Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pustinja u mom domu

+20
Admin
crassula
iris
jjuranovic
stina
Andrijana
mali kaktus
agava
AnTTun
autoar
pupa031
Robi
Sanja Ka
Mladen_DJ
svena
anete
mekinje
astrophytum
Miriam
Plava Digitalna
24 posters

Stranica 5 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by Andrijana sri stu 16, 2011 1:44 pm

da, meni se čini po dosadašnjem iskustvu, da svi 'mucasti', 'dlakavi' kaktusi, ne vole potpuno suhu zimu, da bi ih trebalo poslije nove godine koji puta vrlo malo zaliti, inače se posuše
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by Plava Digitalna pon stu 21, 2011 12:19 pm

hmm... moji su do sada bili suhi i prezivjeli su taj teror, osjecam se kao da sam ih zlostavljala Twisted Evil tretirala sam ih isto kao i sve ostale (osim one najnajosjetljivije). neki su mi krepali zbog viska vode pa sam to tako zakljucila. probat ih onda spricnuti koji put Smile mozda postanu jos ljepsi i plumosa mi mozda potjera vise cvjetica, makar je potjerala jos 3 nova ovako zedna drunken
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by Plava Digitalna pon pro 19, 2011 10:29 pm

Eto nisam nista napisala o svojima nekih mjesec dana. poslusala sam savjet sa mucastim savjetima i to mozda prejako Neutral odmah sam spricnula oko svojih mucastih katuseka jer nisu dobili jako dugo ni kap vode. Isla sam jucer onako u tjedni pregled i vidim da mi je m. bocasana malo udubljena i probam prstom i ono propadne mi u nju Crying or Very sad Od šoka nisam stigla niti fotografirati Mad Ne znam da li je uzrok truljenja voda ili nesto drugo. ajde imala je 27 djece koju sam povadila i ocistila i stavila susiti. E sad, vec sam negdje pitala, ali me nitko nije dozivio, da li znate kako se zove neki hormon koji potice rast korijenja za kaktuse? To se koristi upravo kada se dogodi ovo sto se dogodilo meni usred zime. Biti ce mi do proljeca na toplijem sa sukulentima.
Ajde malo pozitive, drugi su za sad jos ok, i dalje na nekih 10 stupnjeva. Dobila sam na poklon zimski kaktus pun cvijeta roze boje Smile
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by iris uto pro 20, 2011 1:40 am

rast korijena...ako ti je kaktus izgubio korijen imas ta sredstva za zakorijenjavanje al su oko 60 kn,prije koji tjedan je to bilo na htv 1 u vrtlarici bas su bili kaktusi ako nam ne treba to sredstvo za velike potrebe,da sve biljke i kaktuse ukljucujuci,mozemo zakorijeniti medom.namazes malo meda i eto...
iris
iris
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 361
Join date : 05.01.2010
Age : 35
Lokacija : visnjevac,osijek

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by Plava Digitalna uto pro 20, 2011 10:41 am

ma daj? bas tu epizodu nisam gledala Mad znam da ih ima 3 vrste, za drvenaste biljke, za cvijece i jos neko xy i sad ne znam koje od tih troje najbolje odgovara kaktusima. puno bi mi znacila ta informacija, a da ne kazem kad bi dobila ime sredstva. Tih 60 kn i nije puno ako s tim mozes spasiti vise biljaka, jer kad bi isao kupovati nove, doslo bi te vise novaca i vise volim svoje stare biljke. Smile za med sam cula, ali to mi je neka alternativa u slucaju ako ne nadem ovo. problem je sto danas u med trpaju puno rastopljenog secera pa ne znam koliko to moze stetiti mucastoj djecici
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by iris uto pro 20, 2011 5:24 pm

pa neznam za med ona je tako rekla...a kako se sredstvo zove neznam al znaju oni u tim biljnim-poljoprivrednim trgovinama sta treba za kaktuse...
iris
iris
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 361
Join date : 05.01.2010
Age : 35
Lokacija : visnjevac,osijek

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by svena uto pro 20, 2011 7:16 pm

Kod mene ima u prodaji Plantellini hormoni za ukorijenjivanje i to Plantella Rhizopon I za ukorijenjivanje zeljastih sadnica, Plantella Rhizopon II za poludrvenaste sadnice i Plantella Rhizopon III za drvenaste sadnice. Neki rasadničari taj hormon izmješaju s nekim fungicidom kako bi ujedno i sadnice zaštitili od gljivičnih oboljenja.
Nikad nisam za ukorijenjivanje kakatusa koristila niti jedan od ta 3 hormona jer smatram da se većina kaktusa i bez toga jako dobro ukorijenjuje.
Kad bih baš trebala, izabrala bih Rhizopon I za zeljaste biljke jer mi kaktusi djeluju više zeljasto nego drvenasto.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by iris uto pro 20, 2011 7:40 pm

evo strucnog objasnjenja...
iris
iris
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 361
Join date : 05.01.2010
Age : 35
Lokacija : visnjevac,osijek

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by Andrijana sri pro 21, 2011 1:42 pm

ne mogu vjerovati da ti se to desilo! ako si poslušala ono što sam ja napisala, sada žalim, iako sam napisala da bi ih se trebalo malo zaliti poslije ng, u kasnu zimu; ja tako i radim sa tim dlakavima jer mi se inače posuše (ali vrlo malo vode dobiju!), a nikada se nije dogodilo da tako strunu, naprotiv, redovito procvjetaju na proljeće....
Sad(((

iako bocasanu ne zalijevam (jedna od onih koja je provodila zime na balkonu, čak i na minusima)... mislila sam na one kojima se uopće ne vidi tijelo i jako se povuku u sebe i onda pred kraj zime dobiju vrlo malo vode.. npr. rebutia muscula
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by AnTTun sri pro 21, 2011 8:27 pm

Ja koristim Rhizopon 2, valjda djeluje. Broj 1 mi je zvučao kao za kupus, broj 3 kao za hrast pa sam kaktuse svrstao u sredinu.

Probao sam i gel za zakorjenjivanje iz uvoza, nadajući se da će rezno mjesto zaštititi od vlage, ali se nije pokazao učinkovitim. Vjerojatno sam kupio krivi, a (začudo) nisam raspoložen ubiti još nekoliko biljaka eksperimentima Smile
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by Plava Digitalna čet sij 19, 2012 9:49 pm

ajme,koliko odgovora Very Happy nista mi nije stiglo na mail pa sam mislila da mi nitko nije nista odgovorio. Hvala vam na savjetima, moozda nabavim neki hormon za spasavanje neke osjetljivije vrste. ove svoje sam lijepo rasadila u svjezi dezinficirani supstrat za kaktuse i odnjela u kucu kod sukulenata. njih cak 28 Smile i mogu ponosno reci da su se svi primili. malo sam proucavala po netu i vise se ne sjecam gdje sam procitala, tu ili negdje drugdje, da vrba ima uzasno puno hormona rasta i da se mogu njene grane umociti u vodu i nakon par dana zaliti biljke. sto sam i ucinila. nasla sam vrbe, odsjekla par grancica i sitno ih narezala i natrpala u flasu i zalila vodom.
nakon par dana kad su se kaktusi posusili zalila sam ih time. svi su se zakorjenili bounce bit ce za djeliti Smile
Andrijana nemoj se sekirat Wink esposte su mi zive Smile znaci da si ipak u pravu, mozda s iznimkom za mammillariju. Smile

Inace stanje je u podrumu je zadovoljavajuce, jedan mi kaktus izgleda sumnjivo, na umoru, obavit cu fotosešn mozda u nedjelju ako stignem.
Za razliku od prethodne godine kad sam se cijelu zimu borila s vunastim usima, ove godine im nema ni traga.
Sa kupnjom sam u fazi suzdrzavanja, cekam proljece. Ubola sam jedino dva sukulenta u konzumu jer su bili povoljni i interesantni.

Pustinja u mom domu - Page 5 P1190387Pustinja u mom domu - Page 5 P1190397
Pustinja u mom domu - Page 5 P1190400 Pustinja u mom domu - Page 5 P1190401

I ni malo vazan zimski cvat Smile

Pustinja u mom domu - Page 5 PC290236Pustinja u mom domu - Page 5 PC290234
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by Andrijana čet sij 19, 2012 11:40 pm

ovo s vrbom mi se sviđa Very Happy to treba zapamtiti!
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by iris čet sij 19, 2012 11:41 pm

mogla bi i ja to pokusati ovo ljeto....
iris
iris
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 361
Join date : 05.01.2010
Age : 35
Lokacija : visnjevac,osijek

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by Robi pet sij 20, 2012 1:21 am

Ako je to istina onda svakako nije lose imati to uvijek u glavi i naravno ponekad i iskoristiti.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by Plava Digitalna uto sij 31, 2012 3:52 pm

Evo nasla sam malo vremena za novi izvjestaj. Zima je odlucila napokon pokazati zube. Sada cu morati staviti jos siropora na prozore i instalirati malu elektricnu pec koja ce morati raditi u podrumu 2-3 dana kada najgore zahladi.
Do sad su se temperature vani znale spustiti na nekih -10 (mozda i koji stupanj nize), a u podrumu je bilo najnize 8. E sad, posto je ovo prvo zimovanje u podrumu, ne znam kako ce izgledati kad temperatura vani padne na -20.
Nadam se da nakon tog hladnog vala dolazi postepeno dizanje temperature i da cu ih moci iznjeti van u 3. ili eventualno 4. mjesecu. To bi bilo za nekih 5-8 tjedana sto i nije tako strasno s obzirom da su sad vec puna 4 mjeseca unutra.
Sadasnje stanje je jos zadovoljavajuce. Krecem od losijeg prema boljem.
Imam 2 pokojnika. Mammillarija i neki xy za ciji ID nisam sigurna. Za M. mi je stvarno zao jer je cvala od proljeca do jeseni stalno i imala je hrpetinu djece na sebi i svi su krepali, nisam uspjela skuziti na vrijeme. Od xy imam djecu, a maticna biljka je kupljena bolesna i vec je na rubu prezivljavanja 2 godine. Uzrok je valjda trulez vulgaris. Slike ce reci svoje... Evil or Very Mad
Pustinja u mom domu - Page 5 P1300174Pustinja u mom domu - Page 5 P1300175
Pustinja u mom domu - Page 5 P1300176Pustinja u mom domu - Page 5 P1300180

Posto sam ostala bez jedne vrste isla sam se malo utjesiti u Plodine Smile
Pustinja u mom domu - Page 5 P1300186Pustinja u mom domu - Page 5 P1300187

Procvala mi jedna biljcica za koju mislim da nije sukulent, molila bih iskusne za misljenje.

Pustinja u mom domu - Page 5 P1300166Pustinja u mom domu - Page 5 P1300168
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by svena uto sij 31, 2012 7:15 pm

Ova tvoja cvatuća biljka je neka od Bilbergia. Vrlo često je ljudi svrstavaju u sukulente.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by Plava Digitalna uto sij 31, 2012 9:05 pm

Da Svena to je Billbergia nutans iliti kraljičine suze Smile hvala ti na pomoci, cak sam sumnjala da je to ta neka vrsta tih egzoticnih, ali nisam znala tocno kako se zovu, nemaju veze sa sukulentima. Ova moja je neka najmrsavija pa nisam bila sigurna.
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by Plava Digitalna pon vel 13, 2012 4:55 pm

Moji kamenjari prije:
Pustinja u mom domu - Page 5 P6250322

Pustinja u mom domu - Page 5 P9240251

Kamenjari sada:
Pustinja u mom domu - Page 5 P2120503

Pustinja u mom domu - Page 5 P2120504

santa santa santa
samo kad ce se to otopiti... scratch
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by mekinje pon vel 13, 2012 11:49 pm

Auuuuuuu Shocked Shocked Shocked
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by Andrijana uto vel 14, 2012 12:31 am

Lijep je snijeg ove godine, svjetlucka ko ljuskice ribe. Meni to kod tebe izgleda kao da sve ispod spava u dubokom snu.. Super fotke
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by Plava Digitalna sri vel 22, 2012 5:50 pm

I tako, dok se snjegic lagano topi, nasla sam vremena da prepikiram svoje sijance. Poslusala sam savjet iskusnijih od mene Smile Dodatan razlog tome je bio sto su se pocele pojavljivati zelene alge na mjestima i neki su poceli krepavati Neutral . Sad cu opet biti neko vrijeme mirna. Bio je to posao sa puno strpljenja, preciznosti i njezosti ( dva bas i nisu to osjetila No )

Pustinja u mom domu - Page 5 P2210219 Pustinja u mom domu - Page 5 P2210223 Pustinja u mom domu - Page 5 P2210226

Bila sam neki dan u bauhausu i snimila neke kaktusice, no nisam ih uzela. No kako je vrijeme prolazilo, a ja nisam prestala misliti na njih, vratila sam se jucer po njih Laughing evo slikica Smile

Pustinja u mom domu - Page 5 P2220228 Pustinja u mom domu - Page 5 P2220234 Pustinja u mom domu - Page 5 P2220239

alien alien alien
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by svena sri vel 22, 2012 7:23 pm

Zgodno, zgodno. Sijanci izgledaju lijepo i zdravo. Kaj si sve sijala?

Prvi od ova 3 novaka je najvjerojatnije Gymnocalycium monvillei. Drugi mi također sliči na neki gymno.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by Miriam sri vel 22, 2012 8:06 pm

Drugi bi mogao biti gimno eurypleurum imam ga izgleda otprilike tako svjetlije tijelo i bodlje znat ćeš kad procvate.
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by stina sri vel 22, 2012 8:15 pm

vidim da je u pustinji živo, sijanci su baš slatki, čak i preko najlona
i mene zanima što si sve sijala

a prinove su za 5, super je što su te čekali, ja kad nešto vidim i odolim, a nakon dan - 2 se vratim, u 90 % slučajeva toga više nema Rolling Eyes
stina
stina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 213
Join date : 02.01.2011
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by crassula sri vel 22, 2012 9:07 pm

Plava Digitalna, lijepo , lijepo. Kamenjar i kaktusi ! Ustvari kod tebe je sve za 5. Vidim da si aktivna i da sama siješ. I to je koliko vidim za 5.
Super bar znam koga ću gnjaviti za savjete. Kroz tjedan, dva i ja krečem sa svojom prvom sjetvom uopće. Kupio sam kod Koehresa i Piltza nešto sjemena astrofituma i lophophore (prvo pa muško) te nešto sjemena pahipodija a nešto sjemena kaktusa imam i svoga. Vidim po boji supstrata da si sijala u supstrat (crni) u kojem ima i organskog materijala.
Čitam malo po netu i našao sam podatke da astrofitumi i lophophore idu najbolje u anorganskom supstratu. Nabavio sam za njih Bims (pumicu) i vulkansku glinu. Ne ču dodavati ništa organskog u supstrat. Sa pahičima mislim još malo počekati tamo negdje do početka travnja. Pišeš da su se po vrhu supstrata pojavile alge. Što ako bi sada po vrhu posipala malo sitnog kvarcnog agregata. Nema protoka svjetlosti do supstrata i nema algi ? Dali to pije vodu ?
crassula
crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Pustinja u mom domu - Page 5 Empty Re: Pustinja u mom domu

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.