Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića

3 posters

Go down

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića Empty tko je to kupila na sajmu kod Bešlića

Postaj by Miriam pon lip 01, 2009 10:24 pm

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića Picture339
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića Empty Re: tko je to kupila na sajmu kod Bešlića

Postaj by Mihajlooo sri lip 03, 2009 8:07 pm

Mozda Bowiea vulibilis. Ako jeste caudex ce ti se poceti ljustiti, a ako nije onda je neka lukovicasta biljka.
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića Empty Re: tko je to kupila na sajmu kod Bešlića

Postaj by Miriam sri lip 03, 2009 8:31 pm

Mihajlooo je napisao/la:Mozda Bowiea vulibilis. Ako jeste caudex ce ti se poceti ljustiti, a ako nije onda je neka lukovicasta biljka.
rekli su mi da je bačvarica i da cvate to je sve što mi je prodavač rekao bila je ludnica a i nije bilo jeftino ta minijatura 38
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića Empty Re: tko je to kupila na sajmu kod Bešlića

Postaj by Jasmina čet lip 04, 2009 5:34 pm

Biljcica ti je zgodna moram priznat.
I meni zgleda ko Bowiea. Nemam ju, ne znam nist o njoj, al mos potrazit na guglu, ziher ima tona stranica o njoj i uzgoju.
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića Empty Re: tko je to kupila na sajmu kod Bešlića

Postaj by Mihajlooo pet lip 05, 2009 11:16 am

NEsto ukratko o njima: one rastu tokom zime znaci one su winter-grower, tako da ih leti nije potrebno zalivati (poput Conophytuma) . U toku rasta caudex im se ljusti, zato ga englezi zovu "sea onion".
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića Empty Re: tko je to kupila na sajmu kod Bešlića

Postaj by Miriam ned lip 07, 2009 10:28 pm

hvala ljudi to je to već se nazire i druga lukovica ispod površine ove rečeno mi je da cvijet miriše po dječjem puderu ,živi bili pa vidjeli .Pogledala sam ju na Birhmanns Caudiciforms pa i to je otrovno ,kupila sam i pachipodium i on je otrovan muž mi se već počeo brinuti.Ha,Ha!!
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića Empty Re: tko je to kupila na sajmu kod Bešlića

Postaj by Jasmina pon lip 08, 2009 1:09 am

Ak nabavis oleander... e to je razlog (muzu) za brigu Very Happy lol!
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića Empty Re: tko je to kupila na sajmu kod Bešlića

Postaj by Mihajlooo pon lip 08, 2009 1:40 pm

ja cu sejati Bowiea vulibilis Smile
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića Empty Re: tko je to kupila na sajmu kod Bešlića

Postaj by Miriam pon lip 15, 2009 10:40 pm

ljudi kolektivni zajeb okrenula sam sve dok nisam našla šta je to ,nije mi dao vrag mira jer su mi rekli da to miriše a bowijin cvijet smrdi to je ornitogalum junicifolium , našla na stranici MARC ATENLOH(PLUMO) čovjek ima dobre slike sukulenata,kaktusa i ostalog cvijeća .Ornitogaluma ima puno vrsta i super su morat ću nabaviti i ornitogalum caudatum
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića Empty Re: tko je to kupila na sajmu kod Bešlića

Postaj by Mihajlooo uto lip 16, 2009 8:58 am

Evo onda mala upitnica za uzgoj: Biljka potice iz juzne afrike, stoga joj treba puno sunca, ali ne i previse vode ( jednom nedeljno). Razmnozava se semenom i caudexxom. Semenja uvek bude u izobilju.
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića Empty ornithogalum juncifolium

Postaj by Miriam uto lip 16, 2009 9:38 pm

Mihajlooo je napisao/la:Evo onda mala upitnica za uzgoj: Biljka potice iz juzne afrike, stoga joj treba puno sunca, ali ne i previse vode ( jednom nedeljno). Razmnozava se semenom i caudexxom. Semenja uvek bude u izobilju.
jedva čekam da procvate već se sada nazire i druga lukovica ak uspijem pokupiti sjeme misli ću na zainteresrane .Još ću se raspitati i kod Bešlića valjda znaju kaj su mi prodali bilo bi šteta da nešto zeznem pa da mi rikne.
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića Empty Re: tko je to kupila na sajmu kod Bešlića

Postaj by Jasmina sri lip 17, 2009 12:40 am

U principu kod Beslica osim previsokih cijena ide na jednu stvar koju nemam cinjenica da niti jednu od tih biljaka nema oznacenu.
Kaj mu je tak tesko napisat kaj je kaj?
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića Empty Re: tko je to kupila na sajmu kod Bešlića

Postaj by Mihajlooo sri lip 17, 2009 2:21 pm

Juce mi je stiglo semenje B. volubilisa i izgleda kao suvo grozdje Very Happy Steta sto je otrovno Smile Svo semenje koje mi je stiglo bice posejano sredinom avgusta, tako da tada ocekujte brdo tema od mene Very Happy

Pozdrav
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića Empty neoznačenost biljaka

Postaj by Miriam sri lip 17, 2009 6:16 pm

Jasmina je napisao/la:U principu kod Beslica osim previsokih cijena ide na jednu stvar koju nemam cinjenica da niti jednu od tih biljaka nema oznacenu.
Kaj mu je tak tesko napisat kaj je kaj?
tu si u pravu jednom godišnje je taj flora art a oni se ne udostoje naljepiti imena na teglice ušparali bi grlo ,a mogli bi i korigirati radno vrijeme nismo svi u penziji .našpotat ću ih prvom prilikom.
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića Empty Re: tko je to kupila na sajmu kod Bešlića

Postaj by Jasmina sri lip 17, 2009 6:30 pm

Pa kaj ne rade do osam navecer?
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića Empty rano vrijeme

Postaj by Miriam sri lip 17, 2009 6:54 pm

Jasmina je napisao/la:Pa kaj ne rade do osam navecer?
neznam na njihovoj stranici piše radnimdanom do 16 subotom do 13 jedino ako je to stari podatak baš ću nazvati fiksni broj
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

tko je to kupila na sajmu kod Bešlića Empty Re: tko je to kupila na sajmu kod Bešlića

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.