Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

+26
drakone
jjuranovic
stina
Plava Digitalna
Usisavac
Andrijana
mali kaktus
Juventina
pupa031
betibup
anete
Semira
Mladen_DJ
Robi
lmacan1
Miriam
mekinje
marin
Sanja Ka
svena
Azra
iris
agava
astrophytum
autoar
AnTTun
30 posters

Stranica 7 / 17. Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 17  Next

Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by mali kaktus sri lip 01, 2011 10:19 pm

Ako stvarno selenicereusi idu u smeće ja bih se javila za udomitelja,ako nije šala.
mali kaktus
mali kaktus
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 498
Join date : 31.01.2011
Lokacija : Međimurje

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Andrijana sri lip 01, 2011 10:23 pm

super su mi te tvoje eBay kupnje! stvarno si posebne odabrao
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun čet lip 02, 2011 10:29 am

Nije šala mali kaktus. Svake godine pravim čistku u zbirci, bacam ono što mi se ne sviđa, izdanke kojih ima previše ili rastu na krivom mjestu itd.... Ako na slikama moje zbirke vidiš biljku na kojoj ima izdanaka koji ti se sviđaju, slobodno se javi. Izuzetak su jedino izdanci koji su već pustili korijen (najčešće echinocereusi), njih poklanjam samo kod presađivanja. Također, od one 4 leuchtenbergie među rasadom, dvije će tražiti udomitelje... mislim da ima jedna mamm. plumosa koja čeka udomitelja, a ima ih i na biljci majci koji će ići dolje... itd...
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Mladen_DJ čet lip 02, 2011 1:19 pm

[quote="AnTTun"]Nije šala mali kaktus. Svake godine pravim čistku u zbirci, bacam ono što mi se ne sviđa, izdanke kojih ima previše ili rastu na krivom mjestu itd.... Ako na slikama moje zbirke vidiš biljku na kojoj ima izdanaka koji ti se sviđaju, slobodno se javi. Izuzetak su jedino izdanci koji su već pustili korijen (najčešće echinocereusi), njih poklanjam samo kod presađivanja. Također, od one 4 leuchtenbergie među rasadom, dvije će tražiti udomitelje... mislim da ima jedna mamm. plumosa koja čeka udomitelja, a ima ih i na biljci majci koji će ići dolje... itd...[/quote]

Oooooo pa fino... evo ja bi aplicirao kao udomitelj. Ako nije problem, bi li mogao napisati tamo u rubrici nudim-tražim-poklanjam koji su sve viškovi predviđeni za bacanje?
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun pet lip 03, 2011 12:22 am

Jesam rekao plumosa? Ummm, godine, senilnost i tako to.. Htio sam reći candida...
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Robi pet lip 03, 2011 1:06 am

Steta je bacati biljke u smece. Slobodno stavi sve sto imas u rubliku Nudim-trazim-poklanjam pa ako ima zainterestranih bolje da ih udome nego da propadnu, a netko bi ih mozda zelio imati. Tako i ja radim.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Usisavac pet lip 03, 2011 7:00 pm

Da, nemoj bacat, lako ja naletim po one koje mi se svide. Wink
Usisavac
Usisavac
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 65
Join date : 31.05.2011
Age : 39
Lokacija : Kaniža

https://www.facebook.com/pages/Usisačs-plants/602637533138323?re

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun ned lip 05, 2011 12:46 pm

Pokušavam na brzinu naučiti kako koristiti novu kameru. Naravno nemam volje za RTF pravilo, a ni dovoljno vremena za eksperimentiranje pa stanem kad dođem do slika koje mogu proći (a vjerujem da mogu biti i bolje). Evo nekoliko takvih:

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Img0251resize.th

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Img0281resize.th

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Img0285resize.th

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Img0286resizey.th

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Img0289resize.th

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Img0290resizef.th

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Img0295resizem.th

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Img0292resize.th
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Mladen_DJ ned lip 05, 2011 8:24 pm

Woooha, bounce cheers
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun ned lip 05, 2011 8:55 pm

Nakon malo vježbe uspio sam slikati dva cvijeta koja baš ne viđam svaki dan. Na žalost, već se bilo mračilo, ali ionako nisu živopisnih boja.

Ceropegia... neka:

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Img0300aa.th

I c. haygarthii + uljez:

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Img0296gj.th

P.S. Uljezi su nešto kasnije dobili solidnu količinu neopitroida iako su bili kolateralne žrtve. Na ceropegie su krenule one sitne bube koje mravi koriste kao izvor hrane, kako god se zvale.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by mali kaktus ned lip 05, 2011 10:41 pm

U kamere se ne razumijem,ali kaktuse si lijepo poslikao cheers
mali kaktus
mali kaktus
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 498
Join date : 31.01.2011
Lokacija : Međimurje

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Andrijana sri lip 08, 2011 4:39 pm

sve prekrasno i kaktusi (najljepše ih je vidjeti kad već imaju neki br godina) i cvjetovi i fotke Very Happy
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun ned lip 12, 2011 12:51 pm

Da ne bi netko pomislio kako na eBayu kupujem samo slučajno, evo jedne namjerne kupnje:

'Pale Rider' tj. Caralluma acutangula, Cintia knizei tj. 'skupo, al' kad ih baš nema u ponudi' i Haworthia tessellata tj. 'popuna paketa'

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Img0338resize.th
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun uto lip 14, 2011 7:52 pm

Još jedna namjerna eBay kupnja:

Tavaresia angolensis, Caralluma europaea, Gasteraloe beguinii (križanac gasterije i aloe), Echinofossulocactus crispatus i nepotreban bonus, Aloe aristata (ta će u donaciju).

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Img0344resize.th
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Andrijana sri lip 15, 2011 12:16 am

sviđa mi se tvoj izbor Very Happy
eBay definitivno (kada ću naći još mjesta)
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun sri lip 15, 2011 8:27 pm

Još malo prinova. Imendanski paket iznenađenja iz susjedne države (po imenu Dežela) se nakon raspremanja pretvorio u ovo:

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Img0352resizeresize.th

Gospodin Iztok Mulej je samozatajna osoba pa ću ga ja malo hvaliti. Njegova zbirka stapelioida je među 'većima' na kontinentu, a vjerujem i šire, tj. skroz u krug. Dio zbirke je prikupio osobno, a dio su mu poslali ljudi koji su imenovali biljke ili ljudi po kojima su biljke imenovane. Dovoljno reklame...
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun čet lip 16, 2011 8:53 pm

I taman pomislim da je za ovu godinu dosta biljaka (OK čekam još jednu namjernu kupnju s eBaya, priznajem) kad stiže iznenađenje... Na jednom stranom forumu se povela rasprava o pterocactusima, i ja sam se uključio iako mi je vrsta praktično nepoznata. Valjda sam nešto pametno (baš!) pitao ili komentirao.. uglavnom javio mi se jedan član i rekao da ima toga viška pa mi može poslati ako želim. Ne bi bilo lijepo uvrijediti čovjeka, jeli, iako sam ga jedva nagovorio da pristane da platim transportne troškove. Sutradan isti taj kaže da je pomalo bezveze da mi pošalje samo to i pita želim li još štogod. Fin i pristojan kakav već jesam, a opet da se ne bi uvrijedio, rekao sam da mu ne želim oduzimati vrijeme, ali ako želi može poslati neki izdanak stapelioida ili haworthia, dva-tri dovoljno, tek da ne bude poluprazna kutijica. U nekim zemljama se 2-3 očito drugačije broji jer je stiglo ovo:

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Img0358resize.th

Ah da, pterocactus je ono malo, najdonje, najdesnije...
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by mali kaktus čet lip 16, 2011 9:18 pm

Jel ti imaš mjesta sve to posaditi Very Happy
mali kaktus
mali kaktus
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 498
Join date : 31.01.2011
Lokacija : Međimurje

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Mladen_DJ sub lip 18, 2011 2:00 pm

A da ga pozoveš da se učlani i na naš forum, tek onako, ne bi mi ništa žicali, ma kakvi.... Rolling Eyes
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Andrijana sub lip 18, 2011 4:57 pm

sjećam se jednog dobrog savjeta kojeg je netko napisao na ovom forumu, a to je da ne treba prenaglo povećavati kolekciju... Very Happy

stapelije su jako zanimljive, tako da se ne čudim, a i nije ih lako nabaviti ovdje. Very Happy

pterocactus ima caudiciformni korjen ('krumpir' kako si ti nazvao) kao i moj peniocereus, jel je?
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun ned lip 19, 2011 10:07 am

Nekad davno sam imao zbirku 'nešto' veću od postojeće tako da u mom slučaju nije riječ o prenaglom poećanju već o relativno sporoj popuni Smile No činjenica je da se više uživa u jednoj ili dvije nove biljke nego kad ih odjednom dođe desetak ili više. Al' ne bi bilo u redu nekome vratiti ono što ti pošalje Smile Pogotovo ako je riječ o stapelioidima kojih kod nas stvarno nema puno dostupnih.

Pterocactus i peniocereus imaju određenih sličnosti, ponajviše u tom gomoljastom korijenu. Ni jedna vrsta mi zapravo nije zanimljiva jer izgledom nisu nešto posebno, a za cvjetove baš i ne marim, no, pomalo paradoksalno, pterocactus me zaintrigirao jer cvjeta samo ako mu otkineš sve stare izdanke. 'E to bih volio vidjeti' Smile

AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun pon lip 27, 2011 12:00 pm

Da ostanem dosljedan onoj svojoj izjavi kako je zbirku bolje povećavati malo po malo, evo još jedne namjerne kupnje na eBayu:

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Img0373resize.th

Sve po 1 E, rekli bi europski kinezi, a tome je teško odoljeti Smile
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Miriam pon lip 27, 2011 7:52 pm

AnTTune, AnTTune baš te krenulo.
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by svena pon lip 27, 2011 11:40 pm

AnTTun je napisao/la:
Sve po 1 E, rekli bi europski kinezi, a tome je teško odoljeti Smile

To je cijena kaktusa.....a kolika je poštarina?
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by mali kaktus uto lip 28, 2011 9:07 am

Krenulo je,krenulo
mali kaktus
mali kaktus
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 498
Join date : 31.01.2011
Lokacija : Međimurje

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 7 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 17. Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 12 ... 17  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.