Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ubod kaktusa

5 posters

Go down

ubod kaktusa Empty ubod kaktusa

Postaj by mali kaktus sub stu 12, 2011 3:53 pm

Imam jedno pitanje za koje neznam gdje da ga postavim pa ću ovdje pitati.
Ima li netko od vas loših iskustva s ubodom kaktusa.Naime,danas me zove prijateljica,šta da radi.Njezina kćer od 26 godina,ljubiteljica kaktusa,prevrnula veliki echinocactus i da ne padne na pod,ona ga je rukom ulovila.Izvadila sve bodlje,ali ne može šaku zatvoriti od bola.Šta bi vi napravili?Ja sam joj savjetovala da ode do liječnika,da se s tim ne igra.Ima jedna priča tu kod mene u Međimurju,ljudi se kunu da je istinita,od prije 30-tak godina,da su ženi odrezali ruku jer se ubola na kaktus.Neznam da li je to istina,znam da su euphorbie otrovne,a za kaktuse nisam nigdje nešto takvo pročitala.
mali kaktus
mali kaktus
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 498
Join date : 31.01.2011
Lokacija : Međimurje

[Vrh] Go down

ubod kaktusa Empty Re: ubod kaktusa

Postaj by drakone sub stu 12, 2011 7:27 pm

Nije echinokaktus otrovan, a pogotovo ne njegove bodlje, nego su problem anaerobne bakterije, odnosno bakterije kojima nije potreban kisik za razmnožavanje, tipa bakterije iz porodice Clostridium koje uzrokuju sepsu, i različite lokalne upalne procese. Nalaze se svuda oko nas, a najčešće na tlu i biljkama. Kod jako teških slučajeva dolazi do tetanusa i plinske gangrene, jer su toksini tih bakterija malo zaribani. Ako joj se koči ruka nema kaj čekati, nek posjeti doktora!
drakone
drakone
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 42
Join date : 06.10.2011
Age : 41
Lokacija : Koprivnica

[Vrh] Go down

ubod kaktusa Empty Re: ubod kaktusa

Postaj by Andrijana sub stu 12, 2011 7:38 pm

da, hitno, slažem se. a može do tada ili ako joj liječnik sada ništa ne pripiše, omatati ruku gazom koja je natopljena jodom.

znala sam se ja nabost mnogo puta pod nokat ili u neku žilu na rucu i boli da, nekako neobično. morala sam ponekad iglom ili nožem malo otvoriti kožu da bih ju izvadila i onda bih dezinficirala vodikovim peroksidom i mazala to mašću od joda. eto. ali baš da sam lovila kaktus u padu, to mi nije palo na pamet
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

ubod kaktusa Empty Re: ubod kaktusa

Postaj by svena sub stu 12, 2011 8:58 pm

Slažem se s drakone. Jednom sam imala veliku nezgodu s grusoniem. Pala sam na njega i razderala si cijelu ruku, od lakta do prstiju i još me i nekoliko bodlja upiknulo. Bodlje su mu pljosnate i šire, nisu kao igle pa su me iz tih razloga razderale. Bolilo je, krvarilo, al je sve prošlo u najboljem redu i bez posjete liječniku.
Mišljenja sam također da nam može više naštetiti nečistoća i bakterije sa bodlji nego same bodlje.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

ubod kaktusa Empty Re: ubod kaktusa

Postaj by mali kaktus sub stu 12, 2011 9:27 pm

Hvala vam svima na odgovoru,odmah mi je lakše i idem javiti prijateljici.
mali kaktus
mali kaktus
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 498
Join date : 31.01.2011
Lokacija : Međimurje

[Vrh] Go down

ubod kaktusa Empty Re: ubod kaktusa

Postaj by Plava Digitalna sub stu 12, 2011 10:00 pm

Slazem se sa postovima gore. Ali se i kladim da nije izvadila sve bodlje i one koje su mozda duboko i napukle u mesu, moguce da se i ne vide pa uzrokuju jacu bol i pojacavaju upalu. ne znam koliko jako ga je stisla Rolling Eyes kasnije bi se te zaostale bodljice mogle ugnojiti i izaci kao pristici. ako je dobro dezinficirala te ubode, moglo bi proci kroz par dana, ali svatko je razlicit. nekom treba dulje da mu to zaraste, a nekom to prode u roku dan dva. mozda ima i neku alergiju. Jadna Sad doktor je najbolji izbor
zakljucak: tko se maca laca, od maca i pogiba
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

ubod kaktusa Empty Re: ubod kaktusa

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.