Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Epiphyllum da ili ne ?

+2
Mihajlooo
agava
6 posters

Go down

Epiphyllum da ili ne ? Empty Epiphyllum da ili ne ?

Postaj by agava pet lip 20, 2008 8:20 pm

Ovaj pelcer sam u veljači (kako kaže Mekinje) "nabavila na brzinu". Od tada ga mazim i pazim te me sad nagradio prekrasnim cvijetom. Voljela bi znati točan naziv biljke i nešto više o njoj i njenom uzgoju. Kako je dalje formirati? Matična biljka iz jedne čekaonice je djelovala poprilično "Bijesno", kao da je petarda pala na nju. Znalci javite se! Laughing


Epiphyllum da ili ne ? P6200182kv1.th

Epiphyllum da ili ne ? P6200183jj4.th
agava
agava
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 395
Join date : 16.05.2008
Lokacija : Lošinj

[Vrh] Go down

Epiphyllum da ili ne ? Empty Re: Epiphyllum da ili ne ?

Postaj by Mihajlooo pet lip 20, 2008 8:21 pm

Pa to je neki epifit kaktus, a katinsko ime neznam!
Mihajlooo
Mihajlooo
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 288
Join date : 02.05.2008
Age : 28
Lokacija : Novi Sad

[Vrh] Go down

Epiphyllum da ili ne ? Empty Re: Epiphyllum da ili ne ?

Postaj by mekinje sub lip 21, 2008 10:12 pm

Agava to je definitivno neki epiphyllum, ali koji zaista ne znam. Malo sam prošvrljala po googlu, ima dosta stranica o epijima, većinom na engleskom, i sve većinom prikazuju njihove krasne cvjetove pa je teško znati točnu vrstu, a i ima jako puno hibrida.
Uglavnom, ovaj tvoj je prekrasan, ne mogu vjerovati da ti je već ocvjetao tako brzo nakon "nabavljanja na brzinu" Very Happy
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Epiphyllum da ili ne ? Empty Re: Epiphyllum da ili ne ?

Postaj by Jasmina sub srp 05, 2008 1:38 am

Ne kuzim se osobito u sukulente, ali... Epifilum je 100%, takvog sam ja izvadila iz smeca neki dan.
Uglavnom, njih imas i sama znas, raznih boja cvjetova, ali vecinom kod nas ima ovakvih crvenih (ja sam rijetko vidala drugu boju cvjetova!).

E sad, buduci da sam i ja relativno nova s epijem jer ga imam od srijede Very Happy ja sam napravila ovo: zasadila sam ga u zemlju za kaktuse, na istocnom prozoru je sto znaci da je vecinom u hladu ali ima jako puno svjetlosti ali ne izravnog sunca i ima par sati direktnog sunca (cca 3 sata), spricam ga uvecer, a zalijevat cu ga svakih 3-5 dana (za sad sam ga zalila jednom i to dooobrano buduci da je bio cisto dehidriran i smezuran u srijedu kad je dosao i danas ga je malo oprala kisa).
Uglavnom, moj se dosta dobro opravio (pa iz toga zakljucujem da mu pase novo stansite), digli su mu se listici i pozelenio je (bio je zut).
Daleko je on od cvata, ali epifilumi cvatu u izobilju, tako da vjerujem da ce i tvoj nastaviti sa cvatom i nadalje + dalje se razvijati.
Kad su dobra zdravlja pase im i vise sunca od istocnog prozora.
Samo jedino na sto trebas pazit su usi.
Obozavaju se naseliti na epifilume Suspect
Jasmina
Jasmina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 256
Join date : 29.06.2008
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Epiphyllum da ili ne ? Empty Re: Epiphyllum da ili ne ?

Postaj by Azra čet kol 21, 2008 2:15 pm

Što manje direktnog sunca. Dobro si napravila Jasmina. naime direktno sunce ih ne potiče na rast već im daje bljedunjavu žutu boju. Vole polusjenu i tako najbolje napreduju. Cvjeta ako prezimi na hladnom. Ako se cvjetovi sasuše i ne uklone se tragovi cvijeta od toga nastaju novi izdanci i biljka se dalje grana.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Epiphyllum da ili ne ? Empty Re: Epiphyllum da ili ne ?

Postaj by agava pon ruj 14, 2009 9:15 pm

Ovo je moj Epiphyllum guatemalense. Mislite li da ću dobiti cvjetiće? Još mi nije cvjetao pa sam sada tako nestrpljiva. Do prije pola sata mi je bio vani ali kako je počelo jako grmiti i puhati unijela sam ga u kuću. Nadam se da mu to neće smetati i da ga neće poremetiti u cvatu. Molim znalce što više savjeta. flower

Epiphyllum da ili ne ? P9140014.th
agava
agava
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 395
Join date : 16.05.2008
Lokacija : Lošinj

[Vrh] Go down

Epiphyllum da ili ne ? Empty Re: Epiphyllum da ili ne ?

Postaj by AnTTun pon ruj 14, 2009 9:43 pm

Ovisit će o vremenu. Ako je na jednom mjestu (vani) krenuo tjerati pupove, bilo bi dobro vratiti ga tamo čim prije, nadajući se da će mu vremenski uvjeti pogodovati.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Epiphyllum da ili ne ? Empty Re: Epiphyllum da ili ne ?

Postaj by agava uto ruj 15, 2009 8:13 am

Hvala AnTTun, jutros je osvanuo ljep sunčan dan i Epi je ponovo na svom starom mjestu - vani. Nadam se da će ljepo vrijeme potrajati dok se on ne rascvjeta. sunny
agava
agava
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 395
Join date : 16.05.2008
Lokacija : Lošinj

[Vrh] Go down

Epiphyllum da ili ne ? Empty Re: Epiphyllum da ili ne ?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.