Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pozdravi iz Lekenika

+7
Pero
Miriam
Robi
agava
autoar
AnTTun
mamaa
11 posters

Go down

Pozdravi iz Lekenika Empty Pozdravi iz Lekenika

Postaj by mamaa čet ruj 10, 2009 2:17 pm

Iako sam se pridružila prije nekoliko dana tek sad se predstavljam- oprostite pro sam malo guštala na slikicama Smile
Ime mi je Blanka, živim u Lekeniku (kao što mi sužupljanka reče: ni vrit ni mimo na pola puta između Siska i Zagreba). Borim se s uređenjem okućnice (tek sam krenula) no u međuvremenu sam se zaljubila u kaktusiće i srodne im biljke. Trenutno mi kolekcija broji skromnih 160 primjeraka no nadam se da će se povećati. Najviše me mući da identificiram svoje ljubimce i da naućim o njima ponešto- na sve tekstove koje naiđem i šta više učim - sve sam zbunjenija- upute su kontradiktorne- imena i rodovo prebacivani- i zato usrdno molim pomoć u učenju kako bih svoje ljubimce šta bolje mazila i pazila- za sad se ravnam po osječaju Smile
mamaa
mamaa
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 78
Join date : 07.09.2009

[Vrh] Go down

Pozdravi iz Lekenika Empty Re: Pozdravi iz Lekenika

Postaj by AnTTun čet ruj 10, 2009 2:27 pm

Pozdrav i dobro došla. Vjerujem da će na forumu biti riješeni svi tvoji problemi oko imenovanja biljaka, negdje pri vrhu postoji rubrika za to. Dobar fotić je naravno poželjan. Ako ne uspijemo, još uvijek ostaju imena tipa Jurica, Lucky i sl. Smile

P.S. 'Skromnih' 160 kažeš...
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Pozdravi iz Lekenika Empty Re: Pozdravi iz Lekenika

Postaj by autoar čet ruj 10, 2009 2:31 pm

evo ga na....skromnih 160....ja sa svojim 60 sam onda totalna sirotinja lol!

inače dobrodošla i čekamo tvoje slike...
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Pozdravi iz Lekenika Empty Re: Pozdravi iz Lekenika

Postaj by agava čet ruj 10, 2009 3:46 pm

Pozdrav i od mene i dobro nam došla!
Ti za razliku od mene imaš bar gdje nabaviti kaktuse, Bešlić ti je u blizini, možda i zato imaš 160 kaktusa Razz za razliku od mene kojoj je glavni izvor kaktusa Konzum. Drago mi je da si nam se pridružila i kao i ostali jedva čekam sličice. flower
agava
agava
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 395
Join date : 16.05.2008
Lokacija : Lošinj

[Vrh] Go down

Pozdravi iz Lekenika Empty Re: Pozdravi iz Lekenika

Postaj by Robi čet ruj 10, 2009 4:07 pm

lol! Dobrodošlica i od mene. Barem si ti u velikoj prednosti u odnosu na nas pošto ti je najveći rasadnik kaktusa tako blizu. Samo ti šalji slikice i pitanja, a ono što mi ne budemo mogli identificirati uvijek možeš skoknuti do Bešlića a on je uvijek spreman pomoći oko toga.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Pozdravi iz Lekenika Empty Re: Pozdravi iz Lekenika

Postaj by Miriam čet ruj 10, 2009 6:54 pm

pozdrav tebi i dobro došla poslala sam ti pm pa se vidimo
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

Pozdravi iz Lekenika Empty Re: Pozdravi iz Lekenika

Postaj by Pero čet ruj 10, 2009 7:42 pm

Evo da te i ja pozdravim i dobro nam došla Smile
Pero
Pero
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 90
Join date : 27.04.2009

[Vrh] Go down

Pozdravi iz Lekenika Empty Re: Pozdravi iz Lekenika

Postaj by Sanja Ka čet ruj 10, 2009 8:20 pm

Pozdrav i od mene, jedva cekam da vidim tih skromnih 160 kaktusa Very Happy
Sanja Ka
Sanja Ka
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 282
Join date : 23.04.2009
Lokacija : Karlovac/Zadar

[Vrh] Go down

Pozdravi iz Lekenika Empty Re: Pozdravi iz Lekenika

Postaj by svena čet ruj 10, 2009 8:45 pm

Mamaa, dobro nam došla i ugodno se družila s nama. Samo ti postavljaj pitanja o svemu što te zanima. Ima ovdje dosta stručnjaka s iskustvom u uzgoju kaktusa koji su spremni pomoći, a vjerujem kako ćemo i od tebe štošta naučiti. Very Happy
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Pozdravi iz Lekenika Empty Re: Pozdravi iz Lekenika

Postaj by mamaa čet ruj 10, 2009 9:13 pm

hvala svima na dobrodošlici...stavila sam neke slikice na identifikaciju...ne brinite svi će proći onuda...ali nisam htjela puno odjednom da vas ne prestrašim Laughing
mamaa
mamaa
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 78
Join date : 07.09.2009

[Vrh] Go down

Pozdravi iz Lekenika Empty Re: Pozdravi iz Lekenika

Postaj by kaktus-car čet ruj 10, 2009 10:18 pm

Dobrodošla .SAd bar nisam jedina neznalica koja se bori sa nazivima.Drago mi je što si sa nama.Pozdrav
kaktus-car
kaktus-car
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 25
Join date : 07.09.2009

[Vrh] Go down

Pozdravi iz Lekenika Empty Re: Pozdravi iz Lekenika

Postaj by mekinje čet ruj 10, 2009 11:06 pm

Dobro došla mamaa. Mislim da ti svi pomalo zavidimo što ti je Bešlić blizu...zbog savjeta i nabavke kaktusa...sreća naša pa njegovi kaktusi putuju po cijeloj RH.....a onda kada se sjetimo koliko bi novca trošili, možda i bolje da je malo dalje od nas....i slađe kada dođe blizu...i tako u krug....
flower

I da..skoro sam zaboravila..ne moraš se toliko zamarati taksonomijom kaktusa. Većina naših biljaka, posebno kupljenih iz Nizozemskih rasadnika, je takva da je vjerojatno s nečim nešto iskrižano. Osim toga, pouzdano utvrditi ime kaktusa preko slike nezahvalan je posao. Ipak, svatko će ti rado reći svoje mišljenje koje te možda odvede na pravi put k imenu tvog ljubimca.
Što se tiče literature i interneta istina je da su neke stvari ponekad napisane tako da su oprečne, ali treba voditi računa da svi pišu iz svoga iskustva.Zato je nabolje pokupiti savjete i sam procijeniti što bi u tvojim uvjetima odgovaralo biljci koju imaš. Kao što sam rekla na temi o zimovanju..teško je dati nekakvo univerzalno pravilo kada je puno faktora u igri (vrsta biljke, zemlja, vrsta vaze, svjetlost, voda, zrak, temperatura....).

No, zato se ovako okupljamo...da sve to pokušamo otkriti Wink
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Pozdravi iz Lekenika Empty Re: Pozdravi iz Lekenika

Postaj by mamaa pet ruj 11, 2009 9:35 am

kaktus care- ne beri brigu ja sam tudum, ali s dobrim nosom- od kad sam se zaljubila u pikavce propala mi samo dva i to dva kupljena u obiju i to se tješim da nije bilo do mene nego da su kod njih promrzli, a kod mene jadnički došli na sahranu- ja naime imam potrebu uvijek kupiti onog koji igleda najjadnije jer mi ga bude žao pa ga kod kuće oporaviti Shocked

mekinje- u pravu si da ih ima puno križanaca ali znam da ih ima mnoštvo koji bi se dali identificirati...no budemo polagano uz vašu pomoć.
Šta se blizine bešlića tiće ...ja tamo i neidem prećesto-jer sam neumjerena kad dođem, pa obićno idem kad mi netko dođe u posjetu ili kad organiziram grupni posjet Smile
Inače već sam ja s njim bila dogovarala da mi pomogne u identifikaciji no nije mi praktićno 170 teglica voziti do njega a izrealizirati kavu kod mene je totalno nemoguće (iskreno-mislim da je zaboravio da mi se obećao javiti)- a inače da je jako simpatičan i pristupaćan, naravno da je
ne znam kako se kreću cijene njegovih kaktusa kad ide na sajmove, ali mislim da mi je netko spomenuo da su nešto skuplji- zato lijepo svi put pod noge u žažinu Very Happy
A već sam vas poćela daviti slikama o identifikaciji Embarassed
mamaa
mamaa
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 78
Join date : 07.09.2009

[Vrh] Go down

Pozdravi iz Lekenika Empty Re: Pozdravi iz Lekenika

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.