Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako se zovem?

+48
palmofan
đuđa
Kaktuscic
talmid
martina
jjuranovic
drakone
winterhard
Gimny
Plava Digitalna
brankica
stina
Andrijana
mali kaktus
zmaj
Clematis
iris
Sascha
Hades
marin
Mladen_DJ
melly2607
crassula
Pero
astrophytum
bamby
anete
AnTTun
kaktus-car
Miriam
Sanja Ka
Sanja
vlatka
fantaz
sa-do
Lana007
autoar
kuchlar
Hoya
Lana
Jasmina
Admin
agava
Robi
mekinje
Mihajlooo
Azra
svena
52 posters

Stranica 3 / 28. Previous  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 28  Next

Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by Lana pon kol 18, 2008 6:50 pm

KTC je trgovacki centar, iz Krizevaca inace ali su rasprostranjeni po cijeloj Hrvatskoj. Mislim da je promjer vaze 8,5-9cm nisam sigurna ali katusi su ovaj put bili u fenomenalnom stanju i stvarno veliki. Nikada nisam za te novce vidjela ovako lijepe primjerke. Drugi dan sam otisla i kupila si jos dva komada. Jednu opuntiu i jednu mammillariu.
što se tiće pelcera imam ih ja doma koliko hoćeš ali mislim da ih ti sve imas Wink . ne znam kam ti mogu staviti slike da vidis.
Lana
Lana
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 66
Join date : 09.07.2008

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by mekinje pon kol 18, 2008 7:30 pm

Lana je napisao/la:što se tiće pelcera imam ih ja doma koliko hoćeš ali mislim da ih ti sve imas Wink . ne znam kam ti mogu staviti slike da vidis.

Baš smo ja i autoar na jednoj temi (ne mogu se sjetiti kojoj) spomenuli kako bi bilo dobro da na proljeće svi napišemo ili okačimo slikice pelcera koje imamo za razmjenu i onda preko pp dogovoramo...pa i imamao temu o pelcerima i razmjeni, zar ne? Idealno za malo povećati kolekciju. Netko ima više, netko manje, ali sigurno bi svi našli ponešto za razmjenu... I love you
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by Azra pon kol 18, 2008 7:53 pm

Slažem se. Ja sam u stalnoj potrazi za nekim kompliciranijim vrstama, pa ispadne da one jednostavne, temeljne primjerke svake kolekcije uopće nemam. Možemo se dogovoriti, pa napisati listu što nudimo. Svatko će naći ponešto za sebe u to sam uvjerena.

Recimo ja sam se već pripremila žicati autoara pelcer mamm. duwei. Rolling Eyes , primjerice.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by kuchlar pon kol 18, 2008 10:44 pm

promjer manjih saksija je 10 cm a vecih 20 cm drago mi je da vam se svidjaju....pored njih moji ostali malisani izgledaju kao rasad LOL
kuchlar
kuchlar
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 95
Join date : 14.08.2008
Age : 38
Lokacija : macedonia

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by autoar uto kol 19, 2008 9:51 am

Azra je napisao/la:Slažem se. Ja sam u stalnoj potrazi za nekim kompliciranijim vrstama, pa ispadne da one jednostavne, temeljne primjerke svake kolekcije uopće nemam. Možemo se dogovoriti, pa napisati listu što nudimo. Svatko će naći ponešto za sebe u to sam uvjerena.

Recimo ja sam se već pripremila žicati autoara pelcer mamm. duwei. Rolling Eyes , primjerice.

Nema problema, smatraj to riješenim....
Na proljeće kad presadim jedan je tvoj....
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by Jasmina sri kol 20, 2008 4:18 pm

Jel ovo opuncija imbricata?
Kako se zovem? - Page 3 5jFaxqpNwB45wf62.v
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by mekinje čet kol 21, 2008 6:13 pm

Mislim da bi to mogla biti opunta imbricta, imam i ja jedan mali pelcer, izgleda identično (samo puno manje) i ja sam ga u svom albumu tako imenovala.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by Lana sub kol 23, 2008 12:56 pm

Sto je ovo...ne znam koliko cete moci vidjeti s obzirom da je slikano mobitelom ali mislim da bi mogli donijeti neke zakljucke. Ima tamno tamno smede bodlje tako da i sam izgleda skoro pa crn... Smile

Kako se zovem? - Page 3 Spa0053dg8.th
Lana
Lana
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 66
Join date : 09.07.2008

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by Azra sub kol 23, 2008 4:31 pm

Meni sliči na neku parodiu.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Nepoznati kaktus

Postaj by Lana007 sub kol 30, 2008 12:12 am

[img][img=https://2img.net/r/ihimizer/img380/4528/novaslikast9.th.jpg][/img]
Neznam dal sam uspijela ubaciti sliku kaktusa al ako jesam molim za pomoć. Dali netko zna o kojem je kaktusu rijeć? alien
Lana007
Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 149
Join date : 29.08.2008
Age : 45
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by Lana007 sub kol 30, 2008 12:26 am

Kako se zovem? - Page 3 Novaslikast9.th
Opet pokušaj da umetnem sliku !!!
Lana007
Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 149
Join date : 29.08.2008
Age : 45
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by mekinje sub kol 30, 2008 12:59 am

lana007 dobro došla na forum o kaktusima. sunny
Tvoj kaktus je kalemljeni, a zove se Chamaecereus silvestri f. lutea.

Za slike bi bilo dobro da ih najprije malo smanjiš, a umećeš ih ok, samo da li kopiraš onaj drugi red nakon downloada u post ili ne?Ja kopiram njega i uvijek mi prikaže sličicu, a ne samo link.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by Lana007 sub kol 30, 2008 9:49 pm

mekinje je napisao/la:lana007 dobro došla na forum o kaktusima. sunny
Tvoj kaktus je kalemljeni, a zove se Chamaecereus silvestri f. lutea.

Za slike bi bilo dobro da ih najprije malo smanjiš, a umećeš ih ok, samo da li kopiraš onaj drugi red nakon downloada u post ili ne?Ja kopiram njega i uvijek mi prikaže sličicu, a ne samo link.

Puno ti hvala, jako si mi pomogla. Ako znaš koji savjet o njezi, samo reci... What a Face
Lana007
Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 149
Join date : 29.08.2008
Age : 45
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by Azra sub kol 30, 2008 9:55 pm

On ti ne voli prezimiti na hladnom kao većina kaktusa, tako da će mu dnevni boravak s povremenim orošavanjem biti dobar dom. Naime, kod cijepljenjih kaktusa baza na koju se cijepi najčešće radi " probleme " i jako je osjetljiva pa katkad malo pregledaj kaktus. Čisto da se uvjeriš da je sve ok.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by Lana007 sub kol 30, 2008 9:58 pm

Ma da, čula sam da su prilićno osjetljivi al se nadam da neće biti problema. Imam malu kolekciju koju mazim i pazim. Poslat ću fotke pa da ih vidite cheers
Lana007
Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 149
Join date : 29.08.2008
Age : 45
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by Azra sub kol 30, 2008 10:34 pm

Jedva čekamo. Samo pošalji i nastavi je maziti. Dok je malena kolekcija. Kasnije ti to maženje neće baš polaziti za rukom kad ti se umnože i umnože i umnože kao većini nas. Onda ćeš tražiti slobodno vrijeme samo da ih zaliješ ( što ja btw pokušavam naći već 3 dana uzastopce pa ću valjda večeras ). Švikni slike na forum da se malo divimo kolekciji, a ako nekima i ne znaš ime ima tu velikih znalaca pa ni ID neće biti problem.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by mekinje sub kol 30, 2008 11:02 pm

Lana007 dosta toga ti je već rekla Azra, pa samo da se nadovežem.
Ja ti imam isti kaktusić i držim ga u hladu, ne na direktnom suncu, kao i sve svoje kalemljene kaktuse. Zalijevam ih kao i sve kaktuse, ali im malo češće orosim zrak oko njih prskalicom. Lijepo napreduju, a Euphorbia lactea f. cristata već i narasla i pustila listiće.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by Lana007 uto ruj 02, 2008 4:25 pm

Pozdrav Smile
Nikako da identificiram ova dva kaktusa pa molil za pomoć. Evo fotke...Kako se zovem? - Page 3 Slika003gd1.thKako se zovem? - Page 3 Slika005nl3.th
Lana007
Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 149
Join date : 29.08.2008
Age : 45
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by Lana007 uto ruj 02, 2008 4:30 pm

A i za ova dva sukulenta muku mučim da saznam njihovo ime. Heeeellllppppp Kako se zovem? - Page 3 Slika017ai1.thKako se zovem? - Page 3 Slika018ng7.th
Lana007
Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 149
Join date : 29.08.2008
Age : 45
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by Azra uto ruj 02, 2008 4:38 pm

Hm, ovo prvo mi sliči na neku alou, ali je premutno da vidim koja. Ovo drugo je hildewinteria aureispina čini mi se. Ovi sukulenti neka echeveria i sedum palmeri ? ( imam dojam kao da se ponavljam hihihi )
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by Lana007 uto ruj 02, 2008 5:55 pm

Provjerila sam na google-u i sve veste su točne .Svaka ćast Very Happy
A sad da iskoristim priliku, nadam se da nisam dosadna. Šaljem fotku na kojoj je više kaktusa a poznam samo agavu a za ostale nemam pojma pa ako netko zna ime, hvala unaprijed. Prva je neka jako svilenkasta sukulenta, druga ima malo bodlji a treća je prekrasno razgranata i puna malih crvenih izraslina. [img]Kako se zovem? - Page 3 Slika011pj2.th[/img]
Lana007
Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 149
Join date : 29.08.2008
Age : 45
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by mekinje uto ruj 02, 2008 6:32 pm

Lana007 je napisao/la:Provjerila sam na google-u i sve veste su točne .Svaka ćast Very Happy
A sad da iskoristim priliku, nadam se da nisam dosadna. Šaljem fotku na kojoj je više kaktusa a poznam samo agavu a za ostale nemam pojma pa ako netko zna ime, hvala unaprijed. Prva je neka jako svilenkasta sukulenta, druga ima malo bodlji a treća je prekrasno razgranata i puna malih crvenih izraslina.

Druga biljka, kako ti kažeš sa malo bodlji mogla bi biti myrtillocactus geometrizans.
Ove crvene izrasline na trećem su jako sitne bodljice tzv. glohide karakteristične za opuntie i ako ti se nađu na koži teško ih je se riješiti (smiješno, ali ja obično preko toga zalijepim flaster ili selotep i povučem kako bi ih odstranila).
Koja je točno opuntia ne bih znala.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by mekinje uto ruj 02, 2008 7:04 pm

Lana007 je napisao/la:Pozdrav Smile
Nikako da identificiram ova dva kaktusa pa molil za pomoć. Evo fotke...Kako se zovem? - Page 3 Slika003gd1.thKako se zovem? - Page 3 Slika005nl3.th

Ova prva bi mogla biti Aloa squarosa. Meni su je već identificirali ovdje pa usporedi. https://kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com/identifikacija-sukulentnih-biljaka-f7/kako-mi-se-zove-lepotica-t34.htm
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by Lana007 sri ruj 03, 2008 9:13 pm

mekinje je napisao/la:
Lana007 je napisao/la:Provjerila sam na google-u i sve veste su točne .Svaka ćast Very Happy
A sad da iskoristim priliku, nadam se da nisam dosadna. Šaljem fotku na kojoj je više kaktusa a poznam samo agavu a za ostale nemam pojma pa ako netko zna ime, hvala unaprijed. Prva je neka jako svilenkasta sukulenta, druga ima malo bodlji a treća je prekrasno razgranata i puna malih crvenih izraslina.

Druga biljka, kako ti kažeš sa malo bodlji mogla bi biti myrtillocactus geometrizans.
Ove crvene izrasline na trećem su jako sitne bodljice tzv. glohide karakteristične za opuntie i ako ti se nađu na koži teško ih je se riješiti (smiješno, ali ja obično preko toga zalijepim flaster ili selotep i povučem kako bi ih odstranila).
Koja je točno opuntia ne bih znala.

A dali znaš za onu prvu, jako svilenkastr sukulentu koja na vrhu svakog "lista" ima oko 6 sičušnih malih rogića koji ne bodu. Jako je ugodna na dodir,obložena svilenkastim mikroskopskim dlačicama ? Question
Lana007
Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 149
Join date : 29.08.2008
Age : 45
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by mekinje sri ruj 03, 2008 10:20 pm

@Lana007- da znam već bih ti napisala draga moja.
Pretpostavljam da je iz roda Crasselaceae, ali biljka je premala i slika nejasna za bolju identifikaciju.
Ako bih išla totalno loviti u mutnom rekla bih ti da su neke Echeverie "dlakve", ali nemaju bodlje na vrhovima kao tvoja i ni jednoj baš ne liči jer su one više kao rozete.
Zatim neke Faucarie znaju imati nešto kao bodljice na vrhovima listova, ali opet ne znam baš...i na kraju malo liči na Cotyledon ladismithiensis koji ima i dlake i te, nazovimo bodlje, ali najčešće budu malo tamnije crvenkaste. Probaj sa ovo malo podataka još progooglati pa možda negdje naletiš na ime svoje biljke. study
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kako se zovem? - Page 3 Empty Re: Kako se zovem?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 28. Previous  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 28  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.