Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

oceanovo "more" kaktusa

5 posters

Go down

oceanovo "more" kaktusa Empty oceanovo "more" kaktusa

Postaj by oceanmore pet ruj 25, 2009 2:39 pm

oceanovo "more" kaktusa C:\Documents and Settings\ptreboti\Desktop\kaktusi
oceanmore
oceanmore
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 17
Join date : 23.09.2009
Age : 41
Lokacija : split / supetar

[Vrh] Go down

oceanovo "more" kaktusa Empty Re: oceanovo "more" kaktusa

Postaj by oceanmore pet ruj 25, 2009 2:40 pm

heh - nece - ajmo ispočetka .(
oceanmore
oceanmore
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 17
Join date : 23.09.2009
Age : 41
Lokacija : split / supetar

[Vrh] Go down

oceanovo "more" kaktusa Empty Re: oceanovo "more" kaktusa

Postaj by Sanja Ka pet ruj 25, 2009 3:21 pm

ovako, klikni na slikicu s disketom (ova gore) pa onda host it i browse pa odaberi slike pa upload. malo pricekaj jer zna potrajat pa onda link za forume. to je ukratko to, imala sam i ja na pocetku isti problem pa su mi isto ovako objasnili
Sanja Ka
Sanja Ka
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 282
Join date : 23.04.2009
Lokacija : Karlovac/Zadar

[Vrh] Go down

oceanovo "more" kaktusa Empty Re: oceanovo "more" kaktusa

Postaj by oceanmore pet ruj 25, 2009 3:49 pm

oceanmore
oceanmore
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 17
Join date : 23.09.2009
Age : 41
Lokacija : split / supetar

[Vrh] Go down

oceanovo "more" kaktusa Empty Re: oceanovo "more" kaktusa

Postaj by autoar pet ruj 25, 2009 6:48 pm

jako lijepo, oceanmore.....ima lijepih primjeraka ovdje....
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

oceanovo "more" kaktusa Empty Re: oceanovo "more" kaktusa

Postaj by mekinje pet ruj 25, 2009 8:51 pm

@oceanmore-za kratko vrijeme si poprilično toga nabavio. Lijepo izgledaju osim što mi se učinilo da bi nekima dobro došlo malo više vode. Za zimovanje bi trebali biti jedri i puni vode kako bi izdržali zimu bez zalijevanja, a poneki tvoj primjerak izgleda kao da mu je tek sad završilo zimovanje, kao da je duže vrijeme bez vode, onako pomalo smežurano.

Naravno, možda mi se i čini, ti najbolje znaš koliko ih zalijevaš, slike znaju biti varljive.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

oceanovo "more" kaktusa Empty Re: oceanovo "more" kaktusa

Postaj by oceanmore pon ruj 28, 2009 11:11 am

Sad

hm - što se tice "smežuranosti" tj nedostatka vode;

- mislim da još uvik nisam dobro savladao to zaljevane. Kaktusi mi se nalaze na zatvorenom balkonu s velikom površinom prozora. S obzirom da je balkon postavljen na jugu, veliki dio dana su obasjani suncem. Zanima me, jel to ok. Mislim - znam da im sunce godi, al dosta se priča o zasjenjivanju, hladu -pa sada - dal ja svojima štetim na ovaj način?
i jel bolje ako su direktno uz prozor, tj uz staklo?

problem s toliko izloženosti suncu i posudama od terakote je da svaka 4 - 5 dana moram zaljevati?! ( u ljetnom periodu). To mi se čini malo prečesto, strah me da ih ne uništim. Preporuka je "zaljevati kada je zemlja suha). moja zemlja bude suha vec nakon 2 dana. Ta terakota se baš grije pod suncem. Zatim je tu i strah da ne stavim previše vode... kako vi odredite koliko vode kojem kaktusu ?

i da, s obzirom da bi uskoro trebali na "počinak" - kod mene na balkonu temperatura svaki dan 25-30 stupnjeva. Jel to znaci da još malo mogu pričekati s premještajem) Dal da iskoristim ovaj period ( narednih 15-20) dana pa da pokušam malo poraditi na tome da im dajem više vode,da se oporave, da ne budu smežurani Sad

nadalje - jucer sam dobio još 15 kaktusa - tj, prijetelj mi je (dosta nestručno je to izveo) donio dijelove nekih njegovih - mislim, znam da je krivo vrijeme za presadjivanje i sadnju, al nemam što izgubiti. Da ih pustim da malo zarastu ranice, da puste korjenčiće pa da ih onda stavim u zemlju? . dal da te "nove" uopće nosim na "počinak", il da ih ostavim na tom osunčanom balkonu cijelo vrijeme... bitnije mi je da se prime i zakorjene nego da odmah dogodine cvijetaju..

nadam se da vas nisam suvise zagnjavio sa svim ovim pitanjima, te da odgovori slijede.
puno hvala, pozz
oceanmore
oceanmore
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 17
Join date : 23.09.2009
Age : 41
Lokacija : split / supetar

[Vrh] Go down

oceanovo "more" kaktusa Empty Re: oceanovo "more" kaktusa

Postaj by AnTTun pon ruj 28, 2009 11:25 am

Nije baš odgovarajući dio foruma za navedena pitanja, no idemo pokušati odgovoriti.

- Moji kaktusi su na suncu dok god sunca ima, od jutra do večeri. Onih nekoliko biljaka koje se još nisu privikle na to držim iza većih biljaka tako da ih sunce ne oprži. Ovo se prvenstveno odnosi na biljke koje su nedavno kupljene, dakle bile su u manje-više zatvorenom prostoru.

- Ako pod terakotom podrazumijevaš glinene posude bez cakline, moj je savjet da razmotriš presađivanje u drugu vrstu posuda. Inače, za sunčanih dana ti slijedi zalijevanje dva puta tjedno. Osim vrsta koje rastu u posebno suhim područjima, većini ostalih biljaka ipak više godi nešto duža vlažnost tla, barem tjedan dana.

- Ako je temperatura sunčanih 25-30 stupnjeva, uz gore navedeno (posude) definitivno bih ih trebao zalijevati. Samo pazi na oblačna razdoblja jer tad nema sunčanih zraka koje će pobiti gljivice i plijesni.

- Nije baš da imaš neki izbor s prinovom. Neka se rezana mjesta osuše (2-3 dana) u sjeni, nakon toga ih stavi u suhi pijesak ili nešto slično i pričekaj da puste korijenje (također u sjeni). Tijekom toga vremena će izgubiti dio tekućine no barem ih sunce neće isušiti. Dalje će ovisiti o vremenskim prilikama, ja bih ih svakako posadio i pokušao dovesti do toga da se napune vodom prije spavanja.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

oceanovo "more" kaktusa Empty Re: oceanovo "more" kaktusa

Postaj by mekinje pon ruj 28, 2009 3:29 pm

@oceanmore- s obzirom da si iz Splita (gdje bi trebalo biti čak nešto duže toplijeg vremena nego kod mene u Rovinju) kaktusi neće sigurno još mjesec dana na spavanje. Za to vrijeme se stignu još "napiti" vode. Međutim pazi sada da ih ne udaviš. Otprilike, pravilo za zalijevanje je pustiti zemlju da se osuši pa onda za tri dana zaliti. Nema veze ako je to češće od jednom u 10 ili 15 dana. Svatko o biljkama mora voditi brigu s obzirom na uvjete u kojim ih uzgaja.

Ostalo, da se ne ponavljam, manje više se slažem se sa svim što ti je AnTTun napisao.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

oceanovo "more" kaktusa Empty Re: oceanovo "more" kaktusa

Postaj by oceanmore uto ruj 29, 2009 10:13 am

hvala na brzom i temeljitom odgovoru.

što se moje kolekcije tice, vise manje sve sam stavio na:

http://picasaweb.google.hr/petar.trebotic/OceanovoMoreKaktusa#

pozz svima
oceanmore
oceanmore
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 17
Join date : 23.09.2009
Age : 41
Lokacija : split / supetar

[Vrh] Go down

oceanovo "more" kaktusa Empty Re: oceanovo "more" kaktusa

Postaj by autoar uto ruj 29, 2009 10:32 am

jako lijepo, i vidim da imaš smisao za slikanje....bravo....
ali definitivno im daj više vode jer su stvarno smežurani a trebaju biti što jači da prežive zimu...
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

oceanovo "more" kaktusa Empty Re: oceanovo "more" kaktusa

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.