Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

+18
marija miletić aleksić
marin
lidija123
jjuranovic
Andrijana
Plava Digitalna
drakone
AnTTun
Robi
mekinje
Sanja Ka
Jasmina
sonja50
svena
kuchlar
Miriam
Mihajlooo
Azra
22 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by Azra sub vel 21, 2009 8:43 am

Poštovani moji forumaši,

Kad malo napravite rezime svoje potrošnje i svojih želja sigurno postoji neko sjeme koje ste kupili ili koje biste kupili, a ne znate kako. Nadam se da će vam se moj prijedlog svidjeti jer tako ne samo da ćemo pomoći jedni drugima, nego ćemo pomoći i forumu da postane potpuniji.

Za sve članove foruma otvaram skladište sjemena koje funkcionira na slijedeći način :
Ako imate sjeme kaktusa ili sukulenata koje vam ne treba i mijenjali biste ga za neko drugo, ovo je pravo mjesto za vas. Naime, napravit ćemo skladište tako da svako "deponira" sjeme koje ima. Koliko deponirate paketića sjemena ( mislim da bi bilo pošteno da svaki paketić sadrži min.10 sjemenki ) osim u slučaju rijetkih biljaka ), toliko možete uzeti drugih paketića iz ponude ostalih forumaša. Ako nemate sjeme, a htjeli biste neko iz ponude onda isto plaćate 5,00 kn po paketiću + poštarina ( koja je jedinstvena za više paketića i dodje sa svime cca. 5,00 kn za HR odnosno 9,00 kn za INO ). Za INO, dakako ne garantiramo da će stići, ali uspješnost slanja u INO je 99 % ako se pošalje kao obično pismo tako da ne bi trebalo biti problema. Sjeme šaljete meni na kućnu adresu koje ja dalje pakiram i pripremam za razmjenu. Koliko pošaljete toliko možete uzeti paketića drugog sjemena za razmjenu.

Nadam se da vam se ideja sviđa i da ćemo time uspjeti povećati svoje kolekcije kroz biljke uzgojene iz sjemena. Sve dodatne informacije molim na pp. Čim počne dogovor i primitak sjemena, naravno napravit ćemo katalog gjde ćete moći izabrati što vam treba i dati što vam ne treba.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by Mihajlooo sub vel 21, 2009 10:25 am

Evo ja odmah nudim semenje Carpobratus edulisa. Posaljimi adresu na pp.
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by Miriam sri svi 27, 2009 7:25 pm

Ideja ti je super samo što ljudi baš i nisu tako darežlivi neznam zašto pa nemogu posaditi milion komada nećega nemam botanički vrt.I ja sam mislila daje to smisao ovog foruma da se družimo irazmjenjujemo iskustva i sjemenke a mže i cijele biljke ako smo u mogućnosti,ponudim ja tako neke biljke u zamjenu za sjeme adeniuma a gosp.Sonja mi lijepo veli nek si kupim na aukciji.Eto neko će valjda radije baciti sjeme ako ga ne proda za20 kn na aukciji nego da nekome.FUJ moja sestra poklanja pekinezere kad ih ima a znamo kolko jedan košta ,zašto ne nemože si svatko priuštit 300 eura za psa a djeca su tak sretna kad ih dobe samo nek ih maze. sunny
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by Azra sri svi 27, 2009 7:53 pm

ovo je forum o kaktusima i sukulentima pa zato nitko nije zainteresiran za ponuđene biljke. Što se tiče adeniuma gospođa Sonja nije mislila ništa loše. Samo ti je pokušala dati savjet. Sjeme adeniuma je skupo i nije tako lako dobavljivo da bi ga netko samo tako dijelio.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by Miriam sri svi 27, 2009 8:19 pm

Azra je napisao/la:ovo je forum o kaktusima i sukulentima pa zato nitko nije zainteresiran za ponuđene biljke. Što se tiče adeniuma gospođa Sonja nije mislila ništa loše. Samo ti je pokušala dati savjet. Sjeme adeniuma je skupo i nije tako lako dobavljivo da bi ga netko samo tako dijelio.
sjeme ti košta otprilike 10 dolara ovisno o vrsti na ornitaqu i to 10 sjemenki u paketu što je jeftino s obzirom na neke druge biljke koje sam imala priliku vidjeti samo što je naš narod takav kakav je ,ali to neće promjeniti moju vjeru ljude ja ću i dalje poklanjati sve što mi je višak od biljaka ,perzijskih mačaka itd.
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by kuchlar sri svi 27, 2009 9:57 pm

50 sjemenki Adenium Obesum, domace frisko stiglo direkt iz Indonezije Smile

(klijavost proverena Wink )
kuchlar
kuchlar
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 95
Join date : 14.08.2008
Age : 38
Lokacija : macedonia

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by Miriam sri svi 27, 2009 10:13 pm

reci cijenu ja bi bar 5 ako ne i više
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by kuchlar sri svi 27, 2009 10:50 pm

ma nije moguce da mi se plati posto sam sa makedonije Smile

ja sam ih prijavio vise radi razmene i da se razradi koncept teme, prijavi neko seme koje imas pa mozda budem zainteresovan ako ne novac ce ostati forumu a ti ces platiti azri
kuchlar
kuchlar
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 95
Join date : 14.08.2008
Age : 38
Lokacija : macedonia

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by svena čet svi 28, 2009 12:04 am

Miriam je napisao/la:
sjeme ti košta otprilike 10 dolara ovisno o vrsti na ornitaqu i to 10 sjemenki u paketu što je jeftino s obzirom na neke druge biljke koje sam imala priliku vidjeti samo što je naš narod takav kakav je

10 dolara je oko 52 kn. Na aukcijama sam vidjela da su sjemenke Adeniuma 5 kom. 12 ili 14 kn pa prema tome, rekla bih da naši ljudi uopće ne pretjeruju s cijenom na aukcijama. Miriam, a jesi li razmišljala da tih 10 dolara za 10 sjemenki nije sve. Nisi još tu dodala i poštarinu koja ponekad bude skuplja od samih sjemenki. Morala bi znati i to da kad naručiš nešto iz inozemstva, platiš, ali ti nitko ne garantira da se putem neće izgubiti.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by Azra čet svi 28, 2009 12:46 pm

Hvala Mihajloo i Kuchlar na deponiranju sjemena. Ja ću na jesenimati puno sjemena kaktusa pa će i sav ovaj koncept teme biti puno razrađeniji. Upisala sam donacije i nadam se da će ih biti još. Oprašujte svoje kaktuse četkicom pa možda bude puno sjemenki na jesen. ;o)
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by sonja50 čet svi 28, 2009 1:04 pm

Miriam je napisao/la:Ideja ti je super samo što ljudi baš i nisu tako darežlivi neznam zašto pa nemogu posaditi milion komada nećega nemam botanički vrt.I ja sam mislila daje to smisao ovog foruma da se družimo irazmjenjujemo iskustva i sjemenke a mže i cijele biljke ako smo u mogućnosti,ponudim ja tako neke biljke u zamjenu za sjeme adeniuma a gosp.Sonja mi lijepo veli nek si kupim na aukciji.Eto neko će valjda radije baciti sjeme ako ga ne proda za20 kn na aukciji nego da nekome.FUJ moja sestra poklanja pekinezere kad ih ima a znamo kolko jedan košta ,zašto ne nemože si svatko priuštit 300 eura za psa a djeca su tak sretna kad ih dobe samo nek ih maze. sunny

Glupo mi je nastavljati ovu "temu" koju je razradila Miriam, pa ću reći slijedeće i s moje strane zaključiti diskusiju.
Sad mi je krivo što sam se uopće upuštala u raspravu koja je, usput rečeno, na topicu Adeniumi bila off topic (trebao nas je Administrator svih lijepo pobrisati!)

Draga Miriam, koliko znam niti jedan forum nije karitativnog karaktera (prosvijetlite me svi, ako sam u krivu), i ne treba očekivati da se ikome nešto pokloni, a još manje se ljutiti na to. Mene su učili da poklone zaslužim i nikada ne očekujem previše (ja sam ipak ona starija, očito izgubljena generacija), a da poklon zahtijevam, to mi ne pada na pamet. To što si ti nekome nešto poklonila, vrlo je lijepo i hvale vrijedno.Sigurna sam da su i svi ljudi na ovom forumu, i ne samo tu,uradili isto, ali su sami izabrali kome će šta pokloniti. Kao što si ti izabrala kome ćeš šiti zavjese, suknju, pokloniti psa, mačku ....., moraš dozvoliti i drugima isti izbor i nemaš pravo nikome ništa spočitavati, a još manje nekoga omalovažavati ili vrijeđati.
Nisu lijepe riječi "fuj" i slične, za one koji prodaju sjemenke, pa zar ne shvaćaš da si uvrijedila svakoga na ovom forumu tko ti nije poklonio sjemenku? Istina, ti si nudila razmjenu, ali biljaka koje nisu ni kaktusi ni sukulenti,čemu je ovaj forum posvećen i nerealno je očekivati da će se netko javiti.
I Miriam, ljutila se ti ili ne, nemaš pravo suditi, na način na koji si ti to uradila, o cijenama sjemenki, raspravljati o cijeni koštanja i njihovoj prodanoj cijeni. To je jednostavno nedopustivo! Ljudi se bave legalnim poslom, a ti, kao i svi mi ostali, imaš izbor kupiti ili ne kupiti.

Ponudila sam ti ispriku, iako mislim da moj odgovor na topicu adeniumi nije uvredljiv, ali ljudi su različiti i ono što vrijeđa mene ne mora vrijeđati drugoga. Ponudila sam i ruku pomirenja tj. pomoć da kupim sjemenke umjesto tebe, ali ni to ne prihvaćaš. Ne razumijem odakle ti toliko gorčine i šta ti je itko s ovog foruma skrivio!
Ja sam sretna što sam na ove ljude naletila i zahvalna sam svakome pojedinačno na beskrajnom strpljenju.Za mene je poklon svaki tekst i savjet koji ovi ljudi nesebično daju, svaki trenutak koji posvete odgovarajući na bezbrojna pitanja ,koja se često puta i ponavljaju, jer malo tko sve prouči pa tek onda postavlja pitanja koja već nisu apsolvirana. Da ne duljim, sretna sam što sam postala dio ovog foruma.

Miriam, opet ponavljam, moja ponuda i dalje stoji-pošalji mi sve relevantne podatke na pm i licitirat ću za tebe.
sonja50
sonja50
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 78
Join date : 26.04.2009
Age : 73
Lokacija : blizu Makarske

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by Jasmina uto lip 02, 2009 1:46 pm

Jedan moj mali kaktusic (brijem da je rebucija) cvjeta i ima hrpu sjemencica (tocnije ovaj: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti VKn6_U2PaLBz06D7.v).

Pa kad se to sve skupa posusi i ako ne propadne, ako netko bude zainteresiran - saljm mu.
Meni ne trebaju, ja ne sadim, nemam uspjeha u tome.
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by Sanja Ka pon lis 05, 2009 9:55 pm

ovo je moj jos uvijek neimenovani kaktus s kojeg sam pobrala hrpu plodova punih sjemenki. sijala sam u petak, u zurbi onak bezveze, cisto da vidim kako ce se stvari odvijat i danas vec proklijali. ako se netko zeli okusat u sijanju, meni ostale sjemenke ne trebaju. javite mi se na pp i saljem

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Img0387an.th Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Img0395e.th
Sanja Ka
Sanja Ka
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 282
Join date : 23.04.2009
Lokacija : Karlovac/Zadar

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by mekinje pon lis 05, 2009 10:16 pm

@SanjaKa-tvoj kaktusić bi mogao biti Mammillaria hahniana.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by Sanja Ka pon lis 05, 2009 10:56 pm

da, tako se i meni cinilo, ali nisam bila sigurna. hvala sta si mi potvrdila sumnje
Sanja Ka
Sanja Ka
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 282
Join date : 23.04.2009
Lokacija : Karlovac/Zadar

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by Robi čet tra 08, 2010 11:35 pm

Imam sjemenke od Echinopsisa oxigona i Notocactusa submammulosusa pa ako je netko zainteresiran saljem mu.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by AnTTun pet tra 09, 2010 12:21 am

Ako se nitko ne javi u slijedećih nekoliko dana prijavljujem se kao dragovoljac za testiranje klijavosti Smile
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by Robi pet tra 09, 2010 1:15 am

To sam skinuo danas, a cvjetali su prosle godine pa se nadam da ce klijanje biti uspjesno posto nisu stare .
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by Mihajlooo pet tra 09, 2010 9:32 am

Ja imam semenje M. prolifera-e. Jeste da je cest kaktus, ali bolje ista nego nosta Wink
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by Robi pet lis 22, 2010 12:31 am

Ako netko zeli eksperimentirati sa sjemenkama Melocactusa neka mi javi. Rado cu ih pokloniti.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by drakone ned lis 09, 2011 8:44 pm

Ne znam da li je ova tema još aktivna ili nije, ako nije treba ju aktivirati Smile . Još mi je ostalo sjeme notocactus ottonis, mammillarie prolifere i mammillarie prolifere texane i nešto opuncije. Ako nekog zanima neka se slobodno javi.
drakone
drakone
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 42
Join date : 06.10.2011
Age : 41
Lokacija : Koprivnica

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by mekinje ned lis 16, 2011 2:52 pm

Jesenska berba kod mene je napokon gotova. Sljedeće vrste sjemenki nudim za razmjenu ili poklon.

Epitehlantha micromeris
Frailea sp. (dvije vrste)
Parodia Saint-Pieana
Parodia haselbergii
Parodia leninghausii
Ferocactus sp.
Rebutia sp. (crveni cvijet)
Rebutia muscula
Rebutia donaldiana
Rebutia albiflora
Gymnocalycium sp.

Nečega je više, nečega je manje pa ćemo ići onim sistemom "tko prvi do djevojke, njemu djevojka". Sve ponude i potražnje molim na pp.
flower flower flower
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by AnTTun uto lis 18, 2011 12:54 pm

Djevojke požurite. Do djevojke. Smile
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by drakone pon lis 24, 2011 9:03 pm

"Djevojka" je požurila i dobila sjeme danas, Mekinje hvala ti puno, jednog dana ću ti se odužiti. I napokon sam upoznal svoju simpatičnu kaktus sunarodnjakinju, i tebi Svena hvala na dostavi!
drakone
drakone
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 42
Join date : 06.10.2011
Age : 41
Lokacija : Koprivnica

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by Miriam pon lis 24, 2011 9:09 pm

Imam sjeme parodie nivose, notocactusa leninghausii i melocactusa matanzanusa ako netko hoće.
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

Skladište sjemena kaktusi i sukulenti Empty Re: Skladište sjemena kaktusi i sukulenti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.