Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

T = Tedi i pozdrav s Trsata

+5
svena
AnTTun
agava
autoar
T4Tedi
9 posters

Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty T = Tedi i pozdrav s Veprinca

Postaj by T4Tedi pon tra 12, 2010 1:49 am

Koliko mi je bilo drago vidjeti forum ove male zajednice možda najbolje govori činjenica da sam zadnja 3 h proveo na njemu čitajući vaše tekstove, a sutra od 7h na mene čekaju dnevne obveze.. Wink

Bilo kako bilo, također mi je drago da na ovaj način mogu stupiti u taj svijet čudnovatih bića koja u svojim tijelima zadržavaju mnogo vode a ako se njihovo korjenje zadrži u mnogo vode ugibaju. Djeca sunca, među kojima neki svoj cvijet otvaraju samo noću (koliko se sjećam). Kaktusima sam se počeo baviti kao klinac s nekih 16-17 god. počeo sam u jesen. Neka kao nostalgija i velika želja za prebrzo proteklim ljetom. Vjerojatno, kako bih si ga približio skupio sam 40 različitih vrsta, među njima 2 sukulenta. Jedno cijelo ljeto sam s njima dijelo lijepe zalaske s balkona. Zimu sam ih skrio u kuću. Mammillaria elongata mi se razvila u super grmić mammillaria gracilis u nešto manji i dijelo sam ih svima koji bi pokazali barem malko poštovanja prema tim malim živim nakupinama. Došlo je proljeće, prošlo je obilježeno kaktusima, završila je škola, došla je nova radna Very Happy sezona daleko od doma, novo ljeto i ono je prošlo.
Nakon što sam se te ljetne sezone vratio doma, skužio sam da su mi kaktusi nestali.. Moja Mama ih je podijelila prijateljima, jer nisam niti jedanput pitao "kako su". Ipak ostavila je mammillariu elongata i mammillaria gracilis.. a one su nedugo zatim istrunule. Previše vode. Neke biljke jednostavno teže podnose darežljivost i velikodušnost moje Mame. (he,he znam da bi ovo moglo loše zvučati, ali kad biste došli na kolače moje Mame brzo biste se uvjerili u suprotno.) Bilo kako bilo. 10 godina poslije toga sam šetao Tower centrom Rijeka prepunim proljetnim "shopping stres zujanjem u zraku" i sasvim slučajno ušetao u zelenilo konzumove cvjećarnice. Kako mi se u tom trenutku činilo u PRAVU OAZU "zujanje free zonu". Zadržao sam se malo tamo.. zatim su mi pažnju zadržali kaktusi. "Spasio" sam jednog duguljstog, a jedna mala bebica mammillaria elongata je bila otkinuta na polici.. sad čekamo njezine korjene. HM Pažnju su mi zadržale vaše stranice.. i sretan sam zbog toga. Ušao sam ponovo u neki malo drugačiji svijet..
Iako ću se sad usmjeriti samo na Mammillariu elongata, Mammillaria gracilis, Cereus Peruvianus Monstruosus.. (i jednog duguljastog kojeg uskoro šaljem vama na identifikaciju ako preživi presađivanje). Ovaj put bi mi bilo posebno drago i poseban izazov krenuti od sjemena.. ..a kako sam vidio na stranicama foruma, moguće je. Wink


Zadnja promjena: T4Tedi; pon tra 12, 2010 2:03 am; ukupno mijenjano 5 put/a.
T4Tedi
T4Tedi
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 35
Join date : 12.04.2010
Age : 41
Lokacija : Veprinac - Trsat -Zagreb

http://www-T.net

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty ups.. koliki tekst sam postao :/ :)

Postaj by T4Tedi pon tra 12, 2010 1:51 am

Embarassed Smile
T4Tedi
T4Tedi
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 35
Join date : 12.04.2010
Age : 41
Lokacija : Veprinac - Trsat -Zagreb

http://www-T.net

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty Re: T = Tedi i pozdrav s Trsata

Postaj by autoar pon tra 12, 2010 8:04 am

Dobrodošao Tedi....

tužna tvoja priča sa kaktusima ali se nadam da ćeš brzo ponovno doći do brojke 40 pa i više ovaj put...
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty Re: T = Tedi i pozdrav s Trsata

Postaj by T4Tedi pon tra 12, 2010 2:32 pm

autoar je napisao/la:Dobrodošao Tedi....

tužna tvoja priča sa kaktusima ali se nadam da ćeš brzo ponovno doći do brojke 40 pa i više ovaj put...

Hvala na komentaru Dobrodošlice autoar. Drago mi je biti ovdje..
..a po pitanju tuge iz priče s kaktusima bolje da su otišli nekome tko će se brinuti za njih nego da su bili izloženi zanemarivanju kakvo sam im pružio (uzevši zdravo za gotovo brižnost moje Mame). Vrijedna lekcija sve u svemu. Idea

Ne bih išao ponovo na tako velike brojeve, jer jednostavno nemam vremena.. trenutno se mislim sprijateljiti samo s mammillaria droegeana (ili mammillaria elongata) i s mammillaria plumosa (ili mammillaria gracilis) te s meni najdražim Cereus Monstruosus koji mi je omiljena vrsta.. za koje sam već našao preko ebay-a prodavača sjemenki (da bi ovaj put izazov bio veći i potpuniji). Ipak s obzirom na potrebni certifikat (kojeg ovaj prodavač ne nudi) potražiti ću još malo na domaćem terenu željene sjemenke. Smile
T4Tedi
T4Tedi
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 35
Join date : 12.04.2010
Age : 41
Lokacija : Veprinac - Trsat -Zagreb

http://www-T.net

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty Re: T = Tedi i pozdrav s Trsata

Postaj by agava pon tra 12, 2010 3:51 pm

Dobro došao, pozdrav i od mene. Želim ti ugodno druženje s nama i mnogo lijepih trenutaka na našem forumu.
Što se tiče Cereusa, zar ti nebi bilo zgodnije da ga kupiš i maziš i paziš, nego da ga siješ? Uštedio bi nešto vremena koje mu treba da izraste. Smile
agava
agava
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 395
Join date : 16.05.2008
Lokacija : Lošinj

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty Re: T = Tedi i pozdrav s Trsata

Postaj by T4Tedi pon tra 12, 2010 4:00 pm

Hvala i Tebi agava!
Što da Ti kažem.. jednostavno volim izazove.. volim avanture i istraživanja.. Novi doživljaj, neka sićušna biljčica izbija iz Zemlje.. a znaš koliki je trud uložen i kako je postojao niz drugih mogućnosti.. zatim promatraš rast kod kojeg je svaki novi milimetar nova pobjeda.. i onda.. (zamišljam samo, mislim da je još bolje u živo) Hehe. POZZ
T4Tedi
T4Tedi
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 35
Join date : 12.04.2010
Age : 41
Lokacija : Veprinac - Trsat -Zagreb

http://www-T.net

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty Re: T = Tedi i pozdrav s Trsata

Postaj by AnTTun pon tra 12, 2010 4:31 pm

Pozdrav i dobro došao Tedi Smile
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty Re: T = Tedi i pozdrav s Trsata

Postaj by T4Tedi pon tra 12, 2010 6:34 pm

AnTTun je napisao/la:Pozdrav i dobro došao Tedi Smile

THNX! cheers
T4Tedi
T4Tedi
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 35
Join date : 12.04.2010
Age : 41
Lokacija : Veprinac - Trsat -Zagreb

http://www-T.net

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty Re: T = Tedi i pozdrav s Trsata

Postaj by svena pon tra 12, 2010 6:51 pm

Dobro došao Tedi! Very Happy
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty Re: T = Tedi i pozdrav s Trsata

Postaj by T4Tedi pon tra 12, 2010 7:01 pm

svena je napisao/la:Dobro došao Tedi! Very Happy
Hvala svena!
T4Tedi
T4Tedi
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 35
Join date : 12.04.2010
Age : 41
Lokacija : Veprinac - Trsat -Zagreb

http://www-T.net

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty Re: T = Tedi i pozdrav s Trsata

Postaj by Pero pon tra 12, 2010 8:28 pm

Pozdrav i od mene cheers
Pero
Pero
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 90
Join date : 27.04.2009

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty Re: T = Tedi i pozdrav s Trsata

Postaj by T4Tedi pon tra 12, 2010 9:04 pm

Pero je napisao/la:Pozdrav i od mene cheers

Juhuuu! bounce Također!
T4Tedi
T4Tedi
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 35
Join date : 12.04.2010
Age : 41
Lokacija : Veprinac - Trsat -Zagreb

http://www-T.net

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty Re: T = Tedi i pozdrav s Trsata

Postaj by mekinje pon tra 12, 2010 9:46 pm

Samo hrabro sa kaktusima Tedi...kada je ljubav u pitanju nađe se i vremena!!! Smile
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty Re: T = Tedi i pozdrav s Trsata

Postaj by Robi uto tra 13, 2010 12:33 am

Eto pa i od mene dobrodoslica. Nismo daleko, pa ako imas zelju svrati do mene i sve sto mogu drage volje cu ti i pokloniti. Za pocetak kako si napisao u postu u rublici sjemenje mogu ti ustupiti sjemenka mammilarie Elongata, gracilis nemam sjemenki, ali slobodno dodji i uzmi pelcera koliko zelis, a imam i jedan prilicno veliki primjerak tvog omiljenog Cereusa peruvianusa monstruosa pa ti ga mogu pokloniti jer nisam do sada cuo da je ikome procvjetao tj dao sjemenke. To je kaktus koji je kod mene najduze od svih, nadam se da si ga vidio na slici pod kaktus mjeseca, i nisam dozivio njegovu cvatnju. Cilj ovoga foruma i jest druzenje, razmjena i poklanjanje, a nikako prodaja i zarada, pa slobodno navrati, nazovi i posalji pp. Pa za pocetak toliko. Pozdrav Robi.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty Re: T = Tedi i pozdrav s Trsata

Postaj by T4Tedi uto tra 13, 2010 1:23 am

mekinje je napisao/la:Samo hrabro sa kaktusima Tedi...kada je ljubav u pitanju nađe se i vremena!!! Smile
Ljubav je čarobna.. I love you Kako vidim od mekinje jako puno lijepih savijeta na ovom forumu. Idea THNX!
S druge strane.. ljubav je također i slobodna.. pa uživam i tu njezinu stranu u raznim hobijima.. a tu se onda ponovo javlja faktor vremena. Sad Kratko je to vrijeme! bom
T4Tedi
T4Tedi
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 35
Join date : 12.04.2010
Age : 41
Lokacija : Veprinac - Trsat -Zagreb

http://www-T.net

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty Re: T = Tedi i pozdrav s Trsata

Postaj by T4Tedi uto tra 13, 2010 1:35 am

Robi je napisao/la:Eto pa i od mene dobrodoslica. Nismo daleko, pa ako imas zelju svrati do mene i sve sto mogu drage volje cu ti i pokloniti. Za pocetak kako si napisao u postu u rublici sjemenje mogu ti ustupiti sjemenka mammilarie Elongata, gracilis nemam sjemenki, ali slobodno dodji i uzmi pelcera koliko zelis, a imam i jedan prilicno veliki primjerak tvog omiljenog Cereusa peruvianusa monstruosa pa ti ga mogu pokloniti jer nisam do sada cuo da je ikome procvjetao tj dao sjemenke. To je kaktus koji je kod mene najduze od svih, nadam se da si ga vidio na slici pod kaktus mjeseca, i nisam dozivio njegovu cvatnju. Cilj ovoga foruma i jest druzenje, razmjena i poklanjanje, a nikako prodaja i zarada, pa slobodno navrati, nazovi i posalji pp. Pa za pocetak toliko. Pozdrav Robi.

Općenito je (koliko sam razumio o njemu) i u životinjskom svijetu slučaj da takve vrste rijetko ostavljaju potomke. Ipak s druge strane.. sve se nemogućim čini dok netko ne učini. Exclamation
Vidio sam i ostale tvoje slike.. a ponekad slika govori 1000 riječi. Siguran sam da će mi biti pravo zadovoljstvo navratiti. S druge strane se nadam se da neću samo uzalud potrošiti tvoje vrijeme clown jer o kaktusima znam jako malo, a trenutno ih ne mislim imati više od 5. rabbit Od toga si zapravo jedinog već komentirao. Cool On je kod mene tek cca. 10 ak dana. Ipak, možda nađemo neku lijepu temu.
T4Tedi
T4Tedi
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 35
Join date : 12.04.2010
Age : 41
Lokacija : Veprinac - Trsat -Zagreb

http://www-T.net

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty Re: T = Tedi i pozdrav s Trsata

Postaj by Plava Digitalna uto ruj 28, 2010 2:00 pm

Isuse, jadan... Da meni mama podjeli kaktuse mislim da bi dobila zivcani slom. Sva sreca da zna koliko mi znace i da bi ju zadavila da mi to napravi Evil or Very Mad Pa ne treba ti puno vremena za njih, to su bar najzahvalnije biljke sto se toga tice. Smile
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty Re: T = Tedi i pozdrav s Trsata

Postaj by AnTTun uto ruj 28, 2010 2:23 pm

Mislim da davljenje majke, pače, općenito ljudskih bića, bez obzira koliko razlog bio opravdan (bacanje kaktusa npr.) spada u kategoriju teških krivičnih djela, dakle općenito je nezdravo za obje strane Smile
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty Re: T = Tedi i pozdrav s Trsata

Postaj by Plava Digitalna uto ruj 28, 2010 3:01 pm

lol! NIsam mislila bas tako doslovno. Joooj! Morala u zatvor i onda nebi mogla nabaviti druge jako dugo. Wink
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

T = Tedi i pozdrav s Trsata Empty Re: T = Tedi i pozdrav s Trsata

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.