Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

slučajna kupnja!!

+3
Miriam
ssanja
bamby
7 posters

Go down

slučajna kupnja!! Empty slučajna kupnja!!

Postaj by bamby sub kol 29, 2009 10:18 pm

Evo da vam se pohvalim i da vas uputim, ako tko ima u blizini Ipercoop dućan, dobili su kaktuse, poprilično velike primjerke po cijeni od 18.99 kn! Slikala sam vam ove što sam kupila, i stavila sam jedan mali pored njih da vam dočaram koliki su to primjerci. Ovaj mali ispred njih je onaj najmanji što se može naći u prodaji, a dođe inače oko 10-tak kuna. Eto, valjda ćete uspit vidit o kolikima se radi! Super izgledaju, proizvodnja hrvatska,MBM-ovi.
Nisam mogla odolit, i došla sam kući s pet komada... jedan je čak u cvatu!
slučajna kupnja!! Dsc02409q.thslučajna kupnja!! Dsc02408mjr.thslučajna kupnja!! Dsc02406h.thslučajna kupnja!! Dsc02410imr.thslučajna kupnja!! Dsc02411.thslučajna kupnja!! Dsc02412w.thslučajna kupnja!! Dsc02407i.th


Zadnja promjena: mekinje; sub vel 25, 2012 1:27 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Izmijenjen raspored sličica radi preglednije stranice.)
bamby
bamby
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 29
Join date : 21.03.2009
Age : 47
Lokacija : Split (Solin)

http://www.camptamaris.tk

[Vrh] Go down

slučajna kupnja!! Empty Re: slučajna kupnja!!

Postaj by ssanja čet ruj 03, 2009 11:02 pm

bas su lepi, posebno ovaj sto cveta. ja kad nisam pri parama izbegavam prolaziti pored bilo kakvih cvecara jer znam da me uvek uhvati kriza da kupim bar jedan.. ne mogu da izdrzim Wink
ssanja
ssanja
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 33
Join date : 11.08.2009
Age : 37
Lokacija : Beograd

[Vrh] Go down

slučajna kupnja!! Empty Re: slučajna kupnja!!

Postaj by Miriam sub ruj 05, 2009 5:55 pm

danas sam bila malo do Siska pa sam slučajno u Intersparu kupila ova dva kaktusa ,to je MBM -ova proizvodnja isto ko i od bamby jer kolko mi je sestra rekla spar se udružio sa ipercoopoma onda u povratku ,vozač je bio raspoložen stali smo u Žažini samo po zemlju gos.Hrvoje je bio sam tak da sam imala malo vremena popričati sa njim i pogledati bolje njegovu zbirku dok je moj vozač srećom pružao pomoć čovjeku čiji je auto ostao u kvaru i vidi vraga očito sam imala previše vremena pa se desiloovo .,informacija za radoznale Ariocarpus i uebelmania pectinifera doduše cijepljena 120 kn velična ok ,ima i ne cijepljena samo nisam imala vremena čekati da ju nađe u toj šumi kaktusa, ovu vreću zemlje sam dobila za samo 10kn,kaktus je bio 38knslučajna kupnja!! Picture482m.th slučajna kupnja!! Picture481o.th


Zadnja promjena: Miriam; ned ruj 13, 2009 10:21 am; ukupno mijenjano 3 put/a.
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

slučajna kupnja!! Empty Re: slučajna kupnja!!

Postaj by AnTTun sub ruj 05, 2009 7:02 pm

Rekao bih da desni i usamljeni pripadaju istoj vrsti, echinofossulocactus (stenocactus)
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

slučajna kupnja!! Empty Re: slučajna kupnja!!

Postaj by Miriam sub ruj 05, 2009 7:08 pm

znam ali nisam mogla odoljeti
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

slučajna kupnja!! Empty Re: slučajna kupnja!!

Postaj by mekinje sub ruj 05, 2009 7:16 pm

Slažem se sa AnTTunom, da su desni sa prve slike i ovaj na drugoj slici oba Stenocactusa. Ovaj lijevi na prvoj slici je Gymnocalycium, vjerojatno pflanzii, no treba čekati cvijet za pouzdan ID.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

slučajna kupnja!! Empty Re: slučajna kupnja!!

Postaj by Miriam sub ruj 05, 2009 8:24 pm

ovog kod bešlića sam kupila jer je garantirano ljubičasti cvijet,bar mi je Hrvoje tak rekao
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

slučajna kupnja!! Empty Re: slučajna kupnja!!

Postaj by mekinje sub ruj 05, 2009 8:30 pm

Pa Stenocactusi imaju cvjetove nekih ljubičastih nijansi...svjetlije ili tamnije, čisto ili prošarano sa bijelim..ovisi o vrsti. Uglavnom, lijepi cvjetovi...ali, sad...koji kaktus ima ružan cvijet Very Happy Wink
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

slučajna kupnja!! Empty Re: slučajna kupnja!!

Postaj by AnTTun pon ruj 07, 2009 9:42 am

Jučer sam taksirao obitelj po shopping centrima u metropoli pa sam iskoristio priliku i navratio u Ipercoop trgovinu u King Cross-u. I gle čuda, polica kaktusa u posudama vel 12 po 19 kn/kom. Rijetko kupujem velike biljke, ali sam se odlučio počastiti te sam kupio tri komada (slike kasnije). Još uvijek ima priličan broj ferocactusa, echinofossulocactusa itd, redom lijepi primjerci. Poslije sam računao 19 kn - 23% PDV - trgovačka marža od cca 20% = cca 1.7 Eura. Tolika bi bila procijenjena 'proizvođačka' cijena koja uključuje sjeme, uzgoj, treset, posudu... Eto zato ne razmišljam o ponovnom profesionalnom uzgoju, biljke takve veličine ne bih prodavao ispod 50 kn, a i to bez računa Smile

Evo i slika:

https://2img.net/r/ihimizer/img42/3412/prijeresize.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img246/1561/poslijeresize.jpg

Nove posude sam nastojao prilagoditi procijenjenoj budućoj veličini tj. rastu. Imenovao ih je sin, redom s lijeva na desno: Jure F, Alija Eazy, Vojislav Tvopvsti. Današnji klinci imaju čudan smisao za humor, komentar imenovatelja je bio da demokracija zahtijeva poštivanje ravnopravnosti svih naroda i narodnosti bivše SFRJ. Morat ću pogledati što ih to uče u školi Smile
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

slučajna kupnja!! Empty Re: slučajna kupnja!!

Postaj by Miriam sub tra 23, 2011 12:15 pm

Ja definitivno više ne smijem kroz glavni kolodvor jer se neki dan desilo ovo slučajna kupnja!! Picture440j.th slučajna kupnja!! Picture442x.th slučajna kupnja!! Picture444.th rebutiama nisam mogla odoljeti pogotovo ovoj roza na slici se ne vidi dobro boja ali prekrasna je za ovog bodljikavog ne znam što je kolege na njemačkom forumu su ga indentificirali kao thelocactus bicolor više o njemu na ID temi za ovog velikog mislim da je neka lobivija to je MBM-ov kupljen na sajmu ispred kolodvora imao je puno mladih oko sebe pa ako ima zainteresiranih stavila sam ih na zakorijenjivanje. Ostali su Bešlićevi zna se desiti da cure pogriješe jer treba posložiti paletu kaktusa za isporuku Zrinjevcu a ima samo dvije radnice tako se već nekoliko puta desilo da zaluta i koji vredniji.
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

slučajna kupnja!! Empty Re: slučajna kupnja!!

Postaj by Andrijana sub tra 23, 2011 7:17 pm

jako je lijep ovaj veliki za kojeg misliš da je lobivia, a thelocactus bicolor inače ima jako lijepe cvjetove.. cheers
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

slučajna kupnja!! Empty Re: slučajna kupnja!!

Postaj by Andrijana sub tra 23, 2011 8:37 pm


ja obožavam lobivie... ako se prime, nudim ti zauzvrat malene od ove lobivie:
https://picasaweb.google.com/116412781077437853443/Cacti#5588861878272102130
baš sam ih nedavno stavila da se zakorjene u posebnu posudicu
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

slučajna kupnja!! Empty Re: slučajna kupnja!!

Postaj by svena sub tra 23, 2011 9:10 pm

Ova roza rebutia mi je vrlo, vrlo poznata. Boja je savršena i toliko uočljiva da se vidi i iz svemira. Ni ja joj lani nisam mogla odoljeti. Rebutia minuscula!
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

slučajna kupnja!! Empty Re: slučajna kupnja!!

Postaj by Miriam sub tra 23, 2011 9:16 pm

svena je napisao/la:Ova roza rebutia mi je vrlo, vrlo poznata. Boja je savršena i toliko uočljiva da se vidi i iz svemira. Ni ja joj lani nisam mogla odoljeti. Rebutia minuscula!
Da na slici se baš dobro ne vidi stvarna nijansa ima već i plodova i dvije bebice, crvena mi je krepnula iz nepoznatih razloga a cvala je cijelo ljeto lani pa sam ju morala nadoknaditi.
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

slučajna kupnja!! Empty Re: slučajna kupnja!!

Postaj by Miriam sub tra 23, 2011 9:17 pm

Andrijana je napisao/la:
ja obožavam lobivie... ako se prime, nudim ti zauzvrat malene od ove lobivie:
https://picasaweb.google.com/116412781077437853443/Cacti#5588861878272102130
baš sam ih nedavno stavila da se zakorjene u posebnu posudicu
nemaš brige neki su već i imali svoj korijenčić a ima ih brdo pošalji adresu na pm. Može sviđa mi se ta lobivia arachnacantha ima super cvjetove.
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

slučajna kupnja!! Empty Re: slučajna kupnja!!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.