Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moje nepoznanice-Svena

+3
Robi
Mihajlooo
svena
7 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Moje nepoznanice-Svena

Postaj by svena sri pro 17, 2008 9:19 pm

Otvaram novu temu svojih neidentificiranih biljčica samo iz tog razloga što ih ima puuuunoooo pa da ih imam sve na jednom mjestu. Uglavnom su to loptasti ljubimci, a ima i čupavaca i ostalih. Vjerojatno tu ima i duplih, ali u različitim stadijima razvoja pa više nisam ni sigurna radi li se o istim kaktusima ili ne. Molila bih da mi pomognete u identifikaciji. I love you

Za početak, to su 2 biljčice kaktusića za kojeg mi žena koja mi ih je poklonila tvrdi da se radi o istim vrstama. Biljke su mini i navodno bi takve trebale i ostati. Po mojoj procijeni, trebalo bi se raditi o nekakvom Rhipsalisu ili Hatiori, ali....

1. (Hatiora rosea)Moje nepoznanice-Svena 7
1a. (Hatiora rosea)Moje nepoznanice-Svena 8


Zadnja promjena: svena; pet vel 24, 2012 5:51 pm; ukupno mijenjano 4 put/a.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by svena sri pro 17, 2008 9:29 pm

Da vam ne bude previše dosadno stavljam još 3 čupavca izduženog oblika. Ako mi ne možete pomoći oko ID imenom i prezimenom, samo ime će mi biti dovoljno. Ovo pravilo vrijedi za sve moje nepoznanice jer za mnoge ne znam odakle bih uopće krenula. Nakon višetjednog buljenja po raznim knjigama i linkovima, bojim se da više ne razlikujem ni Rebutie, ni Mammillarie, ni Parodie.......

2.Moje nepoznanice-Svena 11 3. Moje nepoznanice-Svena 12 4. (Oreocereus Trollii) Moje nepoznanice-Svena 13


Zadnja promjena: svena; pet vel 24, 2012 5:52 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by Mihajlooo čet pro 18, 2008 2:39 pm

Evo za pocetak uvako :

Na prvim slikapa je isti kaktus samo neznam koji Embarassed
A kod cupavaca prva dva su donekle deformisana ali da znas da ako je kaktus deformisan gubi svoj pravilan oblik tako da je u nekim slucajevima nemoguce indentifikovati o kkojoj je vrsti rec!

Pozdrav
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by svena pet pro 19, 2008 10:28 pm

Imam informaciju da bi kaktusić sa 4. fotke mogla biti Espostoa ili Cleistocactus. Malo sam proučavala na googlu te vrste, ali nisam došla do rješenja. Još je biljka mala. Vjerojatno bi mi pomogla koja stranica sa "Holanđanima" jer sam ga kupila u jednoj cvječarni.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by Robi sub pro 20, 2008 2:03 am

Po meni je najprije to Oreocereus Trollii. Cleistocactus sigueno nje jer je on puno cupaviji i nema bodlje kao ovi na slici- Evo slike pa ti sama procjeni.
Moje nepoznanice-Svena Oreocereustrollii198074am4.th Moje nepoznanice-Svena 15933442792f6983aefrw2.th
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by svena sub pro 20, 2008 3:17 am

Robi, hvala na pomoći. Liči mi na ove što si okačio jedino što su na mom dlačice nježnije i više paučinaste, a to bi moglo biti i zbog njegove mladosti.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by svena sub pro 20, 2008 8:57 pm

Da ja nastavim s kačenjem mojih nepoznanica. Bez obzira na sve, sve neidentificirane fotke i dalje vam stoje na raspolaganju za ID pa sam ih zbog tog odlučila označiti brojevima.

Ovo bi po meni trebala biti Mamillaria hahniana, ali s obzirom da nisam sigurna (kao ni u sve moje identifikacije Laughing ), trebam vašu potvrdu.
5. (Mammillaria hahniana)
Moje nepoznanice-Svena 14

A ovo? Možda neka Parodia ili...?
6. (Haageocereus)
Moje nepoznanice-Svena 15


Zadnja promjena: svena; ned oľu 15, 2009 11:49 am; ukupno mijenjano 1 put.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by mekinje ned pro 21, 2008 12:53 pm

@svena prvi jest hahniana, a za drugi pogledaj ovdje https://kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com/galerija-kaktusi-u-slici-f3/kolekcije-forumasa-t2-195.htm , tu smo ja i Robi već nešto pisali o tom kaktusu flower


Zadnja promjena: mekinje; ned pro 21, 2008 8:42 pm; ukupno mijenjano 1 put.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by svena ned pro 21, 2008 12:55 pm

Mekinje, hvala ti na odgovoru. A za ona prva 3-4 ne znaš što bi moglo biti?
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by mekinje ned pro 21, 2008 8:41 pm

Pokušala sam malo prolistati ove knjige koje imam i potražiti na internetu, ali bez nekog uspjeha.
Slika 1 je definitivno neka od Hatiora ili Rhipsalisa kao što si već i sama zaključila, prošla sam par internet stranica, ali nisam naišla na takvu kao tvoju. Zbunjuje to što su joj članci "trorebrasti", a ne okrugli kakvi su najčešće kod tih rodova. Još i te bodljice samo pri vrhu..
Slika 2 i 3 su premali kaktusi, uz to im je nedostajalo svjetla dok su rasli pa su se malo i izdužili i biti će ih teško identificirati. Trebat će strpljenja dok ne narastu ili procvjetaju, tada će biti lakše, ali obavezno im daj više svjetla dok rastu i vode ako su na toplom.
Što se tiče 4. slažem se sa Robijem da je vjerojatno O. trolli.

Žao mi je što ti nisam više pomogla I love you
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by svena ned pro 21, 2008 9:22 pm

1. i 1a. mi je dala jedna baka i veli da ne naraste veći od 10-tak cm i da u proljeće cvate, ali mi nije rekla kakvi su cvjetovi.
2. i 3. sam dobila početkom ljeta kao pelcere koji su kod bivšeg vlasnika bili izduženi. Kod mene se to vjerojatno neće događati jer ih ljeti držim vani, a zimi na hladnom i svjetlijem mjestu.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by Lana007 pon pro 22, 2008 11:51 am

svena je napisao/la:Otvaram novu temu svojih neidentificiranih biljčica samo iz tog razloga što ih ima puuuunoooo pa da ih imam sve na jednom mjestu. Uglavnom su to loptasti ljubimci, a ima i čupavaca i ostalih. Vjerojatno tu ima i duplih, ali u različitim stadijima razvoja pa više nisam ni sigurna radi li se o istim kaktusima ili ne. Molila bih da mi pomognete u identifikaciji. I love you

Za početak, to su 2 biljčice kaktusića za kojeg mi žena koja mi ih je poklonila tvrdi da se radi o istim vrstama. Biljke su mini i navodno bi takve trebale i ostati. Po mojoj procijeni, trebalo bi se raditi o nekakvom Rhipsalisu ili Hatiori, ali....

1.
Moje nepoznanice-Svena 7
1a.
Moje nepoznanice-Svena 8
Mislim da je ovoj biljci ime austrocylindropuntia subulata monstrosa, nisam sigurna pa ipak provjeri. santa
Lana007
Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 149
Join date : 29.08.2008
Age : 45
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by svena pon pro 22, 2008 1:35 pm

Lana, ovo nije sigurno ta opuntia. Ovo je lisnati kaktus.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by svena uto pro 23, 2008 12:31 am

Ako dozvoljavate, ja bih nastavila dalje sa svojim nepoznanicama?! Sada su na redu loptasti koji me totalno oznoje kad ih pokušam identificirati. Cool

7. (Notocactus concinnus)
Moje nepoznanice-Svena 16

8. (Parodia uebelmannianus )
Moje nepoznanice-Svena 17

9. (Notocactus concinnus)
Moje nepoznanice-Svena 18

10. (Sulcorebutia )
Moje nepoznanice-Svena 19


Zadnja promjena: svena; pet vel 24, 2012 6:01 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by Robi uto pro 23, 2008 2:45 pm

Tesko je prepoznati kaktuse dok su jos mali. Ja ih imam oko 150 komada i za sigurno njih 50 ih nisam 100% siguran da li sam im pogodio ime ili ne, a pogotovo sto ima jako puno krizanaca. Najlakse je cekati da procvate i onda smo sigurni. Mnogi mjesaju Coryphante, Lobivie, Notocactuse Mammillarie cak i Echinocereuse a za laike bi to sve bilo isto. What a Face What a Face Tako da se ne treba previse zamarati oko toga jer svim vrstama jedno je zajednicko a to je da lijepo uspijevaju i rastu a za ime je vise-manje. I ja sam se u pocetku zamarao sa imenima, a od kada sam presao stotku sve manje mi je vazno.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by Semira uto pro 23, 2008 10:38 pm

Ovaj posljednji bi mogao biti lobivia tiegeliana.
Ali je Robi u pravu kad kaže da čekaš cvijet, pa ćemo onda lakše identifikovati.
I meni su potpuna imena nevažna.
Semira
Semira
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 91
Join date : 01.10.2008
Age : 52
Lokacija : Sanski Most

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by svena sri pro 24, 2008 12:50 am

Slažem se ja i s tobom i s Robijem, i nije mi bitan potpuni naziv, ali ovo Lobivia mi je savršeno za moje ID. Malo sam pogledala neke stranice i vjerojatno je ta Lobivija što spominješ i hvala ti na ovome.
Da još obrazložim svoju želju za identifikacijama. Radim si album sa fotkama mojih ljubimaca i svakako bi htjela da svi oni dobiju svoja imena (prezime mi je manje bitno, ali ako netko zna, neću se uopće protiviti).
Drugi razlog je taj da znam da li voli ljetovati na suncu ili u polusjeni ili čak sjeni. Svi su mi dragi i ne bih htjela da ih gubim zbog krivog uzgoja. Treći razlog je jednostavan. Kad već postoji tema o ID zašto da ne kačimo gore fotke naših nepoznatih ljubimaca jer uvijek postoji šansa da netko zna njegovo ime. Slažem se i sa time da ih je jako teško razlikovati kad su još mali, ali tko će dočekati da svi procvatu kad znamo da nekima treba x godina do prve cvatnje.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by mekinje sri pro 24, 2008 3:43 pm

@svena -slika 7 bi mogao biti neki Notocactus, možda N.concinnus. Slike 8 i 9 mi izgledaju kao da su Gymnocalyciumi. Slika 8 je vjerojatno G. calochlorum, imam ga i ja i jako liči mome. Mislim da je čak i slika 9 ista vrsta, samo malo stariji primjerak. Ti još usporedi sa slikama sa neta i vodi računa da zna izgledati različito ovisno o starosti biljke..ali to već znaš! cat

I slažem se da ime kaktusa nama "malim" kaktusarima nije toliko bitno, osim naravno ako želimo voditi računa o što boljim uvjetima uzgoja. Ipak, slažem se i s tim da je na forum dobro okačiti sličicu pa možda tako i saznati ime nekog ljubimca za kojeg nismo znali gdje bi ga svrstali!Između ostaloga zato smo svi i tu i da imam vremena i ja bih vas sve bombardirala slikama!
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by svena sri pro 24, 2008 5:25 pm

Mekinje, hvala na trudu i želim ti da nađeš malo više vremena da nas i ti bombardiraš svojim fotkicama.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by svena čet pro 25, 2008 1:11 am

Malo sam progooglala po internetu. 7. je sigurno Notocactus i jako liči na concinnus. Kad procvate bit ću sigurna u ID.
8 i 9 jako liče na G. calochlorum, jedino me malo zbunjuju rebra. Više izgledaju na rebra kakva imaju Notocactusi. Možda je razlog samo mladost mojih kaktusa, možda voda jer su fotkani u vegetaciji......? Mekinje da li i tvoj ima tako pravilna rebra bez onih "zarezića" između bodlji? Jako bih voljela da je Gymno, volim ih, a to što je najvjerojatnije dupli, ništa čudno. To mi se sve češće i češće dešava da kupim nešto što već imam.
A što se tiće mog 10 kaktusića, liči na Lobiviju, ali me malo zbunjuje i Sulcorebutia jer sam pronašla neke slike koje liče na njega.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by mekinje čet pro 25, 2008 1:28 am

@svena evo sličice mojih calochloruma. Možda ti to malo riješi dileme, a možda i ne. Prvi je iz domaćeg uzgoja, od gđe. Mihić iz Rijeke, kao što vidiš veći je primjerak. Drugi je Nizozemac. Razlike u rebrima su očite. Da li je do uzgoja, starosti ili možda moje greške u identifikaciji ne mogu ti reći. Kada su kaktusi u pitanju, pogotovo iz Nizozemske znaju biti i neki hibridi pa se možda ne radi o "čistim" calochlorumima. Ipak, po meni bi trebali biti iste biljke. Ostaje da vidimo cvijet i daljnji rast pa ćemo znati sigurno! I love you

Moje nepoznanice-Svena Gymnocaliciumcalochlorutc8.th
Moje nepoznanice-Svena Gymnocalyciumcalochorumyn5.th
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by svena čet pro 25, 2008 1:39 am

Sada vidim, moji su gotovo identični ovom tvom Nizozemcu. Naravno, kad je i moj Nizozemac kao i večina kaktusa. Moguće da je i tajna u Nizozemskom "super supstratu" u kojem su rasli do naše kupnje. Very Happy Sve u svemu, zvat ću ih Gymno pa bilo to njima pravo ili ne. Možda ih time i natjeram da mi onako lijepo procvatu kao tvoj od gđe. Mihić.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by svena ned oľu 15, 2009 12:06 pm

Da li su ovo Parodie i da li se radi o istoj podvrsti, ali o različitoj starosti?
Moje nepoznanice-Svena Th_22 Moje nepoznanice-Svena Th_23


Zadnja promjena: svena; ned oľu 15, 2009 12:14 pm; ukupno mijenjano 1 put.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by svena ned oľu 15, 2009 12:12 pm

Za ova 3 imam isto pitanje kao i u prošlom postu.
O kojoj se vrsti radi i da li su sva 3 ista podvrsta?

Moje nepoznanice-Svena Th_28 Moje nepoznanice-Svena Th_29 Moje nepoznanice-Svena Th_30
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by mekinje ned oľu 15, 2009 8:24 pm

@svena-slažem se sa tobom da bi prva dva mogla biti ista vrsta, definitivno Notocactusi, možda Notocactus warasii...za drugog nemam ništa pametno...čini mi se da su također isti i da bi mogli biti Notocactus ottonis, ali to je zbilja onako "lupni pa ostani živ".... malo zbunjuju oni mladi izdanci što se vide na jednom scratch
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Moje nepoznanice-Svena Empty Re: Moje nepoznanice-Svena

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.