Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

+4
Sanja Ka
marin
mekinje
Mladen_DJ
8 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by marin uto svi 18, 2010 3:16 pm

Mogla bi biti Corypantha Elephantidens, a možda i neka druga (difficilis), ali brijem da je iz tog roda.
marin
marin
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 239
Join date : 09.04.2010
Age : 52
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Sanja Ka uto svi 18, 2010 5:10 pm

Treci je Notocactus leninghausi, a drugi neka mammillaria.
Sanja Ka
Sanja Ka
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 282
Join date : 23.04.2009
Lokacija : Karlovac/Zadar

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Miriam uto svi 18, 2010 8:14 pm

Ja isto mislim da je prvi coryphanta, drugi je definitivno mamilaria a treči poslikama s raznih stranica bi bio notocactus magnificum lenginihausi imam onima sitna rebra i vrh mu ide ukoso bodlje su mekane i više žute.
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Mladen_DJ uto svi 18, 2010 8:35 pm

Hm, sad više nisam siguran da je ovaj moj, za kojeg sam mislio da je C. elephantidens, to što sam mislio...
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 IMG_5770
From Moji kaktusi

Ustvari sve više mislim da je nešto drugo. Možda C. retusa... No u svakom slučaju značajna informacija, samo se pitam koliko pogrešnih ID-jeva imam, vjerojatno više nego točnih.

Rekao bih da je ovaj drugi Marinov kaktus Mammillaria, ali s obzirom na moje poslovično loše identifikacijske sposobnosti, treba to uzeti s rezervom. Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Icon_rolleyes
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by autoar uto svi 18, 2010 8:39 pm

Mladen, tvoj je sigurno Elephantides, kad sam njega vidio sam siguran da je...
ovaj od Marina će biti nešto drugo, vjerojatno Coryphantia ali neko drugo prezime....

a možda smo sve zbrkali....di su majstori ID??? mekinje, azra, robi???
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Mladen_DJ uto svi 18, 2010 8:52 pm

Ajde, znači možda za mene i ima neke šanse... Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Icon_biggrin
Hvala na pomoći autoar.
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by mekinje uto svi 18, 2010 9:35 pm

Čuj njega..majstori....Ide vama dobro i bez nas..... Very Happy
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by marin sri svi 19, 2010 8:04 pm

Hvala vam ljudi, možda ovu mammillariu uspijem identificirati kada procvate, a Coryphantiu ću još malo provjeriti da utvrdim koja je. Zadnji ali ne i najmanje važan, Notocactus magnificum lenginhausi smo stavili ad acta (hvala Miriam).
Obzirom da ste tako dobri forenzičari da vas i majstori hvale Smile evo vam još malo posla:
1.
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 60357742
2.
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 28051157
3.
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 36754521
marin
marin
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 239
Join date : 09.04.2010
Age : 52
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Mladen_DJ čet svi 20, 2010 12:02 am

Nisam majstor, ali idem pokušati. Ovaj srednji sijedi, me jako podsjeća na moj, kojeg sam dosta istraživao i na kraju zaveo pod Cephalocereus senilis. E sad njemu jako slična je Espostoa lanata, samo što ona navodno ima nešto kraću kosu i centralne bodlje koje bi trebale izbijati van iz kose bar sam tako zaključio gledajući slike. Mislim da je za 100% identifikaciju potrebno dočekati da narastu nekih 2 metra i cvijet, ali na žalost u zarobljeništvu baš i nemaju običaj cvasti, tako da mislim da nećeš fulat, ili češ podjednako fulat ako izabereš bilo koji od ova dva naziva.

Prvi i treći meni izgledaju kao neke parodije (lupam).
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Mladen_DJ pet lip 04, 2010 12:27 pm

Rekoh sebi, ajde da još malo udavim Wink

1. Mammillaria, koju ne mogu nigdje smjestiti, bodlje su bijele i nema jako naglašene centralne, cvala je prije nego sam je kupio, ali kad sam je uzeo cvjetovi su bili već osušeni. Mislim da su bili roza.
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 IMG_6209
From Moji kaktusi
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 IMG_6210
From Moji kaktusi

2. Još jedna...
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 IMG_6236
From Moji kaktusi
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 IMG_6234
From Moji kaktusi

3. Možda neki Ferocactus. Malo mi vuče na macrodiscus, ali su bodlje pretamne i previše ih je. Ili nije uopće Ferocactus, pa tražim po krivom rodu... Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Icon_question
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 IMG_6223
From Moji kaktusi
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 IMG_6222
From Moji kaktusi
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Sanja Ka pet lip 04, 2010 5:06 pm

Marin, onaj zadnji bi mogao biti Notocactus mammulosus.
Mladen, onu prvu mammillariu imam i ja samo sto su u teglici dvije ili cak tri razlicite, tj. s razlicitim bodljama tako da sam odustala od identifikacije. Ferocactus mozda latispinus.
Sanja Ka
Sanja Ka
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 282
Join date : 23.04.2009
Lokacija : Karlovac/Zadar

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by AnTTun pet lip 04, 2010 9:51 pm

Bijeli je espostoa lanata. Negdje među slikama moje zbirke se može vidjeti cephalocereus senilis (onaj dio gdje su uglavnom stupasti kaktusi). Imam i jedan i drugi zato i znam razliku Smile A i imena Smile
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Mladen_DJ sub lip 05, 2010 2:45 pm

Sanja Ka je napisao/la:Mladen, onu prvu mammillariu imam i ja samo sto su u teglici dvije ili cak tri razlicite, tj. s razlicitim bodljama tako da sam odustala od identifikacije. Ferocactus mozda latispinus.

A to bi onda mogla biti neka varijacija (mislim na Mammillariu). Bilo kako bilo, nastavit ću kopati. Ferocactus mislim da nije latispinus (njega imam), broj i boja bodlji su bitno različite, kao i boja tijela.

AnTTun je napisao/la:Bijeli je espostoa lanata. Negdje među slikama moje zbirke se može vidjeti cephalocereus senilis (onaj dio gdje su uglavnom stupasti kaktusi). Imam i jedan i drugi zato i znam razliku Smile A i imena Smile

Pogledao sam i mislim da sam vidio i jednog i drugog (E. lanata je na slici "kaktusi1", a C. senilis "kaktusi1"), ako nisam nešto krivo shvatio. Samo čini mi se kako Marinov kaktus nema centralne bodlje koje izlaze iz vune van (kao ni moj), ali da C. Senilis, koji je na slici 5 (ako je to to) ima duže "krzno".
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by marin sub lip 05, 2010 3:27 pm

Mislim da je moj bijeli katus premlad za pozitivnu identifikaciju. Meni se čini da nije Espostoa Ianata.
marin
marin
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 239
Join date : 09.04.2010
Age : 52
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Sanja Ka sub lip 05, 2010 4:34 pm

Evo slike mojih:

prvi je cephalocereus senilis (nazalost pokojni) kupljen na floraartu prije par godina.
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Img0318l.th

Drugi je E. lanata koji ima mekse bodlje kao vunu, dok prvi ima grublje, kao niti.
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Img0434hb.th

Nadam se da sam pomogla rjesit zbrku i cini mi se da bi od ova dva tvoj mogao biti E. lanata ili opet nesto trece Very Happy
Sanja Ka
Sanja Ka
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 282
Join date : 23.04.2009
Lokacija : Karlovac/Zadar

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Mladen_DJ sub lip 05, 2010 5:28 pm

E vidiš, ovo je dobro objašnjeno. Sve mi se čini da je moj C. senilis ustvari Epostoa, Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Icon_biggrin samo ne znam zašto nema bodlje koje izbijaju van iz vune... Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Icon_scratch
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by AnTTun sub lip 05, 2010 6:33 pm

Daj joj dovoljno sunca pa će i bodlje krenuti Smile
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Mladen_DJ sub lip 05, 2010 11:02 pm

AnTTun je napisao/la:Daj joj dovoljno sunca pa će i bodlje krenuti Smile

Da, to je problem, sad je na poziciji gdje mogu priuštiti najviše sunca, jedino da je svako poslijepodne prenesem susjedu koji ima balkon na zapadnoj strani. Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Icon_cool
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Mladen_DJ sri lip 09, 2010 9:40 pm

Hm, možda sam malo dosadan... Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Icon_cool
No evo Mammillarie, jedne od mojih prvih akvizicija (imam je oko cca 3 godine), još se vodi kao NN i konačno je procvjetala (usput, to su prvi cvjetovi koje smatram "svojima", jer je prezimila kod mene i nije kupljena s pupovima, pa se zato sad otvorilo pivo od 2 litre Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Drunken_smilie ). Sve kandidate koje sam imao (bombycina, dioica, magnifica, longiflora, blossfeldiana) sam odbacio nakon što sam vidio cvijet.

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 09-06-2010%2008.26.10
From Moji kaktusi

Nije što je moja, al stvarno je lijepa. Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Icon_biggrin

Pa sad, ako netko ima nešto slično, ili isto, ili jednostavno zna koja je to Mammillaria, nek se javi...

I na kraju...još jedna jako važna objava ===> https://kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com/bolesti-nametnici-preventiva-f15/bolestan-kaktus-t6-330.htm#7925objava!!!!


Zadnja promjena: Mladen_DJ; čet lip 10, 2010 12:26 am; ukupno mijenjano 1 put.
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by marin sri lip 09, 2010 11:26 pm

Izgleda mi kao Mammillaria bambusiphila var. parva, i prekrasna je. cheers

Što se tiče objave o crvenoj aždaji cherry kojoj treba stati na glavu probaj s duhanskim pripravkom.
marin
marin
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 239
Join date : 09.04.2010
Age : 52
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Mladen_DJ pet lip 11, 2010 2:57 am

marin je napisao/la:Izgleda mi kao Mammillaria bambusiphila var. parva, i prekrasna je. cheers

Blizu, blizu, ali mislim da nije to. Zaveo sam ju kao M. rekoi ssp. rekoi. Nekako sam igrom slučaja naišao na http://mammillarias.net/gallery/mammillaria_species.php?searchstring=rekoi ssp rekoi&lg=uk

I sve se poklapa: tijelo, bodlje cvjetovi.
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Mladen_DJ čet lip 24, 2010 1:09 am

Evo da nastavim u revijalnom tonu... imao sam par nabavki nakon floraarta, makar sam odoljevao dosta dugo, na kraju nisam izdržao pa se zaletih u Bauhaus, probrati ako se šta ima (u stvari baš i nema).

1) Mammillaria, samo ne znam koja
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 IMG_0422
From Moji kaktusi

2) Nemam pojma, možda neka Parodia???
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 IMG_0418
From Moji kaktusi

3) Hmmm...?
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 IMG_0414
From Moji kaktusi

Evo još jedne iz bokocrta, možda se može bolje odrediti.
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 IMG_0413
From Moji kaktusi

4) Nešto-cereus-nešto?
Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 IMG_0411
From Moji kaktusi


Toliko za sad...

Zaboravih reći da se unaprijed zahvaljujem na pomoći... Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Icon_smile
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli... - Page 2 Empty Re: Dva-tri neidentificirana, pa ko voli nek izvoli...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.