Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pozdrav iz Karlovca - Dado

+3
jjuranovic
svena
dado001
7 posters

Go down

pozdrav iz Karlovca -  Dado Empty pozdrav iz Karlovca - Dado

Postaj by dado001 sub sij 12, 2013 6:24 pm

ej pozdrav svima iz suncanoga karlovca,, naima ja sam totalni pocetnik ali volim te kaktuse, pa rekoh idem malo ovdje da nesto naucim,,dobio sam na poklon povecu teglu glinenu i u njoj imam dosta kaktusa,,,,,pa sad trebam se boriti da mi ne uginu,,,,

dado cheers


Zadnja promjena: dado001; sub sij 12, 2013 10:07 pm; ukupno mijenjano 1 put.
dado001
dado001
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 47
Join date : 12.01.2013
Age : 45
Lokacija : Karlovac

[Vrh] Go down

pozdrav iz Karlovca -  Dado Empty Re: pozdrav iz Karlovca - Dado

Postaj by svena sub sij 12, 2013 8:18 pm

Dado001, dobro došao u ovo naše maleno društvance!
Drago mi je da si i ti postao zaljubljenik u kaktuse. Nije ih uopće teško održati na životu. Trebaš slijediti samo par pravila i za početak ne sakupljati one koji su ipak malo zahtjevniji od ovih koje lagano nabavljamo.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

pozdrav iz Karlovca -  Dado Empty Re: pozdrav iz Karlovca - Dado

Postaj by jjuranovic sub sij 12, 2013 8:45 pm

Dobrodošao! Želim ti sreću i mnogo lijepih trenutaka sa kaktusima !
jjuranovic
jjuranovic
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 294
Join date : 23.11.2010
Age : 41
Lokacija : Makarska

https://picasaweb.google.com/115019717641583148677/Kaktusi#

[Vrh] Go down

pozdrav iz Karlovca -  Dado Empty Re: pozdrav iz Karlovca - Dado

Postaj by dado001 sub sij 12, 2013 9:05 pm

od srca se zahvaljujem i postupit cu prema vasim uputama,,,hehe, imam dana za par pitanjca pocetnih ali ne na ovom thread-u da ne spamiram sam sebe eheh
dado001
dado001
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 47
Join date : 12.01.2013
Age : 45
Lokacija : Karlovac

[Vrh] Go down

pozdrav iz Karlovca -  Dado Empty Re: pozdrav iz Karlovca - Dado

Postaj by mima sub sij 12, 2013 10:03 pm

dado001 je napisao/la:ej pozdrav svima iz suncanoga karlovca,, naima ja sam totalni pocetnik ali volim te kakatuse, pa rekog idem malo ovdje da nesto naucim,,dobio sam na poklon povecu teglu glinenu i u njoj imam dosta kaktus,,,,,pa sad trebam se boriti da mi ne uginu,,,,

dado cheers
Dobro došao dado
mima
mima
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 118
Join date : 27.07.2012
Lokacija : Motovun

[Vrh] Go down

pozdrav iz Karlovca -  Dado Empty Re: pozdrav iz Karlovca - Dado

Postaj by Andrijana ned sij 13, 2013 1:35 pm

Dobro došao u svijet kaktusa!
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

pozdrav iz Karlovca -  Dado Empty Re: pozdrav iz Karlovca - Dado

Postaj by Plava Digitalna ned sij 13, 2013 3:16 pm

Dobro nam dosao Dado, napokon netko tko je ¨malo¨ blize Jaski Smile
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

pozdrav iz Karlovca -  Dado Empty Re: pozdrav iz Karlovca - Dado

Postaj by dado001 ned sij 13, 2013 5:32 pm

da Jaska mi je blizu skoro pa susjedi,Smile, neka me netko ispravi nisam nsao gdje bi kao pocetnik postavio jedno pitanje u kojem podforumu, tipa ono pocetnici pitaju, pa onda pitam ovdje _
a problem je kaj zivim u stanu 24 stupnja je u njemu i sad kaktusi su mi u dnevnoj sobi,,,sve sam procitao ali nemam gdje sa njima,,,pa sam mislio centralno iskljuciti i tako onda da se smrzavam na 5 stupnjeva pa da bude ok, ili da ih probam odrzavati u sobnoj temperaturi hm ? mozda malo zalijevati ?

bio danas u MBM njima su kaktusi u onoj grijanoj prostoriji na nekih 15-20 stupnjeva
dado001
dado001
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 47
Join date : 12.01.2013
Age : 45
Lokacija : Karlovac

[Vrh] Go down

pozdrav iz Karlovca -  Dado Empty Re: pozdrav iz Karlovca - Dado

Postaj by Plava Digitalna ned sij 13, 2013 9:22 pm

Na dobrom si mjestu postavio pitanje, samo malo trebas pregledati forum da se snađeš. Možeš i otvoriti svoju temu, slikati svoje kaktuse i staviti slike. Ako bude kakvih problema, možeš i tamo postaviti pitanje Smile
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

pozdrav iz Karlovca -  Dado Empty Re: pozdrav iz Karlovca - Dado

Postaj by mekinje uto sij 15, 2013 11:43 pm

Dobro došao Dado!
Ne brini gdje postavljaš pitanja, premjestit ćemo ako im tamo nije mjesto Very Happy

Uzgoj kaktusa na 24 stupnja je prava muka, ali nije nemoguć. Potrebno im je osigurati maksimalan dotok svjetlosti i redovno ih zalijevati. Trebali bi opstati. Neće biti najljepši definitivno, ali mogu opstati. Na žalost, ono najvažnije im tako nećeš osigurati, a to je zimsko mirovanje (kada trebaju biti na hladnom i bez vode) i tako ćeš propustiti njihovo cvjetanje za koje im je to zimsko mirovanje nužno.

Imaš li neku prostoriju koju ne griješ ili griješ na manje od 24 stupnja?Ukoliko si u zgradi ni mjesto u negrijanom hodniku zgrade nije loše rješenje. Tu postoji mogućnost od krađe i smetanja susjedima Smile

Temperature u vrtnim centrima zanemari. Oni biljke moraju održavati u (umjetnom) stanju vegetacije kako bi bolje izgledale i kako bi ih bolje prodali.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

pozdrav iz Karlovca -  Dado Empty Re: pozdrav iz Karlovca - Dado

Postaj by dado001 sri sij 16, 2013 12:04 am

mekinje je napisao/la:Dobro došao Dado!
Ne brini gdje postavljaš pitanja, premjestit ćemo ako im tamo nije mjesto Very Happy

Uzgoj kaktusa na 24 stupnja je prava muka, ali nije nemoguć. Potrebno im je osigurati maksimalan dotok svjetlosti i redovno ih zalijevati. Trebali bi opstati. Neće biti najljepši definitivno, ali mogu opstati. Na žalost, ono najvažnije im tako nećeš osigurati, a to je zimsko mirovanje (kada trebaju biti na hladnom i bez vode) i tako ćeš propustiti njihovo cvjetanje za koje im je to zimsko mirovanje nužno.

Imaš li neku prostoriju koju ne griješ ili griješ na manje od 24 stupnja?Ukoliko si u zgradi ni mjesto u negrijanom hodniku zgrade nije loše rješenje. Tu postoji mogućnost od krađe i smetanja susjedima Smile

Temperature u vrtnim centrima zanemari. Oni biljke moraju održavati u (umjetnom) stanju vegetacije kako bi bolje izgledale i kako bi ih bolje prodali.

ocke puno hvala na ugodnom gostoprimstvu na forum,,, vec sam ja sa kllegicama malo opleo o temi sto se tice smjestaja kaktus,,,,da stan kao stan sav je progrijan na 24 stupnja imam tavan sa neki 5 stupnjeva,,,i hodnik vanjski na neki 12 stupnjeva ali me trta da mi ne maznu poludio bi, iako imam veliku teglu glinenu teska je ako bi netko nosio 20kg kradje 20 malih kaktusica e onda svaka cast no uvijek ima pacijenata,,,,,jos je neki 2 mjeseca zime probat cu oh odrzati na 24 stupnja tom metodom svjerlosti i malkice zaljevati i prksati,,,,pa cu biti pametnijii za sljedecu zimu,,,,a kaj se tice cvjetanja pa dobro prezivjet cu bez toga meni su zanimljivije bodlje i boje samoh kaktusa i oblici,,,,,Smile

hvala
dado001
dado001
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 47
Join date : 12.01.2013
Age : 45
Lokacija : Karlovac

[Vrh] Go down

pozdrav iz Karlovca -  Dado Empty Re: pozdrav iz Karlovca - Dado

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.