Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tephrocactus

5 posters

Go down

Tephrocactus Empty Tephrocactus

Postaj by Mladen_DJ pet srp 15, 2011 3:13 pm

Tephrocactus articulatus v. papyracanthus, meni jako drag zbog neobičnih bodlji i bio sam presretan kada je ove godine dobio dva nova segmenta. Međutim, jučer ga gledam i sve mi nekako čudan i onda skužim da su mu friški segmenti otpali (pretpostavljam da igh je otrgnuo vjetar, jer nemam drugo objašnjenje. Kako ovih dana i nije bilo nekog vjetra očito je da već i najmanji povjetarac dovoljan da ih otrgne. Ima li netko iskustva kako sačuvati segmente od otpadanja da biljka malo poraste?
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Tephrocactus Empty Re: Tephrocactus

Postaj by Miriam pet srp 15, 2011 6:07 pm

Mladen_DJ je napisao/la:Tephrocactus articulatus v. papyracanthus, meni jako drag zbog neobičnih bodlji i bio sam presretan kada je ove godine dobio dva nova segmenta. Međutim, jučer ga gledam i sve mi nekako čudan i onda skužim da su mu friški segmenti otpali (pretpostavljam da igh je otrgnuo vjetar, jer nemam drugo objašnjenje. Kako ovih dana i nije bilo nekog vjetra očito je da već i najmanji povjetarac dovoljan da ih otrgne. Ima li netko iskustva kako sačuvati segmente od otpadanja da biljka malo poraste?
Pa ne otpadaju baš tako lako mora da ti je nešto drugo otkinulo možda kakva ptica.
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

Tephrocactus Empty Re: Tephrocactus

Postaj by Andrijana pet srp 15, 2011 7:30 pm

Mladene, isto sam se i ja pitala!
imala sam jednom Tephrocactus articulatus v. papyracanthus i isto se događalo i rekli su mi onda da mi je to sigurno netko otkinuo da to ne otpada samo tako. I onda, kako mi je to išlo na živce sam ga poklonila. Sada ću opet pokušati sa tim tephrom (kojeg mi je miriam dala), pa ćemo vidjeti.
Nije mi bilo jasno zašto se to događa, a sad kad si i ti postavio to pitanje mi je još manje jasno!!!
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Tephrocactus Empty Re: Tephrocactus

Postaj by svena pet srp 15, 2011 10:49 pm

Na jednom mom Tephru se također dogodilo to da je sa pola snage otpao pelcer. Pomislila sam da je to zbog tog što sam ga nešto slabije zalijevala u tom periodu. Nisam sigurna da li je to pravi razlog pa bi bilo dobro da čujemo još tuđih iskustava.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Tephrocactus Empty Re: Tephrocactus

Postaj by Mladen_DJ sub srp 16, 2011 12:26 am

Hm, tjedan-dva prije je mlad golub iz nekog njemu znanog, a nama neznanog razloga aterirao u kaktuse i onda se mučio odletjeti s njih. Ja sam ga potjerao kad sam to vidio, ali nakon tog tephrocactus je bio čitav sa svim segmentima na broju (golub nije sletio na njega, već na neke druge biljčice). Ne isključujem mogućnost da se to dogodilo i kad mene nije bilo, ali nekako mi izgleda vjerojatnije da ih je otrgnuo vjetar, jer ovo je prvi put da je golub odlučio učinit ovako nešto u X godina odkad sam u ovom stanu.
Doduše, neki dan mi i lastavica uletjela u sobu.... Zašto to rade nemam pojma???
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Tephrocactus Empty Re: Tephrocactus

Postaj by Andrijana sub srp 16, 2011 7:25 pm


kod mamillarie gracilis ili chamaecerusa silvestriia znaju kod mene također otpasti mladi izdanci.
ili je otkinut ili je otpao iz nekog razloga kao nedovoljno vode ili hranjiva ?

da, i meni ptice ulete u stan i znaju se čak i zadržati u stanu ili na balkonu!?
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Tephrocactus Empty Re: Tephrocactus

Postaj by AnTTun pon srp 18, 2011 9:42 am

Otpadanje izdanaka je jedan od načina razmnožavanja na prirodnom staništu. Nije neuobičajeno dakle. Iako, u pravilu izdanci počinju otpadati (lomiti se) kad ih se skupi 5-6 u nizu. Tko ih želi imati više neka uzme superljepilo Smile
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Tephrocactus Empty Re: Tephrocactus

Postaj by Andrijana pon srp 18, 2011 10:58 am

AnTTun je napisao/la:Otpadanje izdanaka je jedan od načina razmnožavanja na prirodnom staništu. Nije neuobičajeno dakle. Iako, u pravilu izdanci počinju otpadati (lomiti se) kad ih se skupi 5-6 u nizu. Tko ih želi imati više neka uzme superljepilo Smile

meni se čini da je ova zagonetka rješena... =)
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Tephrocactus Empty Re: Tephrocactus

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.