Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

+4
Sanja Ka
marin
mekinje
Mladen_DJ
8 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Mladen_DJ pon svi 10, 2010 9:21 pm

Evo par mojih za koje nisam uspio skupiti ID, pa ako ima znalaca i dobrih duša...

1)
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... IMG_5826
From Moji kaktusi
Ovaj je jedan od prvih i najveći sa svojih skromnih (u stvari, to ovisi o točki gledanja Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Icon_wink) 30 cm.

2)
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... IMG_5747
From Moji kaktusi
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... IMG_5748
From Moji kaktusi

Nemam pojma, možda neki echinopsis, dobio ga kao pelcer, još je uvijek jako mali i mislim da ga je teško raspoznati, osim ako netko ima identičnog u istoj fazi rasta.

3)
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... IMG_5751
From Moji kaktusi
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... IMG_5752
From Moji kaktusi
Ista stvar kao i kod prethodnog...

4)
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... IMG_5940
From Moji kaktusi
Eh, tražio, pitao na cactguide forumu, nema pametnog odgovora. Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Icon_scratch Nabavljen ove zime u Lidlu, ako to može biti od pomoći.

5)
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... IMG_5787
From Moji kaktusi
Jako sličan onom pod brojem 1, ali manje kosmat i više bucmast i zbog nekog meni nejasnog razloga deformiran pri vrhu, pa nekako mislim da se radi o dva različita.

6)
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... IMG_5789
From Moji kaktusi
Hm, otprilike isto kao kod prethodnika, samo još manje čupav, a nije (bar si ja tako utvaram Smile Pachycereus pringley).

7)
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... IMG_6070
From Moji kaktusi
Rekao bih Parodia nešto?? s tri dlakava pupa, za koja se nadam da će se ipak uspjeti otvoriti bez obzira na kroničan nedostatak Sunca. Jedna od novijih akvizicija, kupljen nedavno u Bauhausu.

8 )
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... IMG_5914
From Moji kaktusi

Vrijedi otprilike isto što i za prethodnika, osim što fale tri dlakava pupa. Smile

9)
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... IMG_5928
From Moji kaktusi
Prema mom nekom dubokom uvjerenju, mislim da je Gymnocalicium, samo koji??? scratch

10)
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... IMG_6067
From Moji kaktusi

Mamica sa puno dječice, koji izgleda baš i ne ljube sunce, ali nek se čeliče. Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Icon_basketball Kao i kod prethodnika, imam duboko uvjerenje da je riječ o Gymnocaliciumu i to bez neke realne osnove, međutim, možda me neko prosvjetli. sunny

Možda sam malo zadavio? Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Icon_rolleyes
Ima ih još, samo što svi nisu poslikani, pa zato, stay tuned... Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Icon_biggrin
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by mekinje pon svi 10, 2010 10:13 pm

Evo jedne dobre duše...pa ti uspoređuj i provjeravaj...
1. Webebauerocereus johnsonii
2.siguran Echinopsis..možda oxygona
3.rekla bih Lobivia(ili po novom Echinopsis)..imam nešto slično, čini mi se i autoar, cvate crveno..još nisam napravila točan ID...
4. Uf..zbilja težak zadatak. Da nije nešto od Echinocactusa ili Ferocactusa?
5.Vatricania guentheri
6.Pachycereus pringlei
7.Parodia werdwrmanniana
8.Prije bih rekla da je neka Lobivia nego Parodia. Valja sačekati cvijet.
9. Od Gymnocalyciuma provjeri multiflorum ili schickendantzii. Mada se ne bih zaklela da nije i neki od Thelocactusa. Nekako mi je sumnjiv....
10. Liči na gimno, ali me zbunjuje baš ovoliko pelcera u tako ranoj dobi jer je to kod njih rijetko. Nije nemoguće, ali rijetko. To je inače karakteristika Lobivia.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by marin pon svi 10, 2010 10:26 pm

Broj 10 me podsjeća na Gymnocalycium damsii, no ja sam još mlad i neukusan kaktusar, pa možda griješim...
marin
marin
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 239
Join date : 09.04.2010
Age : 52
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by mekinje uto svi 11, 2010 1:21 pm

marin je napisao/la:Broj 10 me podsjeća na Gymnocalycium damsii, no ja sam još mlad i neukusan kaktusar, pa možda griješim...

Mislim da nije damsii. Ako uopće jest gimno nekako me podsjeća na horstii..ali sve je to samo naklapanje...
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Sanja Ka uto svi 11, 2010 2:51 pm

Ovaj gimnic imam i ja i pronasla sam da je to Gymnocalycium damsii v. tucavocense. Horstii nije jer mi stoje jedan do drugog i razlika je ocita. evo i link na kojem se moze pogledati slika http://public.fotki.com/Grootscholten/plant-collections/gymnocalycium/gymno_damsii_v_tuca.html
Sanja Ka
Sanja Ka
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 282
Join date : 23.04.2009
Lokacija : Karlovac/Zadar

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Mladen_DJ uto svi 11, 2010 3:08 pm

Ne da su samo dobr duše, nego su i brze...

Hvala svo troje, malo gledam i uspoređujem i mislim da su neke nepoznanice riješene. Smile

Ovaj zadnji - horstii ima bolje definirana rebra, tako da će za sada biti damsii, međutim još je majušan, moguće da će se pokazati da je u pitanju nešto sasvim drugo (npr. Lobivia kako reče mekinje).
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by marin uto svi 11, 2010 3:25 pm

Kod malih i mladih kaktusa teško je utvrditi točan ID, jer neki od njih fakat ne liče na sebe. Jučer sam skinuo mlade izdanke s jednog starijeg, kojega sam identificirao kao Echinopsis derenbergii (ne mogu staviti slike dok mi se ne vrati fotić), i ti mladi ne liče uopće na majku... No . A znao sam da ne trebam posuđivati fotić...
marin
marin
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 239
Join date : 09.04.2010
Age : 52
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by AnTTun uto svi 11, 2010 3:45 pm

Mislim da je u još u Bibliji rečeno: ljubi fotić svoj kao sebe samog Smile
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Mladen_DJ uto svi 11, 2010 4:05 pm

A ima i ona: "Ne poželi tuđega fotića" Smile
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by marin uto svi 11, 2010 4:07 pm

fotić i žena se ne posuđuju, ako ih hoćeš uzmi ih zauvijek Laughing
marin
marin
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 239
Join date : 09.04.2010
Age : 52
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by marin čet svi 13, 2010 4:26 pm

Evo sam došao do mobitela s dobrim fotićem, pa da predstavim kaktus koji sam preko slika s neta identificirao kao Echinopsis Derenbergii, te njegovu djecu koja u ovoj fazi rasta baš ne nalikuju na majku (ili oca Smile )

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Echder2
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Echder

i sada mladež, ima ih preko 25 i svi su imali korijen, pa sam ih odvojio od matične biljke i presadio. Odvajnje je u 95% slučajeva bilo bez odvajanja od matične biljke, jer su se sami odvojili.
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Echder3

Nadam se da se vidi koliko različito izgledaju mlade biljke od već potpuno formirane, te kako je mladu biljku teško identificirati ispravno ukoliko nemaš iskustva. I nadam se dasam ispravno identificirao kaktus... Smile
marin
marin
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 239
Join date : 09.04.2010
Age : 52
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Sanja Ka čet svi 13, 2010 6:33 pm

Ej Marin, u pravu si, to je e.derenbergii. zbilja ovi mali ne lice na velikog, ali fora izgledaju ovako svaki u svojoj teglici...
Sanja Ka
Sanja Ka
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 282
Join date : 23.04.2009
Lokacija : Karlovac/Zadar

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by marin čet svi 13, 2010 7:08 pm

Nadam se da će sličiti matičnoj biljci za koju godinicu Smile . Hvala na potvrdi ID-a.
marin
marin
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 239
Join date : 09.04.2010
Age : 52
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Mladen_DJ čet svi 13, 2010 11:40 pm

Uuuu koliko dječice... Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Icon_smile

Apropo tog prepoznavanja, ja sam pravi tudum, al kako mi rekoše, neki kaktusi tek u zreloj dobi dobijaju pravu formu... Dakle slično kao i ljudi, dok su mali slatki i su i medeni, sve pet, a poslije Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Affraid .

Inače kod mene je i to što volim kupovati one male, majušne najmanje..., pa mogu gledati kako rastu i napreduju (ili umiru Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Icon_redface ). Veliki mi nisu toliko zanimljivi, bar ne u smislu da bi kupio neku mrgu od par kila. Ne uspijem se vezati i razviti attachment kako bi rekli Englezi. Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Icon_lol
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by marin čet svi 13, 2010 11:46 pm

Naravno da je lijepo kupiti mali kaktus, pa promatrati kako raste i mijenja formu, upravo radi toga odlučio sam se sijati kaktuse. Ipak, nije loše imati i veće primjerke pa gledati kako postaju sve veći. Smile
Ak si zainteresiran za nekog od ove djece javi se.
marin
marin
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 239
Join date : 09.04.2010
Age : 52
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Mladen_DJ pet svi 14, 2010 12:02 am

O daaaaa... Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Icon_bounce Taj Echinopsis još nemam.
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Sanja Ka pet svi 14, 2010 12:24 am

Mladen, ja se slazem s tobom sta se tice kupovine onih malisana. imam ih nekoliko koji su vec narasli do pristojne velicine ili cak procvjetali i na njih sam najponosnija.
Sanja Ka
Sanja Ka
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 282
Join date : 23.04.2009
Lokacija : Karlovac/Zadar

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by marin pet svi 14, 2010 12:59 am

Mladen_DJ je napisao/la:O daaaaa... Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Icon_bounce Taj Echinopsis još nemam.

Imaš Smile
marin
marin
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 239
Join date : 09.04.2010
Age : 52
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by autoar pet svi 14, 2010 8:28 am

koliko ja vidim, Marin postaje pravi ljubitelj kaktusa i broj mu raste doslovno svakog dana....
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by marin pet svi 14, 2010 3:25 pm

Istina, potpuno sam poludio Smile
marin
marin
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 239
Join date : 09.04.2010
Age : 52
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Robi sub svi 15, 2010 12:25 am

To ce te drzati dok predjes cca 150 komada, a kasnije ces ih sve teze nalaziti posto se uvijek pojevljuju jedni teisti i neces imati veliki izbor pa ces se malo "Ohladiti". Takav sam bio i ja, a vjerujem i mnogi drugi. Htio sam sto brze povecavati svoju kolekciju i uspio sam u tome. Sada tu i tamo kupim nesto ali rijetko jer imam skoro sve sta trgovci nude.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by marin sub svi 15, 2010 12:45 am

Ma 100% si u pravu, već me sve babe na placu i prodavači u vrtnim centrima znaju, no još uvijek sam daleko od 150 vrsta... ( još mjesec-dva i evo me na toj cifri Smile ).
marin
marin
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 239
Join date : 09.04.2010
Age : 52
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Mladen_DJ pon svi 17, 2010 3:15 pm

150 vrsta je jako puno, ja bih se zaustavio već i na 100, nije da ne bi želio više, al kud s njima...
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by marin uto svi 18, 2010 11:56 am

Evo još par kaktusa za identifikaciju:
1.
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... 50825471
2.
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... 33256984
3.
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... 62395454
marin
marin
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 239
Join date : 09.04.2010
Age : 52
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by autoar uto svi 18, 2010 11:58 am

prvi mi liči na Coryphantu Elephantidens a treći bi trebao biti neki Notocactus/Parodia...
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.