Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kolekcije forumaša

+49
jjuranovic
stina
mali kaktus
Andrijana
ninci236
platonic
Plava Digitalna
iris
pupa031
Mladen_DJ
lmacan1
marin
Pero
wizardhannah
Adrijana
kamelija
astrophytum
crassula
Juventina
mamaa
AnTTun
mario
Miriam
anete
Sanja Ka
Bibone
danko
Sanja
vera4
antun007
Domać
sa-do
Semira
kuchlar
Lana007
Lana
Hoya
Jasmina
svena
autoar
Robi
mekinje
Mihajlooo
agava
pika
Azra
ANGELUS
Dea the queen
Admin
53 posters

Stranica 15 / 34. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 24 ... 34  Next

Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by svena sub tra 11, 2009 9:53 pm

Pa užas jedan kaj rade tim našim ljubimcima. Uopće ne vidim razlog i ljepotu tih pothvata.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje sub tra 11, 2009 10:17 pm

Ja na žalost vidim razlog. Evil or Very Mad Ovakav "prigodno ukrašen" (ili bolje reći unakažen) kaktus će biti zanimljiv i nekome kome inače kaktusi uopće nisu zanimljivi kao biljke, a ne samo nama koji ih volimo. I tako raste prodaja i zarada...

Ali ljepotu definitivno ne vidim.... Crying or Very sad
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Azra sub tra 11, 2009 10:49 pm

Najgore od svega što su ljudi ( neznalice, dakako) spremni platiti par kuna više taj ukrašeni kaktus ( ovakav ili s naljepljenim cvjetom ) jer im to super izgleda. A eto.... taj je kaktus kod neznalica osuđen na propast.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Robi ned tra 12, 2009 2:05 am

Razgovarao sam malo s Gosp. Beslicem u vezi tih idiotarija i pitao ga zasto on kao ljubitelj kaktusa moze dozvoliti da tako nesto izadje iz njegovih staklenika pa mi je odgovorio da ljudi to vole, a on se mora boriti da bi opstao na trzistu. Znaci biznis a ne ljubav prema njima.


Zadnja promjena: Robi; ned tra 12, 2009 2:54 pm; ukupno mijenjano 1 put.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Jasmina ned tra 12, 2009 3:43 am

Lana je napisao/la:Kolekcije forumaša - Page 15 Dsc05379m.th

Budimo realni, ekipa ovo pusi i to ne samo djeca.

Bas danas bila kod frendice i ima dva kaktusa sa naljepljenim cvjetovima gore lol!
Izgledaju debilno al poanta je da ona te kaktuse ne bi nikad kupila da nije tih cvjetova jer je ona brijala da su to - pravi cvjetovi lol!
Uglavnom odljepila sam ih (cak nisam ni previse ostetila te kaktusice, cak bi mogli i prezivjet), al veli ona meni da zakaj sam im to odljepila da su joj sad ruzni ( Laughing ).
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Lana ned tra 12, 2009 8:18 am

hahahahahahaha...ljudi bez ukusa vole kic i to je to...hahahahahahaa. Ma u biti ti naljepljeni cvjetovi su nista naspram ovog. Ja sam mislila da su mu i te usi naljepljene, ali kad sam isla skinuti skoro sam pala u nesvijest....taj stapic je dugacak koliko i kaktus. ako vec lijepe dobro, ali zasto ga moraju probijati, nema mi to smisla. isto bi dobili i da su mu zalijepili te glupe usi. scratch
Lana
Lana
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 66
Join date : 09.07.2008

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Jasmina ned tra 12, 2009 4:17 pm

Pa gle, opet vecina ljudi koje ja znam ne voli odvise kaktuse, a primjecujem i da na Floraartu vecina ljudi nije oko kaktusa (malo bace oko i to je to, vecina se zadrzava na balkonskom cvijecu i fikusima).

Ono sto hocu reci da mi se cini (ne znam mozda se varam) da kaktusi nisu neko osobito popularno bilje pa da se na razno razne idiotske nacine idu za povecanjem prodaje, pa bilo to i ljepljenje gluparija po njima (umjesto da taj Beslic ide za tim da ponudi vise od 5 vrsta uvijek jednih te istih kaktusa, pa da tim poveca prodaju Rolling Eyes jer ima nekih vrsta kaktusa koje nema teorije da nadem do Floraarta - a i tad je pitanje oce ih bit Rolling Eyes ).

Ne znam, nisam primjetila da se na ijednu drugu biljku (koja je popularnija) ljepi kojesta glupo ko umjetni cvjetovi, oci, naocale i slicno.
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Azra pon tra 13, 2009 8:36 am

Ne lijepe baš zato što kaktus, nažalost ima takvu formu: Menato tijelo koje prihvaća raznorazne gluparije po sebi.

Što se tiče Bešlića, zaključila sam da on ima nekih rjeđih vrsta ali jako papreno. Mihićka priprema neke novitete - uskoro ću njen katalog kaktusa okačiti na web stranicu.
Floraart je odličan, ali čini mi se da i na njemu Bešlić dominira s ponudom i onda se pitam isplati li se uopće odlaziti u Zagreb zbog toga ?
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Robi ned tra 19, 2009 2:17 pm

Evo jedan dio moje kolekcije koji je za razliku od lani malo promjenio koncept slaganja a i prilicno se povecao.

Kolekcije forumaša - Page 15 P4110031.th
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje ned tra 19, 2009 2:29 pm

"Zagustilo" na tvojim policama Robi... cheers
Reci mi, molim te, koji je kaktus desno na slici-na gornjoj polici u tamnoj vazi (mislim da je smeđa), ispred njega stoji ona mala crvena vaza...baš mi ludo izgleda ovako sa boka. Imaš njegovu zasebnu sliku?
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Robi ned tra 19, 2009 2:40 pm

To ti je Thelocactus rinconensis. Imam i cetiri malecka koji su narasli skupa s njim i sada kada sam presadjivao odvojio sam ih i jednog sam obecao Svenici ako se uspiju prilagoditi i porasti pa i ti mozes racunati na jednoga. Vide se na slici:
Kolekcije forumaša - Page 15 P6170085.thKolekcije forumaša - Page 15 P6170086.th
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje ned tra 19, 2009 3:13 pm

Svaki put me oduševi nešto iz tvoje kolekcije što do sada nisam zamijetila. Zaista je krasan, jako mi je zanimljivog izgleda. Bila bih sretna da mi sačuvaš jednu bebu ako opstanu.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Robi pon tra 20, 2009 1:23 am

OK nema problema. Za sada se nisu puno pomakle od zimus, pa cemo vidjeti sta ce biti sa njima. Ako bude sve u redu racunaj na jednu. Inace ovo je slika od prosle godine kada je cvjetao, tocnije slikan je 17.lipnja 2008. Ne znam da li si primjetila malecke, bolje se vide na drugoj slici.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje pon tra 20, 2009 9:06 am

Vidjela sam i cvijet i bebe. Vjerojatno će im trebati vremena da porastu, ali tako je to sa kaktusima....Zbilja zanimljiv kaktus...
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by kuchlar pon tra 20, 2009 6:57 pm

evo stanja kod mene Smile

Kolekcije forumaša - Page 15 Kaktusi
kuchlar
kuchlar
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 95
Join date : 14.08.2008
Age : 38
Lokacija : macedonia

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Robi uto tra 21, 2009 12:09 am

Evo bebe Thelocactusa rinconensisa. Imam ih 5 komada. Slika bas i nije neka, ali mislim da se vide. Svi koji su me pitali mogu racunati na jednu bebu, naravno ako budu u redu.

Kolekcije forumaša - Page 15 P4200003.th
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje uto tra 21, 2009 9:56 am

@kuchlar-tvoji kaktusi su melem za oči. Iskreno, koliko god volim svoje, voljela bi da ih je manje, ali da su ovako veliki primjerci...iako onda ne znam kamo bi s njima tako velikima Razz Ali strpljen-spašen....narast će i moji valjda do moje pedesete! Naročito mi se sviđa onaj kaktus pored Opuntie microdasys, onaj tamnije, skoro ljubičaste boje. Znaš li koji je?

@Robi-bebe će biti u redu..kada su naše..ja i svena ćemo ih mislima bodriti!!!
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by kuchlar uto tra 21, 2009 12:16 pm

huh, svima se svidja taj kaktus a niko nema pojma koji je, stavio sam ga na identifikaciji i niko nije znao da kaze... bodlje su mu crne i ima boju kakvu vidite
kuchlar
kuchlar
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 95
Join date : 14.08.2008
Age : 38
Lokacija : macedonia

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by autoar uto tra 21, 2009 6:14 pm

bio danas kod Mihićke pa kupio ove par ljepotice pa ako može pomoć kod dentifikacije....nešto znam ali htio bih potvrdu...

Kolekcije forumaša - Page 15 Gymnocalyciumcalochorum.th Kolekcije forumaša - Page 15 Echinocereusviereckiiss.th Kolekcije forumaša - Page 15 Coryphanthaelephandites.th


Zadnja promjena: autoar; sri tra 22, 2009 7:08 pm; ukupno mijenjano 5 put/a.
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by mekinje uto tra 21, 2009 6:59 pm

Kako je lijepo prisjetiti se te drvene kašetice u koju gđa. Mihić spremi kaktuse za put..... flower

Ja ti mogu pomoći identificirati ono što imam. Na prvoj slici lijevo je Gymnocalycium calochorum, desno je Mammillaria, a iza njih Rebutia, ali prezimena ne znam. Na drugoj slici je Echinocereus viereckii ssp. morricalli i baš ima krasne pupoljke. Ja ga imam od ljetos, ali nema pupoljaka, pa pretpostavljam da mi neće cvjetati. Ne znam gdje je problem jer je imao zimu kao i svi drugi kaktusi, a možda još i nije kasno na kraju krajeva. Na trećoj slici vjerojatno znaš da je Coryphantha elephantidens pošto si je već imao, a onaj drugi mi izgleda kao neki Notocactus. Eto, toliko od mene....
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by autoar uto tra 21, 2009 8:41 pm

mekinje je napisao/la:Kako je lijepo prisjetiti se te drvene kašetice u koju gđa. Mihić spremi kaktuse za put..... flower

Ja ti mogu pomoći identificirati ono što imam. Na prvoj slici lijevo je Gymnocalycium calochorum, desno je Mammillaria, a iza njih Rebutia, ali prezimena ne znam. Na drugoj slici je Echinocereus viereckii ssp. morricalli i baš ima krasne pupoljke. Ja ga imam od ljetos, ali nema pupoljaka, pa pretpostavljam da mi neće cvjetati. Ne znam gdje je problem jer je imao zimu kao i svi drugi kaktusi, a možda još i nije kasno na kraju krajeva. Na trećoj slici vjerojatno znaš da je Coryphantha elephantidens pošto si je već imao, a onaj drugi mi izgleda kao neki Notocactus. Eto, toliko od mene....

Hvala mekinje....zbilja imaš odlično znanje Shocked
u biti sve sam znao osim ovaj Gymocalycium....a naravno da za Coryphantiju znam ali mi je umrla pa sam uzeo novu...nedam se ja Evil or Very Mad

i neznam zašto me zezaju slike Question
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Robi sri tra 22, 2009 12:45 am

kuchlar je napisao/la:huh, svima se svidja taj kaktus a niko nema pojma koji je, stavio sam ga na identifikaciji i niko nije znao da kaze... bodlje su mu crne i ima boju kakvu vidite

Svaka cast na tim ogromnim primjercima. Ni onaj Astrophytum iza njega nista ne zaostaje s rastom. Stvarno predivan primjerak.Znam da oni rastu dosta brzo, ali bas me zanima koliko je star ako znas barem otprilike.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Robi sri tra 22, 2009 12:53 am

@ Mekinje: Nemoj se brinuti ako tvoji jos nisu procvali. Ipak su oni kod gospodje Mihic u prednosti jer se nalaze u stakleniku gdje je danju i 30 stupnjeva, ako ne i vise, pa se osjecaju kao da je ljeto te se tako i ponasaju.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by kuchlar sri tra 22, 2009 5:33 pm

Robi je napisao/la:
Svaka cast na tim ogromnim primjercima. Ni onaj Astrophytum iza njega nista ne zaostaje s rastom. Stvarno predivan primjerak.Znam da oni rastu dosta brzo, ali bas me zanima koliko je star ako znas barem otprilike.


tacno ne znam, ali cenim da ima vise od 8 godina sudeci po manjim astrofitumu kojeg imam a koj je stari oko 4 godine
kuchlar
kuchlar
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 95
Join date : 14.08.2008
Age : 38
Lokacija : macedonia

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Lana007 ned tra 26, 2009 12:43 pm

Pozz svima vama. Obogatila sam svoju kolekciju sa oko 8 novih biljčica pa da sa pohvalim sa 3 najljepše. Jedna je Astrophytum myriostigma, drugi Atrophytum ornatum a treča je Agava toumeyana (iako ćete vrstu prepoznati, ja sam za svaki slučaj stavila i imena Wink )[img]Kolekcije forumaša - Page 15 Astrophytummyriostigma.th[/img][img]Kolekcije forumaša - Page 15 Astrophytumornatum.th[/img][img]Kolekcije forumaša - Page 15 Agavetoumeyana.th[/img]
Lana007
Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 149
Join date : 29.08.2008
Age : 45
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kolekcije forumaša - Page 15 Empty Re: Kolekcije forumaša

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 15 / 34. Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 24 ... 34  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.