Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kaktusi počeli cvjetati

+49
Green fairy
ivany
Ive
Kaktuscic
crassula
jjuranovic
martina
stina
Usisavac
tea
mali kaktus
Andrijana
jelena.P10
pikava
Plava Digitalna
pupa031
oaza
T4Tedi
betibup
lmacan1
Joshua tree
Mladen_DJ
iris
marin
AnTTun
astrophytum
ssanja
anete
Juventina
Miriam
Sanja Ka
danko
Sanja
vera4
sa-do
Semira
svena
autoar
Lana007
kuchlar
Azra
Lana
mekinje
agava
Jasmina
Robi
Mihajlooo
Admin
pika
53 posters

Stranica 3 / 42. Previous  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 42  Next

Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by Robi uto sij 06, 2009 2:46 am

Eto, moja Parodia cvjeta drugi puta ove zime. bounce bounce bounce bounce bounce. Smile Smile Smile Smile Smile Ne znam da li vidite razliku izmedju ovog cvijeta i onog prethodnog. Obratite paznju na kojoj je strani cvijet. Slikani su iz iste pozicije.Na gornjoj slici je na desnoj a na ovoj slici na lijevoj strani.

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 P1050013kq1.th A i Bozicni stalno otvara nove pupove. Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 P1050012mx2.th
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by svena uto sij 06, 2009 12:24 pm

Robi, na kojoj temp. ti zimuju kaktusi? Kod mene su svi uglavnom u dubokom snu osim Božićnog koji formira cvjetove i Novembarskih koji pomalo posustaju u cvatnji.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by Robi sri sij 07, 2009 10:50 am

Pa temperatura u hodniku nase zgrade je 10-12 stupnjeva. Dva pupa na ovoj Parodii su jos od jeseni a otvorili su se , prvi 17.studenog, a ovaj drugi neki dan. Prvi je trajao cca dvadesetak dana , a ovaj je otvoren oko tjedan dana za sada.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by Lana007 pet sij 09, 2009 9:13 pm

Ljuuudi, postat ću "majka". DEanas sam otišla pregledat moje ljubimce i imala sam što vidjet. Moj Sedum palmeri mi je darovao lijepe žute cvjetiće. Još su maleni. Jalo sam sretna jer je to moj prvi cvijet od kada sam se počela bavit kaktusima Very Happy Very Happy Very Happy
Lana007
Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 149
Join date : 29.08.2008
Age : 45
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by Lana007 pet sij 09, 2009 9:14 pm

Malo je čudno jer smo u siječnju al nema veze. Bitno je da on meni cvjeta.
Lana007
Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 149
Join date : 29.08.2008
Age : 45
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by mekinje pet sij 09, 2009 9:48 pm

@Lana007-čestitam na prvom cvjetanju. flower Nije to ništa čudno što ti S. plameri sada cvjeta jer on i treba cvjetati zimi. To je zapravo sukulent, a ne kaktus. Nemoj mu zaboraviti dati mrvicu vode kada ugrije malo sunca jer mu je sada potrebna. Ali mrvica!!!

I moj sada cvjeta i imaš slikicu u temi o cvjetanju sukulenata.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by Lana007 pet sij 09, 2009 9:56 pm

Hvala na ćestitkama i na savjetu o minimalnom zalijevanju. Da mi to nisi napomenula, nebi je ni zalila.
Lana007
Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 149
Join date : 29.08.2008
Age : 45
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by Semira uto sij 13, 2009 3:43 pm

Bravo Lana, mogu misliti tvoje sreće. Sigurno sad stalno obilaziš i diviš se.
Meni ovih dana cvjeta graptopetalum paraguayense. Njegovo prvo cvjetanje, pa sam i ja sretna.
Semira
Semira
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 91
Join date : 01.10.2008
Age : 52
Lokacija : Sanski Most

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by mekinje uto sij 13, 2009 4:56 pm

Semira je napisao/la:Bravo Lana, mogu misliti tvoje sreće. Sigurno sad stalno obilaziš i diviš se.
Meni ovih dana cvjeta graptopetalum paraguayense. Njegovo prvo cvjetanje, pa sam i ja sretna.


Semira kako izgleda cvijet?Bilo bi lijepo da okačiš slikicu ako si u mogućnosti..ali među sukulente pošto tamo spada. Još ga nisam vidjela u cvijetu, ali mislim da bi cvijet trebao biti nešto kao kod čuvarkuća. Manje-više.... Like a Star @ heaven
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by Semira uto sij 13, 2009 5:21 pm

Slikam i kačim prvom prilikom.
Semira
Semira
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 91
Join date : 01.10.2008
Age : 52
Lokacija : Sanski Most

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by sa-do sub sij 17, 2009 9:37 pm

Semira nešto si spora ima nas nestrpljivi Sad
sa-do
sa-do
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 56
Join date : 25.11.2008
Lokacija : negdje ---

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by Azra ned sij 18, 2009 12:52 am

sa-do je napisao/la:Semira nešto si spora ima nas nestrpljivi Sad

Napisala je prvom prilikom pa se stoga naoružaj stpljenjem.
Dio teme ću premjestiti u sukulente gdje i spada. Samo da napomenem da ja graptopetalum ne zalijevam zimi, stoji mi na balkonu uz ostale kaktuse za koje znam da se moraju smrznuti da bi cvjetali. Cvijet mu je u obliku zvjezdice i samo treba pripaziti jer se na proljeće - barem ovdje na primorju - možda zbog toplih zima - znaju pojaviti uši. Crne malene točkice. Ne naprave ništa biljci konkretno, ali ih je ružno za vidjeti.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by Lana007 uto vel 10, 2009 1:54 pm

Danas sam otišla u obilazak biljčica i dočekalo me iznenađenje a to je : Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Slika040md3.thKaktusi počeli cvjetati - Page 3 Slika047gc4.thKaktusi počeli cvjetati - Page 3 Slika048hh9.th
Ako me vid dobro služi, JEEEEEEEEEEEEEEEE, poćeo je cvjetati.
Ali, dali je normalno da daje cvijet kad miruje i dali mu moram dati malo vode?
Opet se isprićavam na kvaliteti fotografije, kad dobijem na lotu morat ču kupit kvalitetan fotić alien
Lana007
Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 149
Join date : 29.08.2008
Age : 45
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by sa-do uto vel 10, 2009 2:15 pm

Požuri ispunjavaj listić i džemper ti se slaže uz taj cvijetić . A ja sam svoje kaktuse i sukulente sve zalila iz šprice i dobri su svi samo u mene nigdje nema pupova za cvijetić i kupila sam jutros opet prehranu za kaktuse cheers
sa-do
sa-do
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 56
Join date : 25.11.2008
Lokacija : negdje ---

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by mekinje uto vel 10, 2009 2:45 pm

@Lana007-drago mi je da ti je parodia procvjetala. Nije to ništa čudno što sada cvjeta zato što si je tek nedavno kupila i stavila u zimovalište, zar ne? Do tada ona zapravo nije bila na hladnom i u mirovanju već u toplim pa je imala uvjete za cvjetanje. Sad ju ostavi tako kako je u zimovalištu do proljeća..

@sa-do- zašto si zalijevala kaktuse!? Pa nije još vrijeme za početak zalijevanja, hladno je, može doći do smrzavnja korijena ili truljenja (osim ako nisu na toplom).A za cvjetiće u zimovniku je još rano, prvi pupovi na nekim kaktusima se javljaju obično u ožujku, mada to naravno nije strogo pravilo, može ranije, a može i kasnije.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by Azra čet vel 12, 2009 12:53 am

@Lana - radi kaktusu ono što si mu do sada radila da ti pokloni cvjetić. Pretpostavljam da si ga pustila da miruje. To učini i sada. On ima neki svoj proces i ako treba procvjetati to će i učiniti. Nikakvo zalijevanje ili prihrane ne dolaze u obzir. Ako se kaktus nalazi na zimovanju. Ako je u dnevnom boravku ili grijanoj prostoriji, onda mu moraš dati mrvicu vode zbog suhog zraka. Prihranu je dobro izbjegavati makar do travnja, dok se kaktusi u potpunosti ne "razbude".
Ps. Don't worry za kvalitetu fotografija. Makar si vrijedna, za razliku od mene pa se potrudiš uslikati ih. I dobro se vidi.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by Lana007 čet vel 12, 2009 1:40 pm

Azra je napisao/la:@Lana - radi kaktusu ono što si mu do sada radila da ti pokloni cvjetić. Pretpostavljam da si ga pustila da miruje. To učini i sada. On ima neki svoj proces i ako treba procvjetati to će i učiniti. Nikakvo zalijevanje ili prihrane ne dolaze u obzir. Ako se kaktus nalazi na zimovanju. Ako je u dnevnom boravku ili grijanoj prostoriji, onda mu moraš dati mrvicu vode zbog suhog zraka. Prihranu je dobro izbjegavati makar do travnja, dok se kaktusi u potpunosti ne "razbude".
Ps. Don't worry za kvalitetu fotografija. Makar si vrijedna, za razliku od mene pa se potrudiš uslikati ih. I dobro se vidi.

Svakako ću te poslušati i neću mu davat ni vode ni prihranu jer se nalazi u zimovalištu. Nemam pojma kolika je tamo temperatura, valda oko 10 stupnjeva sudeći po tome da je ta prostorija negrijana.
Puno hvala na savjetima cheers I love you cheers
Lana007
Lana007
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 149
Join date : 29.08.2008
Age : 45
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by mekinje čet vel 26, 2009 12:29 pm

Jučer sam dobila ovaj kaktusić ovako u cvatu (svena..opet ja gotovanka geek ).Mislim da se radi o Mammillaria rekoi. var. leptacantha koju negdje u literaturi zovu i samo Mammillaria leptacantha. Imam već jednu manju sa bijelim bodljama, a ova ima žute bodlje. Interesantno je i to što joj cvjetići nisu čisto rozi već kao što vidite prošarani sa bijelim.
Pošto ide proljeće i svi se nadamo cvjetićima i jedva ih čekamo, evo ova sličica za zagrijavanje....
Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Dsc04149.th
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by Semira čet vel 26, 2009 6:16 pm

Krasna je ovakva sva čupava. A cvjetići tako nježni.
Semira
Semira
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 91
Join date : 01.10.2008
Age : 52
Lokacija : Sanski Most

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by Azra pet vel 27, 2009 12:27 am

Jest Rekoi. No, dobra stvar kod njih što su im bodlje "suhe" ne bodu, a predivno izgledaju kad narastu. Ja ima dvije i to su obje različte.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by Robi sri oľu 04, 2009 12:33 am

Gledam ovih dana svoje ljubimce i primjetio sam na Aporocactusu flegeliformis male, sitne roze izdanke. Naravno tako pocinje pupati, a ja ga mislio presaditi i sada nista od toga. Morat cu druge godine biti brzi i preduhitrit ga a ne on mene. Jedino sto mogu je dodat malo humusa po vrhu jer vidim da malo fali a i korjencici su mu ostali u zraku tako da ce mu dobro doci malo svjezeg humusa. Pupoljcici su jos toliko mali da se ne bi ni vidjeli na slici pa cu to ostaviti za nesto kasnije.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by mekinje sri oľu 04, 2009 10:59 am

Naravno da sam nakon Robijevog posta odmah išla pogledati svoj Aporocactus i sve ostale. Na Aporocactusu sam zamijetila svega jednu jedinu rozu točkicu koja bi možda mogla biti pupoljak..malo sam razočarana jer je stvarno velik i nadala sam se više cvjetića...doduše ima još vremena...

Osim toga zamijetila sam i da Mammillaria scheideani ima pupoljeke, a i Rhipsalis pilocarpa čiji sam pelcer od gđe. Mihićke dobila ljetos. Vidim i nešto nalik na pupoljke na Thelocactusu setispinusu. Također dva gimnića imaju pupoljke koje su formirali još jesenas, ali prije zimovanja nisu stigli cvjetati.....nisu se osušili...da li će cvjetati tko zna...

Eto, takva je situacija za sada....nadam se da će tu biti još puno pupoljaka kroz ovaj mjesec...mammillarie, rebutie..ja bi puuuuunoooo cvjetića. flower
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by Robi čet oľu 05, 2009 12:38 am

mekinje je napisao/la:
Osim toga zamijetila sam i da Mammillaria scheideani ima pupoljeke, a i Rhipsalis pilocarpa čiji sam pelcer od gđe. Mihićke dobila ljetos. Vidim i nešto nalik na pupoljke na Thelocactusu setispinusu. Također dva gimnića imaju pupoljke koje su formirali još jesenas, ali prije zimovanja nisu stigli cvjetati.....nisu se osušili...da li će cvjetati tko zna...

Eto, takva je situacija za sada....nadam se da će tu biti još puno pupoljaka kroz ovaj mjesec...mammillarie, rebutie..ja bi puuuuunoooo cvjetića. flower


bounce bounce bounce bounce bounce Eto vidis koliko si toga nabrojila nemas zasto biti razocarana. Sto se tice Aporocactusa i on ima jos vremena da ponudi jos koji pupuljcic sto vjerujem i da hoce.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by mekinje sub oľu 07, 2009 12:34 am

Danas sam presložila i pregledala kaktuse kako bi pripremila one koji su za presađivanje..bilo je sunce pa me izmamilo na terasu. Na Aporocactusu sam vidjela još 4 roze točkice cheers cheers , samo da od njih nastane i cvijet.....

Na žalost, bile su i dvije-tri vunaste uši, ali to sam odmah po kratkom postupku potamanila..ništa strašno..Morat ću u prvo obilnije zalijevanje ovo proljeće frknuti neko sredstvo protiv tih beštija...nikotin, insekticid, bijelo ulje...ili sve to skupa jer me te beštije koje ne izgledaju ni kao poštena buba totalno nerviraju... Evil or Very Mad
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by Robi sub oľu 07, 2009 1:51 am

Ne brini, bit ce i jos puno vise rozih tockica, a sto se tice usiju svakako ih ocisti fizicki i probaj spricat nikotinom. Sretno.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Kaktusi počeli cvjetati - Page 3 Empty Re: Kaktusi počeli cvjetati

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 42. Previous  1, 2, 3, 4 ... 22 ... 42  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.