Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Identificiraj ovo'

3 posters

Go down

'Identificiraj ovo' Empty 'Identificiraj ovo'

Postaj by AnTTun pon ruj 21, 2009 9:15 pm

Da parafraziram naziv jednog filma Smile

To 'ovo' izgleda ovako:

https://2img.net/r/ihimizer/i/idresize.jpg/

Na prvi pogled bi se reklo nešto poput: dvije biljke u zadnjem redu i prednja lijeva su varijacije na istu temu, a prednja desna je nešto četvrto. Jedini je problem što ove četiri biljke rastu iz istog korijena Smile Dapače, kad sam ih kupio bilo ih je ukupno 6, ali sam dvije (uz malo pomoći skalpela) uspio odvojiti. Pomalo ekstreman, ali prilično slikovit primjer zašto ne volim identificirati biljke, barem ne one koje dolaze iz (inače) drage nam Nizozemske.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

'Identificiraj ovo' Empty Re: 'Identificiraj ovo'

Postaj by Sanja Ka pon ruj 21, 2009 10:07 pm

Anttun, slicna situacija i kod mene, 3 biljke kupila u jednoj teglici, a sve razlicite. to su toliko sitne razlike da zapravo nisam jos uvijek sigurna jesu bas SVE razlicite. nisam u mogucnosti stavit fotku, al pokazat cu je prvom prilikom
Sanja Ka
Sanja Ka
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 282
Join date : 23.04.2009
Lokacija : Karlovac/Zadar

[Vrh] Go down

'Identificiraj ovo' Empty Re: 'Identificiraj ovo'

Postaj by svena pon ruj 21, 2009 10:51 pm

Slična iskustva imam i ja, ali kod većih primjeraka imala sam prilike vidjeti kako im se korijenje toliko ispreplete da naprosto izgleda kao da je sraslo. Ne tvrdim da je to slučaj i s tvojim kaktusem, ali savjetujem da još jednom dobro pogledaš i pokušaš razdvojiti.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

'Identificiraj ovo' Empty Re: 'Identificiraj ovo'

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne možeš odgovarati na postove.