Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

+7
jelena.P10
Bibone
Hoya
Admin
Mihajlooo
Juventina
Azra
11 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by jelena.P10 čet vel 03, 2011 6:28 pm

Sviđa mi se biljka ceropegia i nadam se da će mi lijepo preživjeti zimu da na proljeće se ide van šepuriti negdje na zraku i svjetlu. Inače sam ju cijelu prošlu godinu držala na terasi u polusjeni i lijepo je napredovala, sada po zimi malo zaostaje, biti će malo i šišanja ali samo nek preživi opet će se razbujati i porasti.
jelena.P10
jelena.P10
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 64
Join date : 28.12.2010

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by AnTTun pet vel 18, 2011 3:50 pm

Ono što ceropegiu woodii čini važnom je činjenica da je jedna od najboljih podloga za cijepljenje stapelioida (tako nekako bih preveo ono stranjsko 'stapeliads' Smile ). Inače ne držim takve biljke u zbirci no ove godine ju namjeravam sijati ili kupovati isključivo da bih sačuvao osjetljive pseudolithose i ine stapelioide. Poput stapelie gigantee, c. woodii je opći davatelj (podloga), a prednost nad prvospomenutom je što se plemka cijepi na gomolj koji se gotovo i ne vidi.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by agava ned ruj 11, 2011 11:51 pm

Imam ceropegiu na kojoj su mi se dvije niti izdužile preko 1,5 met. dok su ostale niti kreće. Bavim se mišlju da ove dvije niti neošišane podignem i ulovim u zemlju s spajalicom. Zanima me jeli tko pokušao tako nešto i s kojim uspjehom? Mogu li se tako zakorijeniti? Basketball
agava
agava
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 395
Join date : 16.05.2008
Lokacija : Lošinj

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by stina pon ruj 12, 2011 12:05 am

ne znam iz iskustva, ali čitala sam da može

moja ima samo par gomoljčića i preduge grančice pa sam ih motala u teglicu uokolo tih gomoljčića, baš ću ujutro pogledati je li koja pustila korjenčiće
stina
stina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 213
Join date : 02.01.2011
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by AnTTun pon ruj 12, 2011 9:38 am

Ja sam pokušao ali ne znam ishod jer nisam htio raskopavati zemlju. Pogledat ću.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by stina pon ruj 12, 2011 12:14 pm

mogu, upravo sam pogledala i one smotane grančice, na mjestu ispod listića - tamo gdje se dodiruju sa zemljom puštaju korjenčić, a ima i novi gomoljčić, formiran također na istom mjestu
stina
stina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 213
Join date : 02.01.2011
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by agava pon ruj 12, 2011 12:50 pm

Evo ja podigla dvije niti i sa spajalicom zakačila za zemlju u vazi pa držimo palčeve. Prošle godine mi se lijepo razrasla i cvjetala. Na zimu je propala jer sam je stavila na zimovanje s kaktusima ali čim sam je na proljeće izbacila van veoma brzo se oporavila. I ove godine mi puno cvjeta i to zadnjih 20-ak dana. Upravo sam je pregledala i na nitima nisam pronašla ni jedan gomoljčić s kojim se (kako sam pročitala) razmnožava. Nisam primijetila ni sjeme. Ima li netko sliku kako izgleda taj gomoljčić na niti ili kako izgledaju sjemenke. Isčupala sam jedan cvjetić no po meni u njemu nema sjemenja.

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Fotografija0419

agava
agava
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 395
Join date : 16.05.2008
Lokacija : Lošinj

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by AnTTun pon ruj 12, 2011 8:49 pm

Na žalost, stići ću raskopati svoju tek u srijedu ili četvrtak...
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by svena pon ruj 12, 2011 11:41 pm

Gomoljčići se nalaze u zemlji i iz njih izlaze stabljike. Lagano se ukorijenjuje polaganjem grančice na zemlju. Ja i preferiram taj način jer se tako dobije bujnija i ljepša biljka. Na mojoj slici se još mogu vidjeti zelene vezice koje su pridržavale grančice. Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Th_ceropegia
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by stina ned ruj 18, 2011 11:00 pm

i ja sam neki dan slikala ceropegiu, nadam se da se vide sitni korjenčići koji se formiraju na grančicama koje su smotane na zemlju u teglici, ovi bijeli rogići ispod listova
Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Th_P1040693

čak se napravio i novi gomoljčić - bijela loptica
Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Th_P1040694
stina
stina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 213
Join date : 02.01.2011
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by agava pon ruj 19, 2011 9:35 am

Hvala Stina, nadam se da će i moja pustiti korjenčiće i nastaviti rasti.
Gomoljčić ti se napravio na smotanoj niti ili je izašo iz zemlje?
Voljela bi imati gustu biljku. Moja je dosta rijetka i dugačka. Dvije niti su preko 1,60 a ostale oko 1m dužine. Jel se s šišanjem zgusne? Jel tko probao ošišat svoju i posaditi reznice?
agava
agava
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 395
Join date : 16.05.2008
Lokacija : Lošinj

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by stina pon ruj 19, 2011 10:00 am

ovaj gomoljčić na slici se formirao na smotanoj niti, čitala sam da nije dobro previše je šišati jer na mjestu reza rastu 2 niti, s vremenom se biljka "zgusne", ali samo na tim djelovima koji su prezani pa grančice koje vode iz zemlje nose prevelik teret, što sigurno može dovesti do pucanja,

ja sam slala par reznica, ali nikome se nisu primile

neki dan sam uzela teglu pa ću je presaditi, ove zime će odmah u primaću, lani je većinu zime provela na zatvorenom i svijetlom stubištu i živnula je tek kad sam je unijela u grijani prostor

stina
stina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 213
Join date : 02.01.2011
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by stina pon ruj 19, 2011 10:03 am

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Th_P1040178
ovo je slikano ovo ljeto, posuda je niska, 12 cm promjera

ja je imam tek od prošlog ljeta i nemam puno iskustva s njom, ali još prošlo ljeto mi se slučajno otkinuo jedan list, bilo mi ga žao baciti pa sam ga stavila u jedan pitar, pored druge biljke
i dan danas je zelen i živ, čak sam malo "kopala" oko njega i primjetila da se formirao gomoljčić u zemlji, ali do dan - danas nije se pružila grančica, samo tako stoji
Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Th_P1040212
no ja sam bar u vrtlarstvu strpljiva Cool
stina
stina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 213
Join date : 02.01.2011
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by AnTTun pon ruj 19, 2011 11:57 am

Na mojoj se nije napravio niti jedan gomolj. Možda dogodine...
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by stina uto sij 03, 2012 9:28 am

da mi nije pokraj kompa, možda ne bih ni primjetila da su iz gomoljčića izbile 2 nove grančice
Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Th_P1060913 Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Th_P1060914

a onaj solo list koji je formirao gomoljčić se osušio i otpao, nakon godinu i po
ostao je samo gomolj, djeluje mi ok i sad čekam da pusti i on koju grančicu
stina
stina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 213
Join date : 02.01.2011
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by stina čet sij 05, 2012 1:16 am

evo našla sam sliku onog lista dok je još bio na gomoljčiću
Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Th_P1060108

znači, samo sam otpali list bila zabola u zemlju
stina
stina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 213
Join date : 02.01.2011
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by stina čet stu 21, 2013 3:35 pm

gledam ove svoje slike, sa tugom jer je od teglice ostala malecka grana za koju nisam sigurna da će preživjeti... malo sam je dijelila, malo kriva njega... no dobro, što je tu je

ali jučer sam vidjela c. sandersonii u prodaji, cijena nije baš pristupačna, ali sad me proganja...

manje je dekorativna od c. woodii, mislim na listove
ali nova mi je, ima veći ljepši cvijet pa me oduševila

mada bi i c. woodii kupila opet da je nađem u prodaji, zato vas molim da me obavijetite ako je negdje vidite u ponudi
stina
stina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 213
Join date : 02.01.2011
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by svena čet stu 21, 2013 9:24 pm

Stina, javi mi se na proljeće da ti pošaljem pelcere. Mogla bih ti i sada poslati, al ne znam kako se zimi ožiljava.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by stina uto pro 03, 2013 9:08 am

puno ti hvala svena, ako mi ovaj bokunić ne prezimi, a u međevremenu ne naiđem na nju u prodaji, javim ti se sunny 
stina
stina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 213
Join date : 02.01.2011
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae) - Page 2 Empty Re: Ceropegia podporodica Asclepiadoideae (syn. Asclepiadaceae)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.