Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

+12
AnTTun
Green fairy
tekel
Andrijana
mekinje
jjuranovic
Plava Digitalna
iris
Admin
drakone
crassula
svena
16 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by svena uto vel 21, 2012 12:01 am

Crassula mi neće zamjeriti što ću njegove linkove preseliti na ovu temu?! Very Happy

Ja osobno nemam iskustva sa kupnjom s ovih linkova pa ne mogu ništa o tome pisati. Ako je netko nešto naručivao, bilo bi dobro da nam napiše koju riječ o utiscima.

Dva njemačka uzgajivača
http://ars-kakteen.de/de/
http://www.kaktusmichel.de/

Jedan češki uzgajivač
http://shop.vzacnykytky.cz/en/

svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by crassula ned vel 26, 2012 1:00 pm

Kupio sam krajem prošle jeseni prvi puta kod Plapp - a 6 pahipodija (75 €). Platio sam po predračunu. Potrebne podatke pošalju na email. Ne se zaletjeti i platiti samoincijativno podacima sa njihove intrnetne stranice makar su točni. Nikada se ne zna dali imaju sve biljke koje ste naručili.

Na cijenu su mi odobrili 20 % zimskog popusta. E sada dali sam zadovoljan, pachypodium bispinosum sam dobio veći nego što sam naručio (odlićno). No nisam zadovoljan sa izgledom pachypodium rosulatum gracilis. Dobio sam biljku izduženog izgleda. Znači dva + i jedan - . Procijenite sami.

crassula
crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by drakone ned vel 26, 2012 6:03 pm

Ja sam nekako skloniji kupnji putem eBay-a. Stvarno se mogu naći krasni primjerci biljaka, i to jeftino. Samo treba pripaziti na "positive feedback" prodavača i u pravilu nema nikakvih problema kod transakcija. Prije dva tjedna po vrlo niskoj temperaturi i po najvećem snijegu mi je stigao Selenicereus chrysocardium iz Floride koji ne podnosi temperature ispod 5+, savršeno zaštićen i upakiran. A sad neki dan mi je stigao S. grandiflorus bijelog cvijeta iz Malte, isto bez apsolutno ikakvih problema.
drakone
drakone
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 42
Join date : 06.10.2011
Age : 41
Lokacija : Koprivnica

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by Admin pon vel 27, 2012 3:57 pm

U Rijeku ne stiže ništa što je "zapakirano" u paketić. Odmah otvaraju i provjeravaju. Stoga ja pošiljke preusmjeravam u Zagreb. Dakako, kupovine isto preko e-baya. Moram priznati da sam zadovoljna iako sam sklonija kupovini biljaka osobno.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 43
Join date : 14.04.2008
Lokacija : Rijeka

https://kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by iris pon vel 27, 2012 5:26 pm

pa dobro sta je s tim beslicem oce on stavit vise tu svoju stranicu di je nestala , ljudi bi nesto narucili preko interneta....i usput otkrila sam da u splitu neznam koji je tocno kvart ali oni koji poznaju split znat ce negdje kod kauflanda zivi aljosa krstulovic inace poznati splitski fotograf koji ima jos jedan hobi uzgoj kaktusa i prodaje ih ima svega i svacega u svojoj kolekciji...pa eto koje blizu splita moze u soping
iris
iris
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 361
Join date : 05.01.2010
Age : 35
Lokacija : visnjevac,osijek

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by Plava Digitalna pon vel 27, 2012 9:25 pm

ja sam za onu "kupujmo hrvatsko" Smile sve dok ne opustosim nase trziste (bar one vrste koje me zanimaju) Smile
a do tada cu snimati i pamtiti vase savjete What a Face ima stvarno dobrih stranica
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by iris pon vel 27, 2012 9:33 pm

ima dobrih stranica ali ja se bojim postarine znam neke koji su kupovali preko ebaya pa ih je bolila mjesec dana glava od sopinga...bit ce svega i kod nas kada udjemo u eu nadam se ( bar neke koristi )
iris
iris
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 361
Join date : 05.01.2010
Age : 35
Lokacija : visnjevac,osijek

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by jjuranovic pon vel 27, 2012 10:09 pm

Fala ti Iris na ovoj info o Krstulovicu.Prvi put cujem za njega al cu se vise raspitat i nadam se uskoro otic vidit sta ima. Bas si me razveselila sad imam razlog otic u Split!
jjuranovic
jjuranovic
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 294
Join date : 23.11.2010
Age : 41
Lokacija : Makarska

https://picasaweb.google.com/115019717641583148677/Kaktusi#

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by mekinje pon vel 27, 2012 10:13 pm

@iris-ne razumijem kako se netko mogao zeznuti oko količine novca na e-bayu. Na e-bayu je barem jasno koliko je cijena onoga što kupuješ kao i poštarina.Jednostavno ne kupiš ako ti nešto od toga ne odogovara.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by iris pon vel 27, 2012 10:16 pm

e pa taman ti ces ici iz smjera omisa,pa ce ti bit jos blize to je odma taman negdje na pocetku splita s te strane..ja sam svake godine u malom ratu i htjela sam otici do njega jos ljetos ali nije mi muz bio s nama pa nisam imala auto a strah me sama busom ne snalazim se toliko uspijem otici u city one centar i mbm jer je sve na lovrincu i blizu mi je stanice...evo ti njegov mail jer on se ovako nigjde ne reklamira mi imamo dosta rodbine u splitu pa sam od njih saznala aljokrst@gmail.com
iris
iris
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 361
Join date : 05.01.2010
Age : 35
Lokacija : visnjevac,osijek

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by iris pon vel 27, 2012 10:17 pm

pa to su aukcije i cijene rastu ili .....ne kuzim se bas samo po prici sto sam cula
iris
iris
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 361
Join date : 05.01.2010
Age : 35
Lokacija : visnjevac,osijek

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by Andrijana pon vel 27, 2012 10:29 pm

Nitko te ne može prisiliti da nastaviš podizati cijenu na aukciji, podižeš ju do onoliko koliko koliko si spremna platiti! Čak možeš staviti svoj max u cijeni i ebay radi automatski za tebe.

Iz mog malog iskustva sa ebaya (naručila sam jednom kaktuse iz njemačke i sjeme iz italije) jako je dobra stvar što ti ocjenjuješ prodavača, a njima je jako stalo da dobiju pozitivan feedback sa svih pet zvjezdica. U prvom slučaju sam dobila mail sa zamolbom da ocjenim pozitivno, a u drugom uz sjemenke pismo u kuverti sa istom molbom. U oba slučaja je pošiljka stigla vrlo brzo, dobila sam ekstra kaktus, a sjemenki skoro pa duplo (iako klijavost još treba provjeriti). Isto tako tebe prodavač ocjenjuje tako da ubuduće i kupci i prodavači znaju koliko se može računati na nekoga. Meni se to sviđa, pročitaš unatrag ocjene za određenog prodavača i znaš više manje što te čeka.
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by iris pon vel 27, 2012 10:36 pm

ma ja se to ne usudim...neznam bas sam kukavica...
iris
iris
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 361
Join date : 05.01.2010
Age : 35
Lokacija : visnjevac,osijek

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by Andrijana pon vel 27, 2012 11:09 pm

Iris, nemaš se što bojati, uvijek negdje nešto može poći po zlu, svaki trenutak je takav, zar ne?

Malo pratiš što ima, što nudi koji prodavač, koji ima više biljaka koje te zanimaju, provjeriš da li dostavlja u hr, kolika je poštarina. Možeš gledati samo one ponuđene na buy it now ako ti se ne sviđaju aukcije. Uzmeš u obzir feedback, ja sam gledala samo one preko 98% + pročitaš što su komentirali za njega/nju do sada. I ako se ohrabriš, kada odabereš biljke (klikneš buy za svaku), tražiš prvo da ti pošalju račun(za to imaju ponuđenu opciju) da ti se ne zaračunava poštarina(automatski) za svakog posebno. To ti pošalju brzo; platiš u nekoliko klikova i čekaš. Par dana treba da njima sjedne novac na račun. Automatski će ti biti prikazano da li i kada je poslano i njihova ocjena tebe i tada ti njima ispuniš za svaki proizvod da li je stiglo ono što si platila, da li je stiglo brzo itd.

Kažem da imam malo iskustva, ali ako ne probaš ne možeš znati. Pa normalno je da se opečeš ponekad, tako to ide, tako učiš. Zanimljivo mi je bilo kako su mi biljke bile poslane kao poklon i to niže vrijednosti no što sam platila kako ne bi bilo problema na carini pretpostavljam...

Da, moram dodati da sam prvi puta nešto skroz zeznula sa plaćanjem. Za 5 minuta mi je stigao mail od tog prodavača sa prijedlogom da mi vrati novac pa da ponovim kako treba. Eto. Very Happy
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by drakone uto vel 28, 2012 1:00 am

U početku me više znatiželja privukla kupnji putem eBay-a, ali ne mogu reći da imam loša iskustva sa kupnjom, barem nisam imao dosada. Navodno carinici otvaraju pakete koji relativno često dolaze na iste adrese, koliko je to istina to ne znam, ili imam sreću što sam na sjeverozapadu Hrvatske. Uglavnom Andrijana je po mojim iskustvima u pravu, "feedback" je vrlo bitan, a i prodavači jako paze na obostrano davanje ocjena. A što se tiče poštarine ja kupujem gdje su striktno navedene poštarine, da ne bi došlo do zabune. Ali meni je najsmješnije u cijeloj toj priči da poštarina jedne pošiljke iz inozemstva, odnosno iz skroz drugog dijela svijeta košta manje nego poštarina paketa poslanog unutar lijepe naše. Viva la naša pošta cheers !
drakone
drakone
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 42
Join date : 06.10.2011
Age : 41
Lokacija : Koprivnica

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by jjuranovic uto vel 28, 2012 1:44 am

Drago mi je da ste podjelili iskustva s nama jer moram priznat da je i mene malo bilo strah tako narucivat. Ma vise zbog toga sto nemam iskustva a trenutno ni vremena da to detaljnje proucim. Sad kad vas slusam zvuci tako jednostavno.
Iris nastojat cu kad zatopli otic do njega a ovo ljeto bi se mogle zajedno zaletit, skupim te autom ionako si mi usput.
jjuranovic
jjuranovic
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 294
Join date : 23.11.2010
Age : 41
Lokacija : Makarska

https://picasaweb.google.com/115019717641583148677/Kaktusi#

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by crassula uto vel 28, 2012 9:00 pm

Ako vas osim kaktusa zanima još kakva agava, euforbia, dorstenia ili . . . jedna od stotinu drugih eksotićnih vrsta biljaka tada je specks-exotica prava adresa za vas.

Internetna trgovina je zatvorena do kraja ožujka zbog toga su cijene nedostupne ali je zato galerija otvorena pa pogledajte o čemu se radi.
crassula
crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by svena sri vel 29, 2012 12:15 am

Malo im je žešća minimalna narudžba za nas!
Crassula koliko su brzi s isporukom biljaka i kakva im je poštarina? Ne mogu nigdje naći taj podatak.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by crassula sri vel 29, 2012 4:56 pm

Svena, koliko čitam je minimalna vrijednost naruđbe kod Specksa za zemlje izvan EU 100 € + 35 % poštarina.
Izgleda da treba još malo počekati dok se ne uđe u EU. Unutar EU je min. narođba 60 € + 25 % poštarina. Vrijednost poštarine pada procentualno sa povećanjem vrijednosti naruđbe.
Kupovao kod Specksa nisam.

Ali sam zato kupio sjeme kaktusa i pahiča kod koehres-kaktus i kod kakteen-piltz. Platio sam po predračunu. Čekao sam približno 10 dana od trenutka uplate da su robu poslali. Roba je putovala 4 dana. Znači sve skupa oko 2 tjedna čekanja. Sjeme sam kupio oko nove godine. Najveća gužva i najduže čekanje za sjeme je upravo sada. Svi žele kupiti friško (?) sjeme u pravom trenutku.
crassula
crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by crassula ned oľu 04, 2012 12:13 am

Evo za ljubitelje epifitskih kaktusa specijalizirana trgovina: Mattslandscape.com








crassula
crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by crassula pet oľu 09, 2012 10:19 pm

Najstariji vrtni centar koji se bavi uzgojom kaktusa u Evropi. Odlična ponuda kaktusa i sjemena. Možda malo skuplji ali ne mora biti, zavisi što vas zanima: kakteen-haage

crassula
crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by Andrijana ned ruj 23, 2012 12:30 am

Obzirom da na E-bayu ne volim bidati i još živim u Hr i nemam nikog tko je u EU, nemam baš neki izbor kaktusa koji mogu tamo naručiti pa sam se ljetos, kada sam imala vremena, dala u traženje neke europske stranice preko koje se mogu naručiti kaktusi, a da dostavljaju u Hrvatsku. Našla sam jednu stranicu (iako sam sigurna da ih ima još, samo za to treba vremena..), radi se o ovoj stranici.

Prvo sam poslala mail da provjerim da li zaista dostavljaju izvan Eu i kolika bi bila poštarina i ima li još nekih dodatnih troškova osim poštarine.
Brzo sam dobila odgovor da dostavljaju ovdje i da je poštarina 7-10 EU po kg.
Cijene kaktusa (a radi se o sijancima 2-3 godine starim) su oko 10 kn ili manje koliko se sjećam.
Sjeme je jeftinije nego preko E-baya. (oko 3 do 7 kn za 10ak sjemenki). Uostalom to sve možete provjeriti sami.

Naručila sam tri kaktusića i nekoliko vrsta sjemena da sve to provjerim. (ne usudim se samo tako naručiti više). Na stranici piše da je potrebno nekoliko tjedana (3-6) da narudžbe budu poslane, meni je tek nakon 2 mjeseca stigla automatizirana obavjest da su poslani i evo nekidan su stigli. Došla su dva kaktusa (od tri) u lijepom stanju i svo sjeme koje sam naručila. Klijavost naravno, trebam tek provjeriti. Ono što mi se nije svidjelo (i što smatram većim nedostatkom nego kaktus koji nedostaje) je što mi nitko nije odgovorio kada sam prije par tjedana poslala mail sa ljubaznim upitom u smislu da li je iskrsnuo neki problem u vezi narudžbe.

E da, radi se o biljkama i sjemenu sa brojem polja, ako nekog to zanima, meni je to tako svejedno. Skužila sam to tek kada sam ih dobila....

Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by Andrijana sub ruj 29, 2012 9:29 pm

..nastavak na prethodni post...

Za kaktus koji mi nije stigao mi je stigao povrat novca. Vjerojatno se radi o tome da se može naručiti dosta vrsta kaktusa i sjemenki preko te stranice, ali ne mora značiti da će oni biti u mogućnosti sve poslati (odnosno nabaviti). Razlika je u odnosu na ebay prvenstveno u komunikaciji koja je tamo puno bolje riješena (na primjer znaš kada ti je poslano i otprilike možeš računati kada će stići) i puno brže stiže naručeno, a i preko ebaya dolazi, uz naručeno, i poklon što je naravno super. Dakle treba se pripremiti na drugačiju komunikaciju, čekanje i mogućnost da ipak sve neće stići.
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by Andrijana sub kol 03, 2013 10:53 pm

Evo jedan link: http://cactuslandia.eshop-zdarma.cz/

Biljčice su jeftine, poštarina je 5,2 eura za Hr. Komunikacija je odlična.
Od kada je to gosp.Laci Kele poslao, trebalo je samo 48 sati da stignu!
Biljčice su prelijepe, nisu velike, ali nije ni cijena (ugl. oko 1 euro).
Možete na hr pisati mailove, moj pokušaj na engl je bio u potpunosti ignoriran.
Ako vas zanima nešto od ponuđenog, preporučujem!!
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by tekel ned kol 04, 2013 7:26 pm

Andrijana je napisao/la:Evo jedan link: http://cactuslandia.eshop-zdarma.cz/

Biljčice su jeftine, poštarina je 5,2 eura za Hr. Komunikacija je odlična.
Od kada je to gosp.Laci Kele poslao, trebalo je samo 48 sati da stignu!
Biljčice su prelijepe, nisu velike, ali nije ni cijena (ugl. oko 1 euro).
Možete na hr pisati mailove, moj pokušaj na engl je bio u potpunosti ignoriran.
Ako vas zanima nešto od ponuđenog, preporučujem!!

pogledao sam stranicu ,ponuda je ok,zanima me kako se plača paket
tekel
tekel
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 4
Join date : 25.01.2013
Age : 52
Lokacija : zagreb

[Vrh] Go down

On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata! Empty Re: On-line prodaja biljaka i sjemenja kaktusa i sukulenata!

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.