Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI...

3 posters

Go down

ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... Empty ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI...

Postaj by kike uto kol 13, 2013 1:55 pm

Zdravo, jas sum od Makedonija i nova sum na forumov...Gledam deka ima mnogu poucni raboti sto gi pisuvate za kaktusite i resiv da vi se obratam za pomos...Mi podarija kaktus na 1 Mart ovaa godina i mnogu si go zasakav..Imase tri usinja na nego, od koi po nekoe vreme na dve od niv porasnaa dolgi izrastoci...Denes padnaa dve usi i mnogu sum tazna da ne mi se isusil...Ve molam kazete mi dali e toa normalno i sto da pravam so usite..Dali da gi presedam ili? Ve molam pisete mi......
kike
kike
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 8
Join date : 13.08.2013

[Vrh] Go down

ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... Empty Re: ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI...

Postaj by Andrijana uto kol 13, 2013 9:10 pm

Nažalost ja ne razumijem potpuno što si napisala... Možda bi fotka pomogla da riješimo problem? Stavi link za fotku.
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... Empty Re: ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI...

Postaj by svena sri kol 14, 2013 12:00 am

Kike, potpisujem Andrijanu. Razumijem samo jedan dio što si napisala, a fotografija bi nam sve pojasnila i nadam se da bi ti mogli dati koji savjet.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... Empty Re: ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI...

Postaj by kike sri kol 14, 2013 12:09 pm

ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... <a href=ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... A43c68b2-8de3-4713-b3a7-55cd417f6e3a_zps3da97235" />
kike
kike
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 8
Join date : 13.08.2013

[Vrh] Go down

ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... Empty Re: ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI...

Postaj by kike sri kol 14, 2013 12:13 pm

Ovakav je bio...Sad cu staviti sliku,kakav sta je sad...Probacu da pisujem, da bi me razumjeli..Smile
kike
kike
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 8
Join date : 13.08.2013

[Vrh] Go down

ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... Empty Re: ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI...

Postaj by kike sri kol 14, 2013 12:18 pm

ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... <a href=ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... IMG_20130814_111105_zpsc70c436a" />
kike
kike
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 8
Join date : 13.08.2013

[Vrh] Go down

ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... Empty Re: ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI...

Postaj by kike sri kol 14, 2013 12:20 pm

ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... <a href=ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... IMG_20130814_111408_zps8cdedfb3" />
kike
kike
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 8
Join date : 13.08.2013

[Vrh] Go down

ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... Empty Re: ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI...

Postaj by kike sri kol 14, 2013 12:33 pm

Samo da napomenu da pre nedelju dana presadila sam ga u velikoj saksiju...Mozda zbog toga pali su mu djelove...Sta da radim sad? Da presadim li one male delove? Onaj desni izgleda mi da se isusio danas...Bojim se da mi pasti i treci deo il jos gore da mi se isusi ceo kaktus...Vakav je bio kad su mi dali kaktus u maloj saksiju
ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... <a href=ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... IMG_20130301_191253_zpsf2f91676" />ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... <a href=" />
kike
kike
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 8
Join date : 13.08.2013

[Vrh] Go down

ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... Empty Re: ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI...

Postaj by svena sri kol 14, 2013 10:15 pm

Mislim da si pogrešila u samom početku uzgoja. Biljka ti raste na premračnom mjestu. Pretpostavljam da je držiš u stanu, al ne na samom prozoru već negdje dalje od prozora. To se vidi po ovim najnovijim člancima koji su se jako izdužili i postali tanki. E, sada, ne znam da li je to razlog ispadanju članaka ili nešto drugo. Biljka mi ne djeluje bolesno.
Stavi je negdje van na svjetlije mjesto, al ne na direktno sunce jer će ga to spržiti pošto nije navikao na sunce. Ove "grane" što su otpale upikni u supstrat i vjerujem da će pustiti korijen i početi s rastom. Za vrijeme vegetacije slobodno možeš zalijati biljku svakih 7-10 dana. Bitno je samo da nije stalno vlažna i da je posađena u rahli supstrat koji se brzo suši.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... Empty Re: ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI...

Postaj by kike čet kol 15, 2013 5:33 pm

Hvala puno o savjetu, presadila sam clanak, ali najveliki deo biljke pocinje se susiti, ceo se sabrao...Najverovatno cu se isusiti Sad Ako dodze do toga, presadi cu i ostatak i nadam se da ce pustiti korjen i poceti da raste. Znate li kako se zove ova moja biljka? Smile
kike
kike
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 8
Join date : 13.08.2013

[Vrh] Go down

ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... Empty Re: ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI...

Postaj by Andrijana čet kol 15, 2013 6:10 pm

Iskreno baš mi je neobično da se Opuntia suši, vjerojatno joj korjenje nije aktivno. Po zimi ju nemoj zalijevati i drži ju na oko 10 stupnjeva, smežurat će se onda, ali to je normalno. Nije normalno da se suši u doba vegetacije, dakle sada...
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... Empty Re: ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI...

Postaj by svena čet kol 15, 2013 7:46 pm

Kike, ima li ona uopće korijen? Ako ima tada supstrat skroz navlaži.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... Empty Re: ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI...

Postaj by kike pet kol 16, 2013 3:00 pm

Nazalost, kaktus se isusio,nasla sam ga danas skapan Sad Pokusala sam da ostavim fotka, ali nisam uspela..Poslednji deo (uvoto) isekla sam ga sterilnog skalpera, i za neki dan cu da presaditi. Jako sam tuzna, se mislim da do ovoga je doslo zbog presadzivanjem..Nisam trebala..Zdravlje, idem za neki dan da kupim nov i trazicu savet od vas, kako da ga odgajam, zato sto sfatila sam da ima mnogo toga stvari koi mora da se znaju, kako bi kaktus bio zdrav godinama..Iskreno se nadam da novi clanovi, poceti sa rastom..Ipak, hvala vam puno o pomoci, izvesti cu vas ponovo o biljkino stanje. Pozdrav
kike
kike
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 8
Join date : 13.08.2013

[Vrh] Go down

ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI... Empty Re: ISPALI SU MU USI U JEDAN DAN...:( POMOZITE MI...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.