiti i u povratku. Jedan za uspomenu za sada je bio dovoljno. Evo i par slika. Nisu najbolje jer smo bili malo i u žurbi....

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Dsc04375t.thSajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Dsc04376w.thSajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Dsc04377o.thSajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Dsc04378m.thSajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Dsc04379q.thSajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Dsc04380nql.thSajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Dsc04381i.thSajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Dsc04382.thSajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Dsc04383.th
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by autoar ned tra 26, 2009 6:39 pm

pa kad dolaziš u Pulu možeš proći i kod mene na kavu i vidjeti moju malu kolekciju....
i poslije zajedno u obilazak Very Happy
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by agava ned tra 26, 2009 7:09 pm

Wao!! Hvala Mekinje na prekrasnim slikama, uvijek mi je drago vidjeti naše ljubimce. Zapeli su mi za oko lithopsisi, čine mi se malo veći nego oni na koje inače naletimo. Uživaj na godišnjem i izvještavaj nas i dalje ako na svom putu naletiš na interesantne kaktuse i sukulente. Smile Sretno!!!
agava
agava
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 395
Join date : 16.05.2008
Lokacija : Lošinj

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Azra ned tra 26, 2009 7:23 pm

Ja neću reći što mi je zapelo za oko ali znam na koga sam trenutno jako ljubomorna. Hvala draga na izvještaju. Iščekujemo dalje informacije o daljnim proputovanjima. Very Happy
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj - Page 3 Empty Re: Sajmovi i izložbe cvijeća u Hrvatskoj

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 11. Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.