Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcije forumaša

+49
jjuranovic
stina
mali kaktus
Andrijana
ninci236
platonic
Plava Digitalna
iris
pupa031
Mladen_DJ
lmacan1
marin
Pero
wizardhannah
Adrijana
kamelija
astrophytum
crassula
Juventina
mamaa
AnTTun
mario
Miriam
anete
Sanja Ka
Bibone
danko
Sanja
vera4
antun007
Domać
sa-do
Semira
kuchlar
Lana007
Lana
Hoya
Jasmina
svena
autoar
Robi
mekinje
Mihajlooo
agava
pika
Azra
ANGELUS
Dea the queen
Admin
53 posters

Stranica 18 / 34. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 26 ... 34  Next

Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Robi pon lip 29, 2009 12:49 am

Da malo razbijem monotoniju pa ubacim djelic moje kolekcije koja se ovih dana muci izmjenama sunca, te oblaka i kise sto se zadnjih desetak dana svakodnevno pojavljuju na rijeckom nebu:

Kolekcije forumaša - Page 18 P6280011.thKolekcije forumaša - Page 18 P6280012.thKolekcije forumaša - Page 18 P6280013.thKolekcije forumaša - Page 18 P6280014.thKolekcije forumaša - Page 18 P6280016.thKolekcije forumaša - Page 18 P6280017.th
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Sanja Ka pon lip 29, 2009 1:40 am

robi, kolekcija ti je ludilo!!!sve izgleda tako uredno i zdravo, da ne pricam da su to sve za moj pojam kapitalci. jel ovo euphorbia japonica u prvom redu? predivna mi je, inace obozavam euphorbie, ali ove loptaste obozavam Exclamation
Sanja Ka
Sanja Ka
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 282
Join date : 23.04.2009
Lokacija : Karlovac/Zadar

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje pon lip 29, 2009 1:42 am

@Robi-svaki put ostanem zadivljena tvojom kolekcijom. Primjercima i urednošću. I što mogu nego da te pohvalim još jednom. sunny
Vidim da imaš i Leuchtenbergiu principis. Nju nisam uspjela nabaviti u svojim pohodima na kaktuse. Pretpostavljam da je tvoja kupljena kod Bešlića..znam da ih je on imao...ili se varam?
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Robi pon lip 29, 2009 2:08 am

@ Sanja Ka : Je to je Euphorbia japonica, kupljena od gospodina Mihica u Rijeci.To mi je inace poklon od Agave. Ona mi ju je kupila jednom prilikom kao zahvalu sto sam je vodio u nekoliko navrata do rasadnika Mihic.

@Mekinje: Tocno je. Leuchtenbergia je kupljena u Petrinji prilikom dana otvorenih vrata staklenika Beslic prije dvije godine. Sto se tice urednosti takav sam. Volim urednost i mrzim sve sto nije uredno. Stalno izmisljam nekakve nove police, visece aranzmane jer volim da unesem i malo promjene na moj balkon. Upravo one zadnje dvije slike je nova polica i novoostakljeni dio balkona.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by autoar pon lip 29, 2009 9:22 am

predivno Robi!!!!
imao sam prilike vidjeti tu predivnu kolekciju ali svaki put se iznova oduševim kad vidim tvoje kaktuse....

Bravo...
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Jasmina uto lip 30, 2009 2:37 am

Robi je napisao/la:Kolekcije forumaša - Page 18 P6280016.th

Ova tri su mi definitivno uz grusonija najjaci u tvojoj zbirci.
Fantasticni!
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Robi sub srp 04, 2009 1:05 am

Kupljen danas u Lidlu. Promjer vaze je 10,5 cm, ukrasna vaza koja me i privukla jako lijepa a cijena svega 17,99 kn. Bilo je i drugih vrsta ali posto nemam u svojoj kolekciji ovu Mammillariu hahnianu odabrao sam nju. Ako se nekome svidja a ima Lidl u svom gradu pozurite.

Kolekcije forumaša - Page 18 P7030036.th
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Sanja Ka ned srp 05, 2009 1:19 am

napokon sam poslikala dio svojih kaktusa i sukulenata. ovo je nekoliko njih koje imam u zadru u stanu, zato ih i nema puno jer ne zelim zatrpati cimerice svojim hobijem, pogotovo zimi kad ih treba smjestiti negdje unutra. drzim ih na balkonu na juznoj strani djelomicno u hladu, pogotovo gimnica koji je dobio opekotine mojom pogreskom No u velikim teglama su uglavnom pelceri koje su mi i cimerice vec pocele donosit, neki zakorjenjeni, neki frisko zapiknuti u zemlju. kad dodem doma (ako se sjetim ponijeti fotic) kacim slike kaktusa iz klc-a o kojima trenutno brine moja majka koju sam zarazila s njma Twisted Evil

Kolekcije forumaša - Page 18 Img0407fbd.th Kolekcije forumaša - Page 18 Img0418f.th Kolekcije forumaša - Page 18 Img0429e.th Kolekcije forumaša - Page 18 Img0432c.th Kolekcije forumaša - Page 18 Img0440s.th Kolekcije forumaša - Page 18 Img0448cdh.th
Sanja Ka
Sanja Ka
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 282
Join date : 23.04.2009
Lokacija : Karlovac/Zadar

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Sanja Ka ned srp 05, 2009 6:40 pm

evo i jedne grupne slikice, otkad sam vidjela robijeve i anetine kaktuse pocela sam sakupljati ove sitne kamencice bas mi s njima djeluju uredno...

Kolekcije forumaša - Page 18 Img0457xhx.th
Sanja Ka
Sanja Ka
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 282
Join date : 23.04.2009
Lokacija : Karlovac/Zadar

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by anete ned srp 05, 2009 7:31 pm

cheers
anete
anete
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 65
Join date : 12.06.2009
Lokacija : Ludbreg

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje uto srp 28, 2009 4:47 pm

Zahvaljujući agavi moja kolekcija se uvećala za biljke na slikama. Na prvoj slici su njeni pokloni (Hvala agava! Very Happy ), a na drugoj oni kupljeni u Seči. Pošto svaka od Opuntia koje mi je poklonila agava cvjeta različito namjeravam ih malo raščupkati i dio posaditi i kod mame, u njen kamenjar, da vidim kako će taj eksperiment opstati.
Zanimljivo je i to što mi je agava poklonila jednu neobičnu Opuntiu koja je ni manje ni više variegatirana, a vidi se na trećoj slici. Nju je kupila kod jedne gospođe u Prhatima, malo mjesto pored Poreča, koja u "kućnoj radinosti" uzgaja biljke, najviše kaktuse i sukulente i prodaje ih na tržnici u Poreču. Biljke su joj lijepe i zdrave, a nije čak ni željela da ju se spominje na internetu i stavlja fotografije jer kaže nema neke "egzotične" vrste pa ju je sram....nisu pomogla ni naša uvjeravnja da je svaka kaktus kolekcija vrijedna divljenja....tu dragu ženicu spominjala je i naša renee koja ljetuje u Poreču i od nje kupuje čuvarkuće....eto kako je svijet mali, skroz mali....pa ako i netko od vas naleti u blizinu Prhati neka zna da i tamo ima kaktusa i sukulenata za vidjeti i kupiti....možda ju je agava u međuvremenu i nagovorila na koju fotku ..tko zna....

Kolekcije forumaša - Page 18 Cimg1740f.thKolekcije forumaša - Page 18 Cimg1736.thKolekcije forumaša - Page 18 Cimg1741.th
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Robi sri srp 29, 2009 1:43 am

Imam ja tu opuntiu. To je Opuntia monocantha variegatha.Otkinuo sam pelcer ( na slici ) prije dvije godine u ugostiteljskoj skoli u Opatiji i sada je puno veci i razgranatiji .

Kolekcije forumaša - Page 18 Opuntiamonocanthavarieg.th
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by autoar sri srp 29, 2009 9:57 am

imao i ja takj pelcer (Robi mi dao) pa mi se nije uhvatio.....to je jedina Opuntija koja mi se nije uhvatila.... Evil or Very Mad
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Miriam pet srp 31, 2009 10:39 pm

evo i ja danas obnovila malo kolekciju bila napokon u OBI-jevom vrtnom centru i bez obzira na recesiju zdrobila 250 kn,da si uljepšam zadnje dane godišnjeg [img]Kolekcije forumaša - Page 18 Picture414.th[/img][img]Kolekcije forumaša - Page 18 Picture416b.th[/img][img]Kolekcije forumaša - Page 18 Picture417.th[/img][img]Kolekcije forumaša - Page 18 Picture418w.th[/img][img]Kolekcije forumaša - Page 18 Picture419x.th[/img]najskuplji je bio grusoni 67 kn ostali po 14,99 jedan je čak bio 12 ,99 mislim da ferocactus i to ovaj gdje su tri mala na hrpi uvoz iz Nizozemske ,oni kalemi mihanovići ludih boja su po 22 kn
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mario pet srp 31, 2009 11:13 pm

blago vama bili meni dali jedan kaktus Rolling Eyes
mario
mario
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 1
Join date : 31.07.2009

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Miriam pet srp 31, 2009 11:26 pm

mario je napisao/la:blago vama bili meni dali jedan kaktus Rolling Eyes
dobro došao Mario ti si naš 101 član ,ako ćemo se i dalje ugodno družiti zašto ne na forumu ima rubrika gdje članovi mogu ponuditi višak na razmjenu, prodaju ili poklon kako ko .
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje pon kol 03, 2009 2:37 am

@Miriam-lijepo si se ponovila, dobar izbor. Moram samo priznati da su me cijene malo iznenadile jer su u Pevecu i Bricostore nešto jeftiniji. U mojoj blizini nema OBI pa nisam imala priliku tamo kupovati. Uživaj u njima!
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Azra pon kol 03, 2009 9:47 am

Mekinje, lijepa ti je mammillaria carmenae ( i ostali kaktusići naravno, ali ona me uvijek oduševljava iako imam dvije ). Koji je promjer vaze ? Ova variegatna forma je ful lijepa. Ja imam ogromnu opuntiu istu, ali zelenu. Tko ude imao pelcer viška, bilježim se, dakako uz refundaciju ...d apokušam obje staviti u jednu vazu. Kombinacija boja i oblika. Ništa ljepše kad je o kaktusima riječ.

Miriam, odlično ( ali skupo ? ) si se obnovila - osim ako kaktusi nisu u 6,5 cm vazi promjera onda je i prihvatljivo. Razdvoji one ferocatuse, poprimit će ljepši i loptastiji oblik kad su samostalni. To je moj savjet, pa ti vidi. Nije obvezan za poslušati.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje pon kol 03, 2009 4:49 pm

@Robi- i mislila sam da se radi o Opuntiji monochanthi f. variegata, našla sam je i na netu, a evo sada si mi i ti to potvrdio.

@Azra-M. carmenae je u vazi od 6,5 cm. Nije jako velika, ali nadam se da će kod mene imati tendenciju rasta. Razz Što se tiče Opuntie monochanthe f. variegata pelcerić smatraj riješenim, a o dosatvi ćemo lako kao i za sve drugo.

Isto vrijedi i za autoara ako je za jedan pelcerić....samo mora doći po njega Wink
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Miriam pon kol 03, 2009 5:58 pm

Azra je napisao/la:Mekinje, lijepa ti je mammillaria carmenae ( i ostali kaktusići naravno, ali ona me uvijek oduševljava iako imam dvije ). Koji je promjer vaze ? Ova variegatna forma je ful lijepa. Ja imam ogromnu opuntiu istu, ali zelenu. Tko ude imao pelcer viška, bilježim se, dakako uz refundaciju ...d apokušam obje staviti u jednu vazu. Kombinacija boja i oblika. Ništa ljepše kad je o kaktusima riječ.

Miriam, odlično ( ali skupo ? ) si se obnovila - osim ako kaktusi nisu u 6,5 cm vazi promjera onda je i prihvatljivo. Razdvoji one ferocatuse, poprimit će ljepši i loptastiji oblik kad su samostalni. To je moj savjet, pa ti vidi. Nije obvezan za poslušati.
teglice su promjera 5,5 cm ali su ih kaktusi davno prerasli pogotovo ova mamilaria polythele nudum a i općenito su im svi kaktusi u tim teglicama preveliki,već sam ja njih sve prebacila u veće tegle ove ferocactuse nisam razdvojila nisam bila sigurna smijem li to raditi sad sredinom ljeta ,inače drugi svi imaju pupoljke tak da uskoro očekujem cvjetiće jedino nisam presadila grusonija ali mislim da bi trebala jer mu je ova tegla premala
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by autoar pon kol 03, 2009 7:50 pm

mekinje je napisao/la:
Isto vrijedi i za autoara ako je za jedan pelcerić....samo mora doći po njega Wink

hvala na ponudi ali jučer kupio mali primjerak u Bricostore.... bounce
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje pon kol 03, 2009 7:53 pm

Ima nešto novo u Bricostore?Moram u obilazak.... Very Happy
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by autoar uto kol 04, 2009 10:04 am

mekinje je napisao/la:Ima nešto novo u Bricostore?Moram u obilazak.... Very Happy

ma nema, ima samo zanimljiv paketić sa 3 kaktusa gdje se dobije E.subdentatum, O. monachanta variegata i i echhinofossulocactus.....
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje pon kol 17, 2009 12:48 pm

Evo novosti kod mene. Ove prve mi je kupio muž...krije izvor, ali sumnja pada na Pevec Razz
Kolekcije forumaša - Page 18 Astrok.th
Ovo su noviteti sa Bešlićevog štanda iz Bala, sa IV. susreta kaktusara Istre.
Kolekcije forumaša - Page 18 Beli.th
A sa ovom "čupavom" ljepoticom me počastila moja svekrva. Pa sada da čujem da netko govori protiv svekriva Razz
Pri dnu se vidi i mališan kojeg je pustila matična biljka. Nadam se da ću uspjeti održati tu palmicu na životu jer o njima ne znam ništa. Moram opet u školu study
Kolekcije forumaša - Page 18 Palmica.th
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Robi pon kol 17, 2009 2:51 pm

Kao sto sam ti rekao imam je vec dvije godine i nema nikakvih posebnih zahtjeva za uzgoj osim sto zimi trazi nesto visu temperaturu. Ja svoju zimi drzim u negrijanoj sobi (oko 16-18 stupnjeva) i nemam nikakve brige. Raste lijepo i dosta brzo, a ljeti je u hladu. Zaljevam je kada i ostale kaktuse. Moja ima cetiri izdanka pri dnu i ne diram ih jer sam citao da se ne mogu zakorjeniti.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 18 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 18 / 34. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 26 ... 34  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.