Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

+26
drakone
jjuranovic
stina
Plava Digitalna
Usisavac
Andrijana
mali kaktus
Juventina
pupa031
betibup
anete
Semira
Mladen_DJ
Robi
lmacan1
Miriam
mekinje
marin
Sanja Ka
svena
Azra
iris
agava
astrophytum
autoar
AnTTun
30 posters

Stranica 13 / 17. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next

Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Andrijana sri stu 30, 2011 2:08 pm

anttune, nadam se da nećeš pogrešno shvatiti moj prethodni post. pretpostavljam da se kod tebe radi o strasti za sakupljanjem.
jednostavno mi nije jasno kako netko želi imati kaktus koji nitko nema i baš zato što ga nitko nema. mene vodi to što mi se neki kaktus sviđa i voljela bih ga imati tako svejedno imaju li ga svi ili ga nema nitko. a onda što ih duže imam sve ih više volim i želja mi je održat ih što duže na životu.
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Plava Digitalna sri stu 30, 2011 4:26 pm

Slazem se sa svima vama, ali u Anttunovu obranu postavljam pitanje (posto je on stariji od nas 10-20 god) gdje vi sebe vidite u njegovim godinama? Gledajuci od sebe, prvo sam imala par primjeraka od mame. onda sam skuzila kako su mi samo odjednom "ko iz neba pa u rebra" postali onako cakani. pa sam skuzila kako su jeftini u odnosu na druge trajnice, a da ne velim na jednogodisnje biljke koje crknu ako ih zaboravis jedan dan zaliti ili jos bolje ne mogu vise opstati na ovom sve jacem i jacem suncu. onda ti postaju sve drzi i drazi, djeluju poput antistres programa na tebe, divno rastu, ugodno te iznenade divnim cvjeticima ili neugodno krepavanjem. veselis se i tugujes i strepis nad njima. e onda tako jedan po jedan redovno popunjavaju kolekciju, svaki poseban za sebe i skuzis da vise nemas gdje u blizini kupiti neki novi kaktus koji ti se svidja, pa kupis jer si naviko, i onaj malo ruzniji. nakon to ga kad i to ispucas odes Beslicu i slicno, a nakon toga slijedi ebay. to je naravno ide po fazama i ukusima. Ja sam u fazi odlazak Beslicu i trzenju vrsta sa egzoticnim bodljama ili ogromnim cvjetovima ili nesto trece sto cu prepoznat u biljci kad ju vidim ( napr. prodala bi se za one šatirane hibride echinopsisa koji u sebi imaju 2-3 boje drunken, ali sumnjam da toga ima, to ce pricekat fazu ebaya Wink ). za 10 god ovim tempom cu proc kroz jos 4627 faza i mozda doci u ovu Anttunovu i traziti samo rijetke vrste. Kakve god trazili svi to cinimo iz ljubavi i vlastitog uzitka, a svakog vesele razlicite stvari, ne? Smile
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun sri stu 30, 2011 4:55 pm

I nenadano stigosmo do nekakve rasprave Smile Malo živosti na forumu je uvijek dobro.

Pokušat ću 'odgovoriti'...

Biljke ne kupujem zato jer ih nitko nema. Kupujem ono što mi se sviđa ili je jeftino. Što ću, škrt sam i gotovo Smile Šalu na stranu, smatram da je previše rizično kupovati skupe biljke, biljke općenito lako stradaju. A ja nisam baš milosrdan kad su iste u pitanju, ne mazim ih i ne pazim i rijetko dajem neke posebne uvjete samo jednoj ili nekolicini njih. Ako prežive, prežive.

Spomenute euphorbie mi se sviđaju, ali nikad za njih ne bih dao tih 50 eura da na njima ne mislim zaraditi. Pustit ću ih da porastu pa rezati. Praktično ulaganje u budućnost, iako malo riskantno jer nisu strojevi u pitanju.

Koliko je neka vrsta rijetka (pa ju zato netko nabavlja) je druga priča. Ako svoju zbirku usporedim s onima nekih kolega, moja je obična da običnija ne može biti. I zanemarivo mala. Ono što je meni 'rijetko' njima je lanjski snijeg. Itd Smile
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by autoar pet pro 02, 2011 4:13 pm

apsolutno podržavam anttuna i shvaćam što želi reći....

ja volim sve kaktuse ali nemam mjesta da npr skupim sve mammilarije koje ipak imaju sve neke sličnosti, na isti način cvjetaju, lakše su za održavanje, itd...
zato i ja radije nabavim raritetniji kaktus koji je to samo kod nas....u svakoj npr talijanskoj boljoj kolekciji taj kaktus je "običan"....
eh sada, meni takav raritetniji kaktus predtavlja i neku vrstu izazova, zasigurno ga je teže i održavati i često takvi kaktusi rastu sporije i zato nisu interesantni kod uzgajivača kojima je prodaja i zarada na prvom mjestu....

pošto sam i došao do nekog trenutka gdje više nemam mjesta gdje ih stavljati jer će i ovi rasti, radije uzmem godišnje 5 "rijetkih" nego npr 30 "običnih"....
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun pet pro 02, 2011 8:32 pm

autoar, vjerujem da ćemo već za 100-200 godina doći do onoga što se u Engleskoj zove Nacionalna zbirka. Sumnjam da će ih država subvencionirati, ali ako se strpiš, skupit će se toga dovoljno za taj (ponosan) status Smile

Doduše, kolega koji ima Englesku nacionalnu zbirku mammillaria malo kuburi s prostorom, ali sam si je kriv. Mogao je izabrati rod cintia ili polaskia Smile Tu je puno lakše skupiti tih potrebnih (mislim) 70% x 3...
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun sri pro 28, 2011 4:11 pm

Najnovija (besplatna) akvizicija u mojoj zbirci. Trenutno uvjerljivo drži 1. mjesto na neformalnom natječaju jednog foruma pod nazivom 'Vaša najružnija biljka'. Spašena iz koleginog ureda. Što je zapravo.. to ću saznati ako preživi slijedećih nekoliko godina.

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Img1292hh.th
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Andrijana sri pro 28, 2011 4:14 pm

a joooj... možda ona mammillaria vetula 'snowcap'
što ljudi rade kaktusima !
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by svena sri pro 28, 2011 6:46 pm

Jadna mammillaria. Složila bih se s Andrijanom u vezi ID-a.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by iris sri pro 28, 2011 7:17 pm

vjerovatno ona mammillaria snow arizona
iris
iris
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 361
Join date : 05.01.2010
Age : 35
Lokacija : visnjevac,osijek

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by mekinje sri pro 28, 2011 7:43 pm

ID je definitvno Mammillaria vetula ssp. gracilis cv. Arizona Snowcap.

I definitivno i na ovom forumu moze dobiti nagradu za prvo mjestu u natjecanju Moja najruznija biljka.

No, vjerujem da ce nas Antun dati sve od sebe da postane ljepsa. Smile
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by iris sri pro 28, 2011 7:44 pm

drzimo fige
iris
iris
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 361
Join date : 05.01.2010
Age : 35
Lokacija : visnjevac,osijek

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by stina pon sij 09, 2012 9:58 am

AnTTun je napisao/la:Fala, fala Smile

Elem, pošten čovjek više ne može ni u stečajni Pevec, a da mu ne strada novčanik. Taksirao sam danas do Osijeka, pošto me shopping ne zanima, otišao sam u tzv. mušku trgovinu. I tamo naiđem na biljku za koju nemam nikakvu predodžbu što je, osim da je najvjerojatnije sukulent. Bistro, jeli Smile

E, a pošto takve stvari škode mom egu, odlučim ju kupiti, osam i pol kuna u ime znanosti (i ega) i nije neka cijena. Na blagajnama gužva, pa baš da ne čekam samo za spomenuti iznos, uzet ću još biljku il' dvije, ionako su im to ostaci od tko zna kad pa da nekog i spasim. I tako, dva mitrića za cijepljenje, jedan fero jer je bio na putu do mitrića, pa jedna feroxna aloa jer sam izgleda kao slab na njih, i echinofossulo jer me dirnuo svojim prekrasnim cvijetom Wink Najradije bih zalijepo prste onome tko je tu biljku zasuo vrućom plastikom... Uglavnom, misteriozna biljka je dolje desno.

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Img1003resizej.th

anttune lani sam uzela istu biljku - sukulent, u peveca Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Th_P1040340
i stavila je na prepoznavanje, jutros sam kopajući naišla na mogući naziv - cotyledon octopus, što misliš, je li to to?
stina
stina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 213
Join date : 02.01.2011
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun pon sij 09, 2012 2:38 pm

Nedvojbeno liči na moju biljku. Ako je izvor prepoznavanja pouzdan, onda je to to Smile Čim se pojave cvjetići, znat ćemo.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by stina sub tra 21, 2012 11:09 pm

anttune, a di si nam ti? što nema ništa novo kod tebe?
kako su prezimili ljubimci?
stina
stina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 213
Join date : 02.01.2011
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Andrijana pon tra 23, 2012 8:58 pm

i ja se nadam da će se vratiti....
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun čet svi 30, 2013 4:18 pm

Dio moje zbirke, kategorija 'Rasada & kupus'

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Img2508aresize.th

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Img2510aresize.th

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Img2511aresize.th

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Img2516aresize.th

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Img2513aresize.th

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Img2518aresize.th

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Img2521aresize.th

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Img2519aresize.th

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Img2524aresize.th

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Img2526aresize.th





AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by crassula čet svi 30, 2013 5:29 pm

Krasna i bogata kolekcija „Rasada i kupusa“ . Što drugo reći nego da sam impresioniran.

Vidim da ti cvate Dorstenia. Koliko je stara ?
Ovo proljeće sam sijao gigasicu i foetidu. Još uvijek imam tri sjemena gigasice pod najlonom. Tako duuugo traje da proklije. Prva koja je proklijala sada je visoka 10 cm a najmlađa samo pola cm. Kakva su tvoja saznanja o sjemenu dorstenie, dali je dorstenia samooplodna ili nije? Podaci sa neta su tako kontradiktorni. Nadam se da te nisam previše gnjavio.
crassula
crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by mali kaktus čet svi 30, 2013 6:16 pm

Majstore cheers
mali kaktus
mali kaktus
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 498
Join date : 31.01.2011
Lokacija : Međimurje

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Andrijana pet svi 31, 2013 10:39 am

To je cijela vojska kalemljenih! To su sve, pretpostavljam tvoji sijanci.
Što si se odlučio za turbinije, astriće, haworthie .. ?
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by jjuranovic pet svi 31, 2013 5:00 pm

Vidi se da si bio vrijedan Smile
Bez rijeci sam...predivno!
jjuranovic
jjuranovic
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 294
Join date : 23.11.2010
Age : 41
Lokacija : Makarska

https://picasaweb.google.com/115019717641583148677/Kaktusi#

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun pet svi 31, 2013 7:38 pm

Hvala na komentarima Smile

Andrijana, manjina spomenutog (rasadnog) će u moju zbirku, a većina kupcima iz EU za 1-2-3 godine kad dovoljno narastu. Hr baš nije tržište za nejeftine biljke.

crassula, nikad nisam sijao dorstenie (bar mislim). Ta koju vidiš je jedina preživjela od njih nekoliko koje sam dobio prošle ili pretprošle godine. Općenito izbjegavam sijati ostale sukulente u zadnje vrijeme jer sijanci traže previše brige. Doslovno je dovoljan jedan dan nepažnje (a ja ih ne pazim danima) da propadne uloženi trud. Ili sijem veću količinu pa tko preživi, preživi.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by crassula pet svi 31, 2013 10:06 pm

Mislim da je tvoja D. f. crispa. Vidim da je formirala tri cvijeta. Po slikama cvjeta sa neta vidim da svaki cvijet ima bar po 50 sjemena ako ne i više. Šteta bi bilo propustiti žetvu. Sjeme nije jeftino i ide kao alva.
Na bcss čitam da većina govori o samooplodnosti D. foetide ?
crassula
crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by stina sub lip 01, 2013 9:26 am

anttune, ko zna, zna Cool , "rasad i kupus" meni jako impresivno izgleda, jedva čekam slike ostatka tvoje zbirke

baš su mi falile tvoje slike sunny
stina
stina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 213
Join date : 02.01.2011
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun pon lip 03, 2013 8:10 pm

Za sjeme ne bih znao crassula, d. hildebrandtii je strunula tijekom cvjetanja, a d. gigas nije stigla niti dotle Smile Easy come, easy go.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun ned lip 09, 2013 6:27 pm

Cvjetna gredica (na žalost ne vidi se puno detalja jer je teško ugurati 1.5 x 1 m na ImageShack)

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 K01resize

Klikom na next se može vidjeti i nekoliko malih sa susjedne gredice...
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 13 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 13 / 17. Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.