Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

aloa arborescens

+14
jjuranovic
malpolon
mekinje
AnTTun
aloevera.cres
agava
svena
pelagos
iris
maivjo
Kiki
Jasmina
Robi
ileyan
18 posters

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

Go down

aloa arborescens Empty aloa arborescens

Postaj by ileyan sri tra 29, 2009 1:13 pm

Molim vas lijepo ako itko zna gdje mogu nabaviti ili kupiti biljku aloa arborescens. Živim u Zagrebu pa bih željela znati da li je mogu kupiti negdje u Zagrebu ili okolici.
puno hvala
ileyan
ileyan
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 13
Join date : 29.04.2009

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by Robi sri tra 29, 2009 11:52 pm

Aloe arborescens i nije tako rijedak sukulent iako ga uzgajivaci bas koliko vidim i ne nude, ali mislim da ne bi trebalo biti problema pronaci ga kod mnogih ljudi po kucama. Mozda je u Zagrebu malo teze, ali kod nas je ima doslovce na svakom koraku i u mnogim vrtovima i terasama. Ako budes imala problema javi se meni pa cu ti ja nekako dostaviti koji pelcer jer ona se jako brzo siri i ja sam malo s njom i na cudu jer je ima i previse u vazi. Probaj malo pogledati u MBM-u u Zagrebu jer mi se cini da sam je nedavno vidio u Rijeci.


Zadnja promjena: Robi; pet svi 01, 2009 1:23 am; ukupno mijenjano 1 put.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by ileyan čet tra 30, 2009 11:02 am

kao prvo puno ti hvala na odgovoru i ponudi. Raspitala sam se na svim lokacijama u Zagrebu nitko je nema. U MBM-u su je imali ali dosta davno i kad će je dobiti ne znaju. Imaju je u Botaničkom vrtu ali nije na prodaju zato sam se i odlučila na ovaj forum da mi ljudi pomognu. Pošto ja nisam neki veliki znalac ispravi me ako znaš, aliu negdje na net-u sam pročitala da aloa arborescens ne spada u kaktuse nago u porodicu ljiljana-ne znam. Bila bih ti jako zahvalna za koji pelcer ako ga imaš. Ako treba platil abih koliko tražiš. Od moje prijateljice kćer radi u rijeci pa sa dostavom ne bi bilo problema. Javi mi ako mi možeš dati ili prodati koji pelcer a značilo bi mi puno da mi nešto kažeš i o zaljevanju i držanju te biljke. Čitala sam o tome ali bih voljela znati i ponešto iz tuđih iskustava.
Još jedanput puno, puno hvala
ileyan
ileyan
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 13
Join date : 29.04.2009

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by Jasmina čet tra 30, 2009 3:10 pm

Cuj, ak si iz Zega imas u Importaneu na Glavnom, tam dolje u katakombama imas cvjecarnu ''Zrinjevca''.
Ja kupila, 27 kuna.
Doduse, ja sam ju kupila davno prije kojih pol godine, al brijem da ih jos ima.
A ak i nema, kontaktiraju ljude iz Zrinjevca, buduci da oni imaju negdje staklenike/rasadnike, tako da tamo ima 100%.
Po Bauhausima i Baumaxevima ima nekad, al rijetko.
Ja sam ju isto duze vremena trazila i zapravo slucajno nasle.
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by ileyan pet svi 01, 2009 12:08 am

U toj cvjećarni nisam bila ali ću ići pogledati. međutim zvala sam rasadnik Zrinjevca i sve rasadnike koje sam našla na net-u u zgb, međutim svi su mi rekli da nemaju. Imali jesu ali sad je nemaju i ne znaju kad će je dobiti. Svjedno puno hvala na savjetu.
ileyan
ileyan
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 13
Join date : 29.04.2009

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by Robi pet svi 01, 2009 12:38 am

Tocno je da su Aloe sukulenti koji spadaju u porodicu ljiljana, a ne u kaktuse. Nije jako zahtjevna sta se tice odrzavanja. Treba joj puno sunca a zaljevanje umjereno ljeti a gotovo nista zimi. Ja svoju ljeti zaljevam kao i kaktuse, cca svakih 5-6 dana, a zimi je drzim potpuno suhu. Presadjujem je kada vidim da je korjen poceo izlaziti van posude. Raste relativno brzo i oko sebe stvara (iz korjena) puno pelcera koji se lako presadjuju. Moze se odrzati puno godina uz pravilnu njegu, a i cvjeta skoro svake godine, naravno kada vec dosegne odredjenu starost. Ti vidi, pa ako je ne budes mogla nabaviti slobodno se javi i ja ti je saljem. Ovako izgleda moja:
aloa arborescens Aloearborescens.th
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by Jasmina pet svi 01, 2009 3:41 am

ileyan je napisao/la:U toj cvjećarni nisam bila ali ću ići pogledati. međutim zvala sam rasadnik Zrinjevca i sve rasadnike koje sam našla na net-u u zgb, međutim svi su mi rekli da nemaju. Imali jesu ali sad je nemaju i ne znaju kad će je dobiti. Svjedno puno hvala na savjetu.

Ako nista drugo za par tjedna ce Floraart pa ce tam bit pokoja Wink
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by ileyan ned svi 03, 2009 9:32 pm

Robi!
Puno ti hvala na ponudi, ako je ne budem mogla nabaviti zamolit ću te za pelcer. Aloa ti je prekrasna. Samo reci ja imam veliku terasu na kojoj je po ljeti jako vruće da li bi joj pasalo da je stavim na terasu?Naravno po zimi bi je trebala maknuti negdje unutra, ali gdje ima dosta svjetla zar ne?. Na terasi sam imala lavandu i ružmarin međutim kao da im nije pasalo, pa kad sam ih presadila u vrt u zemlju gdje i nema tako puno sunca oni su se razbijali. Kao da je na mojoj terasi prevruće-ne znam. Inače gore imam limun, mandarinu i viseće magnolije i one sve jako dobro podnose vrućinu.
ileyan
ileyan
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 13
Join date : 29.04.2009

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by Robi pon svi 04, 2009 12:42 am

I moja stoji na terasi krova od zgrade gdje je cijeli dan vruce i przi sunce. Samo je onda malo vise zaljevam, svaka 2-3 dana i to je bez milosti navecer zalijem i po njoj i u zemlju odozgo. Sada je malo promjenila boju jer je bila u hodniku, ali brzo ce povratiti svoj pravi sjaj.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by ileyan pon svi 04, 2009 10:22 am

Ne znam ali ovo što sam vidjela na slici je prekrasna aloa. Ja doduše mogu je staviti na terasu tako da ne bude cijeli dan na suncu. No vidjet ćemo kad je nabavim. Prvo mi se treba primiti a onda ću je njegovati s puno ljubavi. Pošto sam ja donekle početnik s biljkama reci da li znaš moja mandarina mi cvate i rodi svake druge godine, da li je to normalno? Limun ima svake godine plod ali mu lišće nije previše gusto - ne znam je li to u redu?
ileyan
ileyan
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 13
Join date : 29.04.2009

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by Robi pon svi 04, 2009 11:54 pm

Nisam se nikada bavio sa agrumima tako da mi nije poznato. Jedino mi je zelja nabaviti Kumkvat. Ima ih ali su dosta skupi tako da cu pokusati iz sjemenke, ako mi uspije, ili probat negdje odrezati cijep pa ga cjepiti.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by ileyan uto svi 05, 2009 11:42 am

Što je to Kumkvat i kako izgleda, nikad čula
ileyan
ileyan
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 13
Join date : 29.04.2009

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by Robi čet svi 07, 2009 10:46 pm

Kumkvat je vrsta agruma ciji su plodovi velicine ljesnjaka i jedu se skupa sa korom. U Kori se nalaze svi vitamini i a jako je slican okus kao i kod mandarine (mslim na koru ). Inace je vrlo zanimljiv upravo zbog tih malih plodova. Meni bi sluzio vise kao ukrasna biljka nego kao jestiva. Ne bi vise o tome jer smo ionako skrenuli s teme.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by ileyan pet svi 08, 2009 12:27 am

Kumkvat-pogledala sam u međuvremenu na netu i vidjela njegovu sliku te pročitala ponešto o toj biljci.
Pričekat ću Floraart u Zgb pa ako tamo nađem Kumkvat mogu ti ga nabaviti i poslati. Potražit ću i alou arborescens ali ako je ne budem našla onda bih te zamolila za pelcer. Da li hoćeš da se za Kumkvat raspitam u rasadnicima?
ileyan
ileyan
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 13
Join date : 29.04.2009

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by Robi pet svi 08, 2009 12:46 am

Zahvaljujem na ponudi. Reko sam da ga ima i u Rijeci u rasadniku ali je jako skup. Imam par sjemenki pa cu probat posijat. Za sada ga necu kupovati.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by ileyan sub svi 09, 2009 7:55 pm

I tebi hvala na savjetima i ponudi za pelcer, ali upravo danas našla sam i kupila svoju alou aborescens, još jedanput svima pa možemo i zatvoriti ovu temu
ileyan
ileyan
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 13
Join date : 29.04.2009

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by ileyan pon svi 11, 2009 1:14 pm

Robi je napisao/la:Zahvaljujem na ponudi. Reko sam da ga ima i u Rijeci u rasadniku ali je jako skup. Imam par sjemenki pa cu probat posijat. Za sada ga necu kupovati.
hvala svima na pomoći. Nabavila sam si alou
ileyan
ileyan
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 13
Join date : 29.04.2009

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by Kiki ned tra 25, 2010 7:37 pm

Pozdrav svim forumašima! Nova sam na forumu pa bih molila ako netko zna gdje u Zagrebu nabaviti aloju arborescens???!!! Question
Kiki
Kiki
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 5
Join date : 25.04.2010

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by Robi pon tra 26, 2010 1:02 am

Pogledaj u MBM-u mozda je oni budu imali ili mozda u Bauhausu. Vidio sam bas jucer u Rijeci u Bauhausu da imaju neke Aloe, ali nisam zapamtio da li su imali i arborescens.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by Kiki pon tra 26, 2010 8:48 am

Bila sam prije nekih desetak dana ali je nije bilo-svejedno hvala!Možda saznam (javit će se dobri ljudi)Pozdrav Robiju u Rijeku!
Kiki
Kiki
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 5
Join date : 25.04.2010

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by Robi uto tra 27, 2010 12:14 am

Ako imas neki prevoz iz Rijeke za Zagreb ja ti je mogu odmah poslati , ionako mi je zauzela previse mjesta na balkonu a i dalje se siri, pa bolje da je kod nekoga koji je zeli imati nego da je se rijesim na drugi nacin kao sta sam se rijesio svih Opuntia. Jednostavno sam ih presadio na travnjak kod crkve i drago mi je da rastu kao lude. Prezivile su zimu i sada uzivaju slobodnno u prostoru i ne guzvaju se u malim vazama na balkonu.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by Kiki uto tra 27, 2010 8:08 am

Robi, aloja mi treba za lijek pa mi je bitno da je starija da je odmah mogu trošiti! U MBM je bilo jako malih kada sam bila ! Ako ti imaš stariju biljkicu za prodaju za prevoz se snađem jer susjed mi često ide za Rijeku (DHL). Hvala ti !
Kiki
Kiki
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 5
Join date : 25.04.2010

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by ileyan uto tra 27, 2010 11:23 am

Ako mislimo na isti lijek treba ti biti starija najmanje 5 godina, ali može i tri. Ja je imam ali mogu ti pokloniti samo mlade jer stare mi trebaju za istu svrhu. Inače ih imaš za kupiti na trešnjevačkom placu ali su ti stare oko 3 godine
ileyan
ileyan
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 13
Join date : 29.04.2009

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by Kiki uto tra 27, 2010 12:42 pm

Hvala na informaciji! Dali si i ti nabavila na Trešnjevačkom placu? Bacam se u potragu!!!
Kiki
Kiki
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 5
Join date : 25.04.2010

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by Robi sri tra 28, 2010 1:35 am

Moja ima i vise od pet godina, tako da ti je mogu pokloniti, narocito ako je za ljek. Ima i puno mladica pa kada odrezes one starije uvijek ti ostane i puno mladih za kasnije. Ako hoces javi kako i ja saljem odmah. Evo slike od prosle godine:

aloa arborescens Aloearborescens.th

Uploaded with ImageShack.us
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

aloa arborescens Empty Re: aloa arborescens

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 3. 1, 2, 3  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.