Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

+7
jelena.P10
Bibone
Hoya
Admin
Mihajlooo
Juventina
Azra
11 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Azra sri tra 16, 2008 8:46 pm

Ceropegia je sukulent koji se smatra gotovo idealnom sobnom biljkom jer su joj uvjeti uzgoja vrlo jednostavni. Podnosi i sunce i polusjenu. Zimi se biljka može držati u dnevnom boravku ( dobro podnosi suh zrak ) iako voli umjereno svježe mjesto. Oba uvjeta zimovanja su joj dobra i lako će se prilagoditi. U toku čitave godine vrlo malo zalijevati . Preproučljivo ju je saditi u laganu zemlju, bogatu humusom, ali je dobra i obična vrtna zemlja ili standardni kompost za lončanice pomiješan sa grubim pijeskom. U pazušcima mesnatih listova ( koji imaju oblik srca ), a cvijet u obliku tuljca, razvijaju se amli gomolji koji se mogu koristiti za uzgoj novih biljaka. I obične se reznice lako zakorijenjuju s time da je dobro sačekati da se površina reza malo sasuši. Biljku je potrebno dohranjivati svaka 2 tjedna, a uzgijiti se mogu i preko sjemena.
Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Cerope12Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Cer-wo11
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Juventina čet tra 17, 2008 11:32 am

Kako dobro. Sažeto, ali sve bitno na jednom mjestu. Moja je ceropegia bila na hladnom cijelu zimu i nisam je uopće zalijevala. Vidim da se pomalo miče, tj. stvara neki listić, ali sad kad čitam, žao mi je što je nisam ostavila u dnevnom boravku. Čini mi se kao da bi bila naprednija. Sad
Juventina
Juventina
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 28
Join date : 17.04.2008

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Mihajlooo ned svi 11, 2008 4:17 pm

Uf, blago vama tu kodnas u Srbiji nemoze da se nadje ova biljka a ja bi bas voleo da je imam Crying or Very sad
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Azra čet svi 15, 2008 3:46 pm

Kako ne može ? Ja sam je dobila iz Zagreba, ali imam informaciju da se jako jednostavno može kupiti u vašim cvjećarnama.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Mihajlooo pet svi 16, 2008 8:29 pm

Pa neznam, ja jos nisam video:(
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Admin sub svi 17, 2008 5:22 pm

Bit će sigurno na nekom sajmu. One nisu ni skupe, a jako su ukrasne. Smile
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 43
Join date : 14.04.2008
Lokacija : Rijeka

https://kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Mihajlooo pet svi 23, 2008 3:37 pm

E nasao sam!!! Nasao sam na mom privatnom engleskom ali je biljcica jos mlada i nebi da je sad maltretiram! Pitacu gde je kupljena biljka!
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Azra pet svi 23, 2008 3:54 pm

Ako ti ne kažu, a ti pokušaj otuđiti pelcer ( mislim, ne navodim te na kriminal, samo te upućujem na jedan od načina kako se domoći željene biljke ). Ona se jako brzo razmnožava, pa ne bi trebalo biti problema oko pelcera. Moja je isto premalena, ali nije čak ni nešto brza. Cool
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Hoya čet srp 31, 2008 2:55 pm

Imam je i ja i to u kupaoni. Mogu reći da je dosta izdržljiva jer je jednostavno zaboravim zaliti Sad visoko mi je na ormariću...jedan dio se zna osušiti, ali opet krene na drugom mjestu.
I primijećujem da jako voli svjetlost jer se skroz povije prema prozoru Smile
Hoya
Hoya
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 14
Join date : 31.07.2008
Age : 51
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Mihajlooo sub ruj 06, 2008 9:03 pm

Sledeceg petka je kod nas u NS-u cvetna pijaca i jednostavno moram je naci!!!!
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Hoya sub sij 10, 2009 11:37 pm

Ja se moram tu požaliti, moja je Ceropegija kvrknula Sad((
jadna sam užasno, i svakodnevno gledam da ju kupim ponovo ali nema. Vjerojatno kad naiđe , naiđe inače ih nema stalno....šmrc.
Osušila se skroz , imali smo neke radove i jednostavno je bila puna prašine, ja ju malo špricala, malo zalila ali ništa Sad(( jaoooo....
Hoya
Hoya
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 14
Join date : 31.07.2008
Age : 51
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Mihajlooo ned sij 11, 2009 11:46 am

Hm, pa zar Ceropagia woodi nema caudex gde skladisti vodu??? Ako je tvoja ima onda ce sigurno krenuti da raste kada bude imala povoljne uslove (toplota, vlaznost, svetlost...). Ali Ceropagia woodi nemora da ima zimsko mirovanje da bi cvetala, tako da je pomeni odma mozes staviti u toplo. Pre svega pogledaj dali ima caudex.
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Azra pon sij 12, 2009 1:44 pm

Bit će na aukcijama hr. ožiljene reznice. Prošle godine sam ih prodavala ( reznice nisu moje već od prijateljice kojoj to prodajem ) po 12,00 kn početna cijena za pet ožiljenih reznica i to jako velikih. Svaka za sebe može u manju vazu. Pa kad mi donese reznice ili već možda ožiljene biljke, mogu vas obavijestiti.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Mihajlooo pon sij 12, 2009 4:13 pm

A dali je neko imao iskustva sa sejanjem Ceropagia woodi i Ceropagia fusca????
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Azra sub vel 21, 2009 9:14 am

Kako vam se drže ceropegie ? Moja se jako rijetko zalijeva, stoji u negirjanoj prostoriji na osunčanom mjestu izgleda super zdravo ( za sada... ). Puno ljepše izgleda nego prošlegodine kad je bila u zimovalištu s puno manje sunca. Kakva su vaša iskustva ?
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Mihajlooo sub vel 21, 2009 10:18 am

Ja je nazalost jos i nisam nabavio Sad Mada nadam se da ce je biti u novoj sezoni Wink
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Bibone sri tra 29, 2009 11:27 am

moje su malo zakrzljale u sobi na ormaru preko zime al sad su ponovno krenule vani na terasi:)
malo sam ih skratila jer su mi stare oko 6 godina pa bolje izgledaju......

prosle godine su mi podarile ponovno sjemenje koje sam zasadila i podjelila kad su izbili:)
prosle godine nisu dale sjemenje ali pretprosle jesu:)

toliko:)


pozdrav..... slicke kad stignem:)
Bibone
Bibone
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 9
Join date : 28.04.2009

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Azra čet tra 30, 2009 7:47 am

Moja se oporavila od zimovanja i jako lijepo izgleda. Pelcere jedne mlade ceropegie sam isto držala na hladnom, nisam ništa radila s njima ( bili su u zemlji ) i vidim da se sve oporavlja. Ona voli zanemarivanje, ali vidim da puno bolje napreduje i zimi ako se naalazi na sunčanom, hladnom mjestu. Nakon toliko eksperimentiranja s njom i vrijeme joj je bilo da krene kako bih htjela.

@Bibone : kako misliš sjemenje ? Kako se ono stvorilo ? Znam za male "lukovice " odnosno caudexe koji se stvaraju, ali nisam znala za sjemenje,
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Bibone čet tra 30, 2009 11:10 am

da da moram naci negdje slicke na kompu na poslu
meni svake godine cvijetaju a svake druge poslije cvijetanja stvore sjemenke. sad dali je to pravilo ili su bile isokirane seljenjem pa nisu prosle dale sjemenke neznam
vidjet cemo ove godine

sjemenke se stvore u dvije male ko tubice i imaju na sebi ko onako perje (izgledaju ko padobrani) i ako ih ne izvadis na vrijeme lete svuda po kuci Very Happy

saljem sliku nadjenu na netu dok ne pronadjem svoje Wink
Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Ceropegia+woodii+pods+(own)
Bibone
Bibone
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 9
Join date : 28.04.2009

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Azra čet tra 30, 2009 11:38 am

Znam. Imaju slično sjeme kao stapelie odnosno orbee. Okači sliku, bilo kakvu. Pomoći će svima koji žele znati.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Mihajlooo čet tra 30, 2009 2:04 pm

Semenje se nalazi kao i kod buranije Very Happy To je najbolja asocijacija!
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Juventina čet tra 30, 2009 2:10 pm

Meni se isto jednom osjemenila, ali sjemena je bilo na sve strane kad je zapuhalo jer nisam shvatila da je to sjeme. Ima li netko još neku ceropegiju osim ove woodi ?
Juventina
Juventina
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 28
Join date : 17.04.2008

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Bibone pet svi 01, 2009 7:26 pm

ja sam prosle godine imala ceropegiu sandersonii ali ju je napao crveni pauk dok sam bila na moru i unistio ju cijelu Crying or Very sad
slicna je ko woodii samo ima deblje listove i grancice, a cvijetovi su prekrasni tubasti sa kapicom...
kupila sam ju u zrinjevcu negdje u svibnju

ne uspjeva mi postava slike nazalost
Bibone
Bibone
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 9
Join date : 28.04.2009

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Azra ned svi 03, 2009 8:04 am

trebala bi je uplodati na nei poslužitelj ( photobucket primjerice) i onda uplodati link. Probaj pa ako ne ide onda ću ti objasniti detaljnije.

Sad tek kužim. Viđala sam ja te mahunice po biljci, a pojma nisam imala. Dakle svašta ću još naučiti. Smile
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Azra ned stu 08, 2009 6:48 pm

Moja je ceropegia predivno napredovala kr0z ljeto. Evo slike cvijeta.Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Imgp3046z.th
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.