Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

+14
Gimny
Usisavac
martina
iris
jjuranovic
jelena.P10
zmaj
Mladen_DJ
oaza
betibup
agava
mekinje
Robi
svena
18 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by zmaj ned sij 02, 2011 8:48 pm

Bjeli sam morao igrom slučaja maknut s mjesta koje mu je bilo namjenjeno u prostoriju koja se slabije grije pa su mu otpali pupovi
Šteta jer bi bili ljepi u duetu
zmaj
zmaj
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 103
Join date : 27.10.2010
Age : 54
Lokacija : Đurđevac

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by jelena.P10 sub sij 08, 2011 11:34 am

I moj je odlučio procvjetati, nedavno sam ga dobila i dosta je pupova otpalo zbog promjene mjesta pa se nisam ni nadala cvijetu ali evo ipak me je obradovao.....Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Img4395l
jelena.P10
jelena.P10
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 64
Join date : 28.12.2010

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by zmaj sub sij 08, 2011 10:17 pm

Naišao sam na podatke da mu ne smeta selidba ako nema naglije temperaturne razlike
Ja sam bjeli preselio u hladniju prostoriju i kroz tjedan dana su mu otpali pupovi, a ovaj crveni sam radi pokusa prije tri dana preselio na drugi kraj sobe da vidim reakciju
Za sada nema nikakvih promjena,vidjet ću kroz neko vrjeme kako mu bude
zmaj
zmaj
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 103
Join date : 27.10.2010
Age : 54
Lokacija : Đurđevac

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by jelena.P10 pon sij 10, 2011 9:42 pm

Vjerujem da mu neće smetati takva selidba isto zbog temperature koja je jednaka sad jedino količina svjetlosti ako se promjenila i ako igra ulogu....Baš me zanima. Sretno
jelena.P10
jelena.P10
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 64
Join date : 28.12.2010

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by jjuranovic sri pro 21, 2011 6:11 pm

Našla sam jutros i bijeli Božićni kaktus, sad imam sva tri Very Happy
Dva prošlogodišnja su počela polako otvarat svoje pupove a nadam se novome neće otpast, njega sam stavila na prozor da se ne šokira jadničak dok su stari zadovoljni vani na balkonu (kasno sam se sitila i nisam ih stigla unijeti u kuću da cvjetaju u db)
Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 DSC_1076Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 DSC_1075
jjuranovic
jjuranovic
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 294
Join date : 23.11.2010
Age : 41
Lokacija : Makarska

https://picasaweb.google.com/115019717641583148677/Kaktusi#

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by iris sri pro 21, 2011 6:27 pm

mislim da ti fali jos jedan ŽUTI....a mislim da ima i ljubicasti
iris
iris
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 361
Join date : 05.01.2010
Age : 35
Lokacija : visnjevac,osijek

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by martina sri pro 21, 2011 9:40 pm

Super su ti božićnjaci ovako na okupu jjuranovic, jedva čekam vidjeti slike u punom cvatu bounce
Moj božićnjak je počeo ranije pa je već skoro gotov sa cvatnjom, ostalo mu je samo par sitnih pupoljaka koji će se otvoriti iduće godine
martina
martina
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 65
Join date : 25.08.2011
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by jjuranovic sri pro 21, 2011 9:46 pm

hvala Martina i ja već dugo čekam da procvatu flower
O žuti i ljubičasti! Sviđa mi se to! Sad se bacam dalje u potragu.
jjuranovic
jjuranovic
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 294
Join date : 23.11.2010
Age : 41
Lokacija : Makarska

https://picasaweb.google.com/115019717641583148677/Kaktusi#

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by Usisavac čet pro 22, 2011 11:37 pm

Danas dobio na poklon, weeeeeeeeeeeeeeee!

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Img1911n
Usisavac
Usisavac
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 65
Join date : 31.05.2011
Age : 39
Lokacija : Kaniža

https://www.facebook.com/pages/Usisačs-plants/602637533138323?re

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by Gimny uto pro 27, 2011 2:41 pm

ja imam bijelog al jos mi nije procvijetao (ima pupove) Very Happy
Gimny
Gimny
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 53
Join date : 17.09.2011
Age : 29
Lokacija : Bjelovar

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by stina uto pro 27, 2011 6:31 pm

krasni su vam kaktusi, ja nemam ruku za njih pa sam odustala od te vrste
stina
stina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 213
Join date : 02.01.2011
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by Robi sri pro 28, 2011 1:02 am

stina je napisao/la:krasni su vam kaktusi, ja nemam ruku za njih pa sam odustala od te vrste

Nisi jedina. Niti kod mene ta vrsta nikako ne ide. Dobio sam ih puno puta (mislim opcenito na sve lisnate kaktuse) , svugdje su u svoj svojoj raskosi i ljepoti a kada dodju kod mene jednostavno ne idu. Nadam se da sam te bar malo utjesio.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by stina sri pro 28, 2011 10:07 am

robi Cool, od više njih sam čula da im ne ide s tom biljkom
ja imam i spisak biljaka s kojim ne mogu naći zajednički jezik, ne mislim samo na kaktuse i sukulente, već i na neke vrtne i sobne koje su drugima jednostavne za uzgoj, a kod mene propadnu za čas...
valjda ko i s ljudima, ne možeš se složiti sa svima
stina
stina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 213
Join date : 02.01.2011
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by mekinje ned oľu 25, 2012 10:10 pm

Moj Božićnjak se odlučio prekrstiti u Uskršnjaka pa tek sad cvate Very Happy Very Happy Very Happy
Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Th_boini
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by Andrijana ned oľu 25, 2012 10:18 pm

Very Happy
Kako je lijep ovoliki!! Ja nemam sreće s njim, ne znam gdje griješim, ove godine sam posadila novu grančicu, više ću ga paziti. Ako ikada izraste kao tvoj bit ću baš sretna.
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by Plava Digitalna uto oľu 27, 2012 10:49 pm

mekijne kako je lijepo bogat Very Happy ja sam svojega sada presadila u finu bogatu zemljicu, kako ste mi savjetovali i nadam se da ce mi zivnut Smile onaj drugi koji sam dobila ove zime cvao je za Bozic i sad je opet navalio kao da je drogiran. zalijem ga 2 puta tjedno Smile
Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 P3070296Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 P3070304

Smile
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by Green fairy uto ruj 18, 2012 10:01 am

Jel njemu normalno da mu rastu mladi listovi u ovo doba godine? Bojim se da mi neće cvjetati radi toga.

To mi se dešava na bijelom koji je kupljen prošlog Božića u Lidlu. Imam i rozog koji je jako star (neznam ni koliko, vjerojatno stariji od mene) on mi nekako normalnije izgleda, ali nije cvao već par godina. Oće li im pomoć da ih sad stavim na mirovanje ili je prekasno?
Green fairy
Green fairy
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 193
Join date : 11.09.2012
Age : 38

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by mekinje uto ruj 18, 2012 1:23 pm

I moj pravi nove listiće. To ga u cvatnji ne bi trebalo omesti, a za mirovanje mu je kasno. Već je on svoje "odmirovao" i sada je budan skroz-naskroz, to vidiš i upravo po tome što pravi nove listiće.
Sada ga pusti, a onda mu nakon zime pokušaj promijeniti ritam ako misliš da mu ovaj nije dobar. Ja svog osobno pustim da cvate i raste kada on to hoće, samo mu tijekom srpnja-kolovoza na dvadesetak dana malo smanjim zalijevanje i to je sva moja briga za ovu biljku.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by Green fairy pon lis 01, 2012 12:53 pm

Pelceri su mi "podivljali", svi su u pupoljcima. A to sam po ljetu zapiknula tri grančice koje su se slučajno otrgnule. Ako će nekome na proljeće trebati bijeli božićnjak, nek se javi, baš sam vesela da mi je uspio neki podmal_Dadak za razmjene. Smile
Čini se da će i odrasli cvjetat uskoro, pojavile su se neke kvržice, mada nisam 100% dal će bit još listića ili su to pupoljci. Pošto su ih ovi mali prepuni, mogla bi se i mama iskazat Very Happy
I trebam li ih odmah u kuću na mjesto gdje budu do kraja cvatnje ili mogu još malo uživat na svježem zraku, dok ne dođe vrijeme kad svi idu unutra? Ne bi htjela da mi odbaci pupoljčiće Smile
Green fairy
Green fairy
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 193
Join date : 11.09.2012
Age : 38

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by mekinje pon lis 01, 2012 9:29 pm

Ja sam po svom najvećem, ali i manjima zaključila da definitivno ne vole premještanje, ni bez pupoljaka, a posebno sa njima. Preporučujem ti da mu što prije nađeš neko "stalno" mjesto.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by Green fairy uto lis 02, 2012 12:25 am

Definitivno mu ta još jedna selidba izvana u kuću ne gine, valjda neće zeznut cvatnju. Odluka je pala da još dva-tri dana bude tu gdje je, jer sam zaključila da će mu najbolje bit u sobi koja je momentalno u fazi preuređenja, pa dok se to završi će dobit lijepo počasno mjestašce u friško sređenoj sobi Smile
Green fairy
Green fairy
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 193
Join date : 11.09.2012
Age : 38

[Vrh] Go down

Schlumbergera truncata - Božićni kaktus - Page 2 Empty Re: Schlumbergera truncata - Božićni kaktus

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.