Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

+10
melly2607
svena
sa-do
Robi
Jasmina
agava
Mihajlooo
Hoya
mekinje
Azra
14 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by agava čet oľu 12, 2009 11:50 pm

Crvene. Bila je kao i Robijeva sa str.1. Pozdrav Robi!!
Smile
agava
agava
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 395
Join date : 16.05.2008
Lokacija : Lošinj

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by mekinje pet oľu 13, 2009 12:23 am

Kao što sam napisala u postu ranije špricanje vodom (općenito voda!) ubrzava truljenje pa je bilo poželjno provjeriti korijen...ali ako ju je tako jako zahvatilo svjedno joj ne bi bilo spasa. Jedino što mi pada na pamet je da je vlažnog supstrata unesena na zimovanje, tu je truljenje gotovo sigurno.

Ipak, ne tuguj....i to je dio kaktusarenja, a ako ne nabaviš novu i želiš ja ću ti odvojiti pelcere od obje svoje rebutie. Ne znam točno koje boje je cvijet jer im je ovo prva godina kod mene.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by Robi pet oľu 13, 2009 1:45 am

Ne sekiraj se Agava. Ima ih kod Mihicke koliko hoces i zbilja brzo rastu. Evo ja se obavezujem da cu prvom prilikom nabaviti jednu za tebe od gospodje Mihic. Ja sam svoju platio samo 10 kn. To je jako povoljno a zbog velike kolicine koju ona ima.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by agava pet oľu 13, 2009 10:49 pm

Hvala Robi, srce si!!! I love you
agava
agava
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 395
Join date : 16.05.2008
Lokacija : Lošinj

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by melly2607 pon lis 12, 2009 7:12 pm

imala bi pitanje vezano za ove loptaste kaktuse...
kupila sam takav kaktus kad je bio još mali, rečeno mi je od prodavača da ga ne presađivan, dok ne preraste posudu u kojoj je bio.
u proljeće je počeo cvasti, sa narančastim cvijetovima...i onda negdije u 9. mijesec mi se činilo da mu je posuda postala premalena, jer je počeo rasti u vis,a ne u širinu...presadila sam ga u veću, al sada nakon mijesec dana od 4 loptasta dijela, dva su mi uvenula, ne znam što sad da radim...ima li ko savijet Sad
melly2607
melly2607
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 15
Join date : 12.10.2009
Age : 35
Lokacija : dalmacijo, more moje

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by AnTTun pon lis 12, 2009 7:20 pm

Fotografija biljke bi pomogla, iako bih po opisu zaključio da se biljka nalazi u prostoru s nedovoljno svjetla (ako je rast u visinu svijetlo zelene boje i s malo bodlji u odnosu na ostatak). Više podataka molim.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by melly2607 pon lis 12, 2009 7:23 pm

da tako je rasla, u vis svjetlije boje i s manje bodlji, neman sadašnju sliku, a na avataru je slika prije rasta u vis
melly2607
melly2607
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 15
Join date : 12.10.2009
Age : 35
Lokacija : dalmacijo, more moje

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by AnTTun pon lis 12, 2009 7:25 pm

Pretpostavljam da je biljka bila u prostoru s nedovoljno sunca. Prvo je krenula u nepravilan rast, a onda su joj (vjerojatno zbog vlage i bakterija i sl. koji se razviju jer ih sunce ne kontrolira) počeli trunuti dijelovi. Nažalost tako bi moglo i nastaviti.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by melly2607 pon lis 12, 2009 7:29 pm

mogu li kako spriječiti daljnje propadanje...
melly2607
melly2607
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 15
Join date : 12.10.2009
Age : 35
Lokacija : dalmacijo, more moje

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by AnTTun pon lis 12, 2009 8:33 pm

Jedna slika sa strane i jedna odozgor bi pomogle. Ovako je teško reći.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by melly2607 pon lis 12, 2009 9:23 pm

ok, budem, kad uslikam stavim
melly2607
melly2607
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 15
Join date : 12.10.2009
Age : 35
Lokacija : dalmacijo, more moje

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by Robi uto lis 13, 2009 12:24 am

Prije svega melly da ti pozelim dobrodoslicu na nas forum. Citaj prijasnje postove i puno ces toga nauciti a nama ce biti drago da ti mozemo pomoci u bilo kojem pogledu i da se dugo vremena zajedno druzimo i razmjenjujemo iskustva i naravno nase biljke.

To sto je rekao AnTTun u svezi rasta u visinu stoji (premalo svjetla) a to sto su oni propali ili kako ti kazes uvenuli moglo bi se protumaciti kao ili previse zaljevanja, (znaci da su strulili), ili premalo-nikako zaljevanje sto znaci da su se posusili. Molim te pojasni malo kako izgledaju tvoji kaktusi. Truli ili posuseni??
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by melly2607 sub svi 08, 2010 10:22 pm

evo da se javim na ovu temu jer bi mi trebao savjet u vezi presađivanja kaktusa, itd... ova rebutia gore što sam spominjala da mi propada, ostala je jedna od 4 dijela koja su bila, sada se na proljeće počela ponovno oporavljati, evo stavit ću opet sliku, mada ju je AnTTun vidio i komentirao na temi o Imenima kaktusa Wink ugl. ovako sada izgleda i AnTTun je komentirao da bi trebala osjeći i probati zasaditi ovu gore kuglicu.. pa evo sada iman pitanje vezano uz to, da ne zabrljam Rolling Eyes kako da je zasadim,cijelu kuglicu u zemlju ili scratch i dokle otprilike da osječem,hvala na pomoći Smile

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Fotografija859

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Fotografija858
melly2607
melly2607
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 15
Join date : 12.10.2009
Age : 35
Lokacija : dalmacijo, more moje

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by mekinje sub svi 08, 2010 11:25 pm

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Fotografija858.th

Sijeći možeš po ovim crvenim linijama. Bitno je da je nož dovoljno oštar da ne gnječiš tkivo kaktusa već da rez bude gladak. Nakon toga ovu "kuglicu" ostavi par dana negdje u hladu da se posuši rez. Potom ju polegni na pjeskovitu zemlju i lagano orošavaj prvo vrijeme. Možeš ju malo čačkalicom i ukopati u zemlju. Kada pusti prve korijenčiće počni po malo zalijevati. To je to!
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by melly2607 sub svi 08, 2010 11:35 pm

ok, hvala mekinje, probat ću..orošavati, misliš lagano vlažiti?
melly2607
melly2607
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 15
Join date : 12.10.2009
Age : 35
Lokacija : dalmacijo, more moje

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by mekinje ned svi 09, 2010 12:07 am

Da, prskalicom je najbolje..zemlju oko kaktusića.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by astrophytum pon svi 10, 2010 8:38 pm

Generalno, reznici rebucije se "tesko" ukorenjuju, pogotovo ovako oslabljene. Ako poduhvat ne uspe, nemoj se razocarati nije do tebe ili tvoje strucnosti! Ali ako uspije onda cemo se svi veseliti! Very Happy
avatar
astrophytum
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 26.12.2009

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by mekinje pon svi 10, 2010 9:04 pm

astrophytum je napisao/la:Generalno, reznici rebucije se "tesko" ukorenjuju, pogotovo ovako oslabljene. Ako poduhvat ne uspe, nemoj se razocarati nije do tebe ili tvoje strucnosti! Ali ako uspije onda cemo se svi veseliti! Very Happy

Teško?Pa ja nemam takva iskustva..ili je upravo zbog što se lako zakorijenjuju riječ teško pod navodnim znacima!?
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by astrophytum uto svi 11, 2010 12:01 am

Dali razlikujes reznik od izdanak? Kolko si reznike rebutije zakorenila?
avatar
astrophytum
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 26.12.2009

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by AnTTun uto svi 11, 2010 12:29 am

Ako i ne uspije zakorjeniti gornji dio, još uvijek ostaje donji. Za pretpostaviti je da će donji dio nakon što ostane bez glave početi stvarati još više izdanaka i na kraju bi mogla imati biljku vrlo zanimljivog izgleda.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by astrophytum uto svi 11, 2010 8:53 am

Apsolutno, to se i ocekuje od rebutije, samo da bude odgledana kako treba!
avatar
astrophytum
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 26.12.2009

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by mekinje uto svi 11, 2010 9:38 am

astrophytum je napisao/la:Dali razlikujes reznik od izdanak? Kolko si reznike rebutije zakorenila?

Da, da..imaš pravo..totalno sam previdjela da pričamo o reznici, ali prvi put čujem da se reznice teško zakorjenjuju, nekako mi je logično bilo da se zakorjenjuju jednako dobro kao izdanci. scratch
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by astrophytum uto svi 11, 2010 10:25 am

mekinje je napisao/la:
astrophytum je napisao/la:Dali razlikujes reznik od izdanak? Kolko si reznike rebutije zakorenila?

Da, da..imaš pravo..totalno sam previdjela da pričamo o reznici, ali prvi put čujem da se reznice teško zakorjenjuju, nekako mi je logično bilo da se zakorjenjuju jednako dobro kao izdanci. scratch
Pricamo o rezniku rebutije ne pricamo uopceno o reznicama. Kako je tvoj lila gimno jeli zakorenjen?
avatar
astrophytum
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 26.12.2009

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by astrophytum uto svi 11, 2010 10:27 am

Pustimo da vreme pokaze dali ce se rebucija oziliti, ovo je sve teorija!
avatar
astrophytum
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 26.12.2009

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by mekinje uto svi 11, 2010 1:20 pm

Kada kažem reznica mislim na onaj dio koji će odrezati sa kaktusa i pokušati ukroijeniti. Na što ti misliš kada kažeš reznik-možeš mi to pojasniti?

"Lila gimno" je pustio korijenje i eno ga tjera pupoljke. Ožiljavanje je za sada uspjelo, vidjet ćemo koliko će tako poživjeti.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus - Page 2 Empty Re: Rebutia ( rebucija ) - loptasti kaktus

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.