Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcije forumaša

+49
jjuranovic
stina
mali kaktus
Andrijana
ninci236
platonic
Plava Digitalna
iris
pupa031
Mladen_DJ
lmacan1
marin
Pero
wizardhannah
Adrijana
kamelija
astrophytum
crassula
Juventina
mamaa
AnTTun
mario
Miriam
anete
Sanja Ka
Bibone
danko
Sanja
vera4
antun007
Domać
sa-do
Semira
kuchlar
Lana007
Lana
Hoya
Jasmina
svena
autoar
Robi
mekinje
Mihajlooo
agava
pika
Azra
ANGELUS
Dea the queen
Admin
53 posters

Stranica 6 / 34. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 34  Next

Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by autoar pon kol 11, 2008 9:57 am

Je u Pevecu u Puli jako lijepi primjerci došli ovih dana...bio u petak....
Echinocactusi jako veliki za 129 kn a stari echinocactus (stoji par mjeseci tamo) koji je duplo manji košta 249 kn....
Iako već imam jednog grussonija malo je falilo i da uzmem tok velikog jer je za ništa...
Ipak nisam kupio ništa jer ja svoju kolekciju pomalo širim....sada sam na 30...
A i moram se boriti sa opuntijama koje sam stavio u jednoj vazi a u 3 mjeseca se proširili nevjerojatnom brzinom...
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Robi pon kol 11, 2008 12:53 pm

@ Mekinje - Drago mi je da imam konkurenciju.
@Autoar - Na jesen kada se budemo vidjeli ceka te jos onaj Cereus Peruvianus Monstruosa koji sam ti obecao kada ga presadim.
Kako napreduje Microdasys Alba?

Ja sam sada narucio od gosp. Mihica jednog Azurocereusa. Jako mi se svidja jer ima posebno lijepu plavu boju. Kada mi ga donese kacim ga.
Imao je dva komada u ponudi i nisam mogao da mu odolim pa sam ga nazvao telefonom isti dan da mi spremi jednoga. Rekao je da imam srece jer je jedan vec prodan a ovo mu je posljednji. Laughing bounce
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje pon kol 11, 2008 1:50 pm

E gle ti Robija..odmah konkurira sa novim kaktusom..ne da se lako, nema što.. Razz
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by autoar uto kol 12, 2008 4:13 pm

Robi je napisao/la:
@Autoar - Na jesen kada se budemo vidjeli ceka te jos onaj Cereus Peruvianus Monstruosa koji sam ti obecao kada ga presadim.
Kako napreduje Microdasys Alba?

Ja sam sada narucio od gosp. Mihica jednog Azurocereusa. Jako mi se svidja jer ima posebno lijepu plavu boju. Kada mi ga donese kacim ga.
Imao je dva komada u ponudi i nisam mogao da mu odolim pa sam ga nazvao telefonom isti dan da mi spremi jednoga. Rekao je da imam srece jer je jedan vec prodan a ovo mu je posljednji. Laughing bounce

Microdasys Alba napreduje fantastično, baca jedno 6-7 novih članaka...sa svih strana izviru...
Napunio si me opuntijama i toliko su se sve proširile da mislim da će sljedeće proljeće biti puno radova u vrtu da sve to smjestim... Very Happy
A za Cereus Peruvianus zahvaljujem iako mi je uvijek neugodno što mi daješ toliko toga....ali kada vidim ljepotu kaktusa zaboravim na neugodu Smile

Zakači sliku kada dođe Azurocereus....
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Azra ned kol 17, 2008 3:49 pm

Autoar - hoćeš li imati dovoljno mjesta za Opuntie u vrtu kad se počnu širiti ? One znaju biti jako invazivne.

I ja sam slučajno bila u Pevecu. Ali stvarno slučajno. I ugledah dlakavca koji je oduševio Mekinje i Robija. I ne kupih. Nisam mogla odoliti jednom malenom Ferocactusu i Parodii. Dlakavac mi nije izgledao baš jako zdravo. A htjedoh se malo pohvaliti s čupavcem .... ah. Do druge prilike.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje ned kol 17, 2008 5:28 pm

Kao slučajno.. Very Happy , pa kao slučajno ferocactus i parodia.. Laughing Priznaj lijepo da si htjela čupavca većeg i ljepšeg od mog i Robijevog pa ti se izjalovio plan...
Eto, jednostavno nisam mogla odoljeti, a da se ne našalim geek
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Azra pon kol 18, 2008 5:50 pm

mekinje je napisao/la:Kao slučajno.. Very Happy , pa kao slučajno ferocactus i parodia.. Laughing Priznaj lijepo da si htjela čupavca većeg i ljepšeg od mog i Robijevog pa ti se izjalovio plan...
Eto, jednostavno nisam mogla odoljeti, a da se ne našalim geek

Laughing Laughing Laughing Laughing Prozrela si me. Rolling Eyes Morala sam se ipak s nečim utješiti pa sam kupila parodiu i fero. Rolling Eyes
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by autoar uto kol 19, 2008 9:56 am

Azra je napisao/la:Autoar - hoćeš li imati dovoljno mjesta za Opuntie u vrtu kad se počnu širiti ? One znaju biti jako invazivne.


Ma na proljeće ću sve izvaditi iz zemlje pa u velike saksije i tako u zemlju....trenutno su mi problem opuntije koje sam posadio u jednu veliku vazu kao pelceri a to se toliko proširilo da jedna drugoj smetaju...danas ću staviti sliku od prije 2 mjeseca i danas da vidite kako je to izraslo u kratko vrijeme...
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje čet kol 21, 2008 5:03 pm

Reći će Azra da sam opet haračila po Pevecu, ali moram se pohvaliti. Razz
Ovaj prvi bi trebao biti mammillaria microhelia koju sam si baš htjela jer mi je prekrasan kontrast crnih bodlji i cvjetića koji su žuti cheers cheers cheers


Kolekcije forumaša - Page 6 Mammillariamicroheliamh6.th

Za ovog drugog ne znam kako se zove, a kupila sam ga jer je "dlakav", takve ih baš volim
Kolekcije forumaša - Page 6 Nnko0.th

Trećeg donio muž, za nazivom isto još tragam

Kolekcije forumaša - Page 6 Najnovijipp9.th
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje čet kol 21, 2008 5:09 pm

A danas odem do Konzuma po kruh i još neke sitnce, kad ono stigli novi kaktusići. Znam da su holandski pa krenem pogledati već unaprijed razočarana misleći sigurno su im opet nabili ono šugavo umjetno cvijeće kad ostadoh paf- moja ljubimica mammillaria plumosa affraid affraid (opet ja sa tim dlakama i čupavim kaktusima) i neki mališan sa roza bodljicama, možda neki ehinocereus! Naravno da sam ih odmah ubacila u košaru i trk na kasu!!Skoro zaboravila i kruh.... ne znam samo gdje će mi stati sve to ove zime pa bih mogla malo i usporiti sa tim kupovinama.. a bit će suza ako im se nešto ( ne daj Bože) desi na zimovanju!!!!

Kolekcije forumaša - Page 6 Konzumva5.th
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Azra čet kol 21, 2008 7:27 pm

Bilježim se za echinocereus. Vatreno. Molim te ako odeš do Konzuma i vidiš echinocereus kakav si sebi kupila odmah mi ga uzmi. Novce šaljem jučer ako treba.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje čet kol 21, 2008 11:21 pm

Kaktusi su tek bili stigli (još im ni dekleracije nisu bili polijepili) i vani su bile samo dvije kartonske kutijice kaktusa (oko 20-ak komada u svakoj), a ova dva su bila jedini primjerci. Ipak, sutra idem ponovno po kruh Razz pa ću svakako provjeriti ima li još koji i kupim. Ako ne, ima kod mene tri komada, živa sva tri za sada, pa ćemo nešto riješiti, budi bez brige!!!
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Azra pet kol 22, 2008 4:28 pm

Ja sam jučer 15 minuta nakon pisanja posta bila u Konzumu. No, kad me je prodavačica vidjela reče :
" Hej Azra, ma nismo dobili nove kaktuse. Imamo ih puno od prošli put pa nismo naručivali nove . "

I tako moje oduševljenje splasnulo, a put mi bio uzaludan. Crying or Very sad
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Jasmina pet kol 22, 2008 4:33 pm

Zanimljivo mi je jedino to kak u Rovinju/Puli/Rijeci (od tud ste pretezno) u Konzumu dobivaju prilicino zanimljive kaktuse.
U Zagrebu - nista posebno (recimo ovu mamilariju od mekinja nikad u zivotu nisam vidla u ducanu).
Zanimljivo...
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje pet kol 22, 2008 4:45 pm

@Azra ne brini, danas ih presađujem i jednog odmah odvajam u posebnu vazu za tebe!

@Jasmina-U Rovinju ima samo jedan Konzum sa cvjećarnom i kaktuse dobivaju u malom broju, obično kada prodaju one koje već imaju. Meni je blizu kuće pa zato često odem pogledati što ima. Ja također u Konzumu i rasadnicima nailazim stalno na one "uobičajene" vrste (iako sam početnik pa mi zapravo ništa nije baš toliko uobičajeno), najviše masovno proizvedene u Nizozemskoj. Zato sam se i ja izbečila kada sam vidjela ova dva mališana!
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Azra pet kol 22, 2008 7:26 pm

Mi pobjegosmo s teme, ali stavit ćemo to u relax kutak da se i ubuduće možemo konzultirati di šta kupiti.

@mekinje : Jupiiiii bounce

Ni ja nisam nikad vidjela plumosu u dućanu. Samo kod Mihićke i u privatnim kolekcijama. O echinocereusu da ne govorim. Što je najneobičnije izgleda ful zdravo i veliko.

@Jasmina : Zar nemate dobar izbor u onom Bauhausu ?

Billa zna imati dobre i jeftine kaktuse, ali ne znam kad ih dobivaju. Jer kad ja dodjem uvijek ostane 1-2 bolesnih.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Jasmina pet kol 22, 2008 7:39 pm

Ima tu i tamo (pre)dobar izbog u Bauhausu, sto znaci nekad ima hrpa toga da se jednostavno ne mozes odluciti sto medu vrstama sto medu cijenama, nekad nema ama bas niceg.

Bauhaus je kul zato sto npr. imas kaktusa (i drugog bilja) koji su na rubu ''smrti'' po nekoj bezvezenoj cijeni (par kuna), pa mos probat s njim (recimo ja sam tak prije ljeta kupila E. milii po par kuna, oporavila se i sad cvate).
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje pet kol 22, 2008 8:03 pm

Azra je napisao/la:Mi pobjegosmo s teme, ali stavit ćemo to u relax kutak da se i ubuduće možemo konzultirati di šta kupiti.

@mekinje : Jupiiiii bounce

Ni ja nisam nikad vidjela plumosu u dućanu. Samo kod Mihićke i u privatnim kolekcijama. O echinocereusu da ne govorim. Što je najneobičnije izgleda ful zdravo i veliko.

@Jasmina : Zar nemate dobar izbor u onom Bauhausu ?

Billa zna imati dobre i jeftine kaktuse, ali ne znam kad ih dobivaju. Jer kad ja dodjem uvijek ostane 1-2 bolesnih.
Da, stvarno iz kolekcije odosmo u nabavku...već ćeš ti to srediti
Ja ponavljam da sam se šokirala kada sam vidjela ta dva kaktusa. Stvarno sam očekivala da ću plumosu morati tražiti kod nekog uzgajivača-a još ona i nije neki baš rijedak kaktus u kolekcijama. Danas bila opet u Konzumu i imaju one iste dvije kutijice od jučer. Mislila sam možda su dobili jučer još samo ih nisu iznijeli, ali ništa.
Ovi kaktusi su u vazi 5,5, nisu preveliki, ali za 8 kuna smatram da je veličina u redu, još i echinocereusa zapravo dobiješ tri komada za te novce. Laughing
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Robi pon kol 25, 2008 12:21 am

Ja sam nedavno bio u Bauhausu i odusevio me onaj Pachycereus Pringley. Stvarno je velik (preko metar) ali mu je i cijena paprena, ako se ne varam oko 1500 kn. Ne znam Jasmina da li si ga zamjetila?
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Jasmina pon kol 25, 2008 1:05 am

Jesam!
Ko ne bi skuzio ogromni pikavi cereus od 2 soma kuna Laughing
Kaktus je stvarno lijep.
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by autoar pon kol 25, 2008 7:11 pm

Kao što sam obećao, evo da stavim par slika moje kolekcije....
Skromna ali meni veoma draga...

Na ovoj slici je jedna velika vaza sa 5 vrsta opuntija, svi su stavljeni kao mali pelceri i nisam očekivao takav rast, trenutno se gužvaju ali izdržati će do proljeća...
Kolekcije forumaša - Page 6 Dsc00636lm0.th Kolekcije forumaša - Page 6 Dsc00638pw1.th Kolekcije forumaša - Page 6 Dsc00639ak5.th Kolekcije forumaša - Page 6 Dsc00640sc1.th
Ista vaza 2 mjeseca prije.... Kolekcije forumaša - Page 6 Slika025eg5.th

Dvije opuntije presađene u vrtu, znam da je neuredno ali u proljeće slijedi generalka vrta... Kolekcije forumaša - Page 6 Dsc00641xo5.th

Opuntia monacantha monstruosa Kolekcije forumaša - Page 6 Dsc00641xo5.th Opuntia microdaysy alba Kolekcije forumaša - Page 6 Dsc00643uo6.th

Mammilaria spinosissima i Astrophithum Kolekcije forumaša - Page 6 Dsc00644gu0.th Euphorbije Kolekcije forumaša - Page 6 Dsc00645rx1.th
malo pomiješanih Kolekcije forumaša - Page 6 Dsc00646ci1.th Stetsonia Coryne Kolekcije forumaša - Page 6 Dsc00646ci1.th Echinocactus grussoni, Agava victoria reginae, Mammilaria Duwei Kolekcije forumaša - Page 6 Dsc00648it0.th

ljepotice Kolekcije forumaša - Page 6 Dsc00649qk6.th Kolekcije forumaša - Page 6 Dsc00650mh5.th Kolekcije forumaša - Page 6 Dsc00651wh8.th Kolekcije forumaša - Page 6 Dsc00635pl4.th

I kaktus otkud je sve počelo, kupila ga cura za stan i od tada sam počeo gledati na netu o kaktusima i od tada sam lud za njima

Kolekcije forumaša - Page 6 Euphorbiaingensrq7.th
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Lana uto kol 26, 2008 8:44 pm

wooooow...ove Euphorbije na predzadnjoj slici su me ocarale...ako postoji ikakve sanse za pelceric...bas bih bila zahvalna. Imam i ja svasta tako da nije problem Wink
Lana
Lana
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 66
Join date : 09.07.2008

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Lana007 sub kol 30, 2008 12:37 am

Dali mi netko može objasniti na koji naćin da umetnem sliku na post ali ne u obliku linka već da se slika prikaže direktno na postu? Sad
Lana007
Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 149
Join date : 29.08.2008
Age : 45
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by agava sub kol 30, 2008 4:10 pm

Dobro došla Lana007! Very Happy
Za stavljanje slika pročitaj u "kolekcija forumaša" treća strana moj post, možda ti pomogne.
Sviđa mi se tvoj kalemljeni kaktus. U mojoj kolekciji nemam ni jedan, tvoj mi je baš fora. Basketball
agava
agava
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 395
Join date : 16.05.2008
Lokacija : Lošinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Azra sub kol 30, 2008 10:04 pm

Dobro došla lana i od mene i nadam se da ćeš uživati u našem bockavom društvu. Very Happy

@autoar - hajde molim te malo vidi slike manjih biljčica agave toumeyane. Nekako mi malo sliči na tvoju umjesto na victoriu - ali opet može bit' da griješim s obzirom da je ne vidim uživo. Razz
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 6 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 34. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 34  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.