Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kaktus forenzičari, evo vam posla

+13
astrophytum
vila
Robi
Sanja Ka
milsa
crassula
autoar
svena
mekinje
Azra
Miriam
Jasmina
sonja50
17 posters

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by crassula pet sij 22, 2010 12:04 pm

Ovaj kaktus na ljevoj slici je Cereus (slika sa neta),srednja slika je moj kaktus a desna slika je Neobuxbaumia polylopha (slika sa neta). Meni ko amateru moj kaktus više sliči Neobuxbaumia polylopha-ju nego nekom Cereusu. (svi ga svrstavate među Cereuse zato sam potpuno zbunjen Shocked ). Pozdrav...

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 6incereus.....Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Kaksuk113..... Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Npolylopha
crassula
crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by mekinje pet sij 22, 2010 9:45 pm

@crassula-ne moraš biti zbunjen. Kada mi napišemo svoje mišljenje ne mora značiti da smo uvijek u pravu. Štoviše, čini mi se da si ovaj put sam identificirao svoj kaktusić i slažem se da bi mogao biti Neobuxbaumia polylopha.

Osnovni problem kod stubastih kaktusa je što svi jako liče nekima od Cereusa, posebno dok su manji....pa nam oni prvi padnu na pamet.....
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by crassula sub sij 23, 2010 8:41 pm

Našao sam podatke OVDJE da je za Neobuxbaumia polylopha-u sinonim Cephalocereus polylophus i Cereus polylophus. Tako da ste autoar i vi ostali točno odredili imena svih kaktusa. Svaka čast !
crassula
crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by autoar sub sij 23, 2010 8:52 pm

hehe....trudimo se....meni identifikacija i ne ide previše ali pokušavam gađati....
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by mekinje ned sij 24, 2010 12:12 am

crassula je napisao/la:Našao sam podatke OVDJE da je za Neobuxbaumia polylopha-u sinonim Cephalocereus polylophus i Cereus polylophus. Tako da ste autoar i vi ostali točno odredili imena svih kaktusa. Svaka čast !

To je ono što sam spomenula kod Notocactusa magnificusa (ili Parodie magnifice ili kako god već). Dosta kaktusa ima i po nekoliko sinonima, a sinonimi su nezgodni zbog toga jer se lako pomisli da se radi o sasvim drugoj biljci. No, zato treba čačkati, tražiti...i eto, sve se razjasni i nađe... study
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by milsa ned sij 24, 2010 2:49 am

prvo, da dam pohvale za forum.. odlican je Very Happy
ja imam par kaktusa.. za koje samo nagađam nazive, a sigurna sam da ću uz vašu pomoć doći i do pravih naziva Wink
[img]Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Img0077qw[/img]

[img]Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Img0069ag[/img]

[img]Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Img0076g[/img]

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Img0080kt

What a Face
milsa
milsa
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 14
Join date : 24.01.2010

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by autoar ned sij 24, 2010 11:29 am

1. Opuntia microdaysys
3. Mammilaria nejapensis???
4. neka opuntia
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by crassula ned sij 24, 2010 11:38 am

Usporedbom tvojih slika i slika sa interneta pretpostavljam da je na prvoj slici Opuntia microdasys a na četvrtoj slici Opuntia ellisiana

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Opuntiamicrodasys3 . . . .Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Opuntiaellisiana
Opuntia microdasys . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Opuntia ellisiana, pozdrav.
crassula
crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by milsa ned sij 24, 2010 6:01 pm

Da, tako sam nekako i ja povezala.. a ovaj drugi po redu je vjerovatno neki Cereus.. Question
Hvala na pomoci Smile
milsa
milsa
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 14
Join date : 24.01.2010

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by mekinje ned sij 24, 2010 7:49 pm

Dobro došla u naše društvo milsa! flower

Kaktus pod brojem 2 bi mogao biti Lemaireocereus dumortierii, a kaktusi pod brojem tri su Mammillarie spinosissime s time da mi se čini da je ova krajnje lijevo nešto različita, da se radi o varijatetu Mammillarie spinosissime "Un pico".
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by crassula pon sij 25, 2010 10:46 pm

Evo još nekoliko mojih bodljikavih prijatelja. Smile Dali slučajno znate kako im je ime ? Cool

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Kaksuk145 . Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Kaksuk137 . Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Kaksuk132
crassula
crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by Sanja Ka pon sij 25, 2010 11:24 pm

Hej Crassula, ova hrpica gdje su tri kaktusa lijevo je polaskia chichipe, dolje onaj mi lici na Stenocereus pruinosus, gore mammillaria (mozda elongata), druga slika je euphorbia trigona, a za zadnjeg cekaj nekog drugog jer ja nikad nisam 100% sigurna pa da ne bubam.
Sanja Ka
Sanja Ka
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 282
Join date : 23.04.2009
Lokacija : Karlovac/Zadar

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by crassula pon sij 25, 2010 11:41 pm

Hvala Sanja. sunny
Sada imam materijala za par dana »guuglanja«. study
crassula
crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by milsa uto sij 26, 2010 12:49 am

@ mekinje
Hvala na dobrodošlici Smile a i na informaciji.. malo sam study i to je to cheers

@ crassula
Ovaj poslednji bi mogao biti Echinocactus grusonii..
Ja sam imala sličan i po poređenju sa slikama sa neta to bi trebalo da je to, ali pogledaj još.. Wink
milsa
milsa
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 14
Join date : 24.01.2010

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by Robi uto sij 26, 2010 10:50 am

Milsa, drago mi je da si nam se pridruzila i dobro nam dosla. Forum je sada malo ozivio. Ocito treba netko novi da se sve malo pokrene jer se u posljednjih cca mjesec dana rijetko tko javljao.Pozdrav. Robi.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by mekinje uto sij 26, 2010 2:17 pm

crassula-sve biljke su već imenovane, osim posljednje. Nisam sigurna što je, ali definitivno nije Echinocactus grusonii. Možda nešto od Ferocactusa....liči mi na nešto između F. stainesii i F. setispinus (poznatiji i kao Hamatocactus setispinus).
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by vila uto vel 02, 2010 6:10 pm

https://2img.net/r/ihimizer/img52/9563/cactus003.jpg

https://2img.net/r/ihimizer/img52/548/cactus004.jpg

Pozdrav svima !

Da li mi mozete reci koja je ovo vrsta?
Dugo sam gledala u galerije, trazila, uporedjivala...al nisam mogla skontati koji je Sad

Ima ih dosta slicnih, stvarno nisam mogla naci sama

Hvala vam


Zadnja promjena: vila; uto vel 02, 2010 6:16 pm; ukupno mijenjano 1 put.
vila
vila
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 10
Join date : 02.02.2010

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by svena uto vel 02, 2010 6:15 pm

Vila, nešto nije u redu sa tvojim slikama. Ja ih ne vidim.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by vila uto vel 02, 2010 6:17 pm

ma nisam uspjela , al evo sad su tu, tj. tamo Smile
vila
vila
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 10
Join date : 02.02.2010

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by svena uto vel 02, 2010 6:46 pm

Mammillaria garant. Prezime će ti reći veći poznavaoci od mene.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by mekinje uto vel 02, 2010 7:09 pm

Pozdrav i tebi vila!!!!
Ja mislim da je tvoj kaktus Mammillaria matudae. Pa malo "progooglaj"...
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by vila uto vel 02, 2010 9:51 pm

Hvala!

Sad kad ste mi rekli, i ja se cudim kako nisam sama skontala.

Odusevila sam se kad sam vidjela da cvjeta onako okolo, kao suknjica! Smile Smile
vila
vila
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 10
Join date : 02.02.2010

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by mekinje uto vel 02, 2010 11:25 pm

Smile Smile Smile
Ovo suknjica još nisam čula...dobar izraz.....
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by vila sri vel 03, 2010 12:25 pm

Meni je to prvo palo na pamet.
Neki dan kažem prijatelju to i on predloži da kad procvjeta nalijepim male oči iznad...ili male grudi pa će biti kao hula plesačica lol!
vila
vila
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 10
Join date : 02.02.2010

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by astrophytum sub vel 06, 2010 3:51 pm

Smile


Zadnja promjena: astrophytum; čet svi 05, 2011 2:50 pm; ukupno mijenjano 1 put.
avatar
astrophytum
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 26.12.2009

[Vrh] Go down

Kaktus forenzičari, evo vam posla - Page 3 Empty Re: Kaktus forenzičari, evo vam posla

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.