Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adenium- Pustinjska Ruza

+26
mali kaktus
Plava Digitalna
Andrijana
crassula
pupa031
astrophytum
marin
zmaj
jelena.P10
TamaraF
iris
burrito
kamelija
agava
Bibone
Miriam
Admin
sonja50
Jasmina
Semira
Robi
mekinje
svena
Mihajlooo
Azra
kuchlar
30 posters

Stranica 10 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by jelena.P10 pet vel 11, 2011 4:48 pm

Tamara, svakako kupi nove sjemenke i posij sa prvim proljetnim suncem, nemoj odustajati i rezultati će doći svakako.
jelena.P10
jelena.P10
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 64
Join date : 28.12.2010

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by TamaraF pet vel 11, 2011 4:49 pm

Sta mislite, da kupim opet od tog coveka ili da uzmem od nekog drugog? Savet potreban Smile
TamaraF
TamaraF
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 11
Join date : 05.12.2010
Age : 34
Lokacija : Subotica

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by jelena.P10 pet vel 11, 2011 5:30 pm

Kupi od njega ako misliš da su sjemenke ok, iz sigurne "ruke" ako misliš da nisu, probaj negdje drugdje, često te sjemenke precjenjuju recimo pet sjemenki prodaju za 25 kuna što je užasno skupo pa čak i skuplje a puno povoljnije se mogu naći sasvim dobre, svježe, "sigurne" sjemenke. To je na svakome da odluči.
jelena.P10
jelena.P10
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 64
Join date : 28.12.2010

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by Miriam pet vel 11, 2011 7:59 pm

Ja sam do sada kupovala na aukcije.hr i zadovoljna sam klijavošću i cijenom.
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by jelena.P10 pon vel 28, 2011 7:57 pm

jelena.P10
jelena.P10
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 64
Join date : 28.12.2010

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by TamaraF čet tra 07, 2011 4:25 pm

Narode, imam jedno pitanje. Stigla sam kuci i napokon videla svoje tri "bebice", no pre tri dana su poceli malo listici da im zute. Od kad su zasejani, stalno ih drzim u prozoru koji ima sunca samo popodne. Nista im nije falilo do sada. A bojim se da ih iznesem napolje jer su noci hladne iako je u toku dana toplo.
Sta mislite? Sta im fali? Da li ipak da ih iznesem u dvoriste?
TamaraF
TamaraF
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 11
Join date : 05.12.2010
Age : 34
Lokacija : Subotica

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by svena čet tra 07, 2011 10:21 pm

Tokom dana iznesi ih van, a noću ih pospremaj u kuću. Listići im žute kod pomanjkanja sunca tj. svjetla. Kod mojih se to obavezno dešava zimi i u proljeće kad su dani kratki, oblačni i bez puno sunca.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by TamaraF čet tra 07, 2011 11:09 pm

Hvala svena! Smile Znaci mi svaki savet, posto mi je stalo do ovih biljcica.
Iznela sam ih danas i vratila unutra. To cu da radim od sada. A leti jel ih ostavljate napolju ceo dan i noc ili...? Posto leti sunce przi... Sta tada sa njima da radim? Znam da vole sunce, ali bre kod nas u dvoristu ni trava ne prezivljava Very Happy Very Happy
TamaraF
TamaraF
Kaktusar početnik
Kaktusar početnik

Broj postova : 11
Join date : 05.12.2010
Age : 34
Lokacija : Subotica

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by svena pet tra 08, 2011 5:43 pm

Što više sunca, to bolje. Ljeti ih stavi van na mjesto gdje sunce prži po cijeli dan i uživat će. Ne trebaš ih noću seliti. Adenium je tropska biljka i u svojoj domovini podnosi malo žešće prženje nego kao što je kod nas.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by kamelija ned pro 04, 2011 2:35 am

Nisam dugo bila na stranicama foruma....Večeras sam krenula pa ću posjetiti neke od meni zanimljivih tema. Prvo su adeniumi...
Vidim da nitko dugo nije bio ovdje. Je li to znači da nema ništa novo po pitanju adeniuma...Nadam se da su vam biljke žive i da su obilno cvjetale preko ljeta, jer sunca je bilo na pretek...Tako je i sa mojim ljubimcem...Cijelo je ljeto uživao na suncu, a sad je naravno u kući i nema više cvijetova. Neki sam dan gledala i vidim neke naznake pupova, ali bojim se da neće uspjeti procvjetati zbog manjka sunca i topline. Možda se i varam, možda me ipak ugodno iznenadi...Pred 2 dana posijala sam i nekoliko sjemenki koje sam dobila na poklon. Čekam nestrpljivo kada i da li će niknuti.... Surprised Surprised
Evo i nekoliko ljetnih slika mojeg ljubimca, adenium EMMA

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Cvijeeivrturujnu2011179

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Cvijeeivrturujnu2011181

Ovo je slikano neki dan(piše) i vidi se naznaka cvijetnog pupa...

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Cvijeeivrtstudeni2011130
kamelija
kamelija
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 68
Join date : 09.12.2009
Age : 74
Lokacija : Cro - Rijeka

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by svena ned pro 04, 2011 1:45 pm

Prekrasan ti je. Ja imam nekoliko adeniuma i sve su to moji sijanci i još me ni jedan nije obradovao cvijetom.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by kamelija pon pro 05, 2011 4:34 am

[quote="svena"]Prekrasan ti je. Ja imam nekoliko adeniuma i sve su to moji sijanci i još me ni jedan nije obradovao cvijetom.[/quote


Svena hvala na odgovoru. Žao mi je da tvoji sijanci nisu procvjetali, ali valjda hoće...
Ja mog odraslog čuvam jer ne bi želila da mi se osuši kako su mi se osušila dva prethodna.Bili su u kući preko zime, otpali su listovi, ali oporavka nije bilo, šteta. Sad Sad
kamelija
kamelija
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 68
Join date : 09.12.2009
Age : 74
Lokacija : Cro - Rijeka

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by svena pon pro 05, 2011 6:07 pm

Kako čuvaš ovoga preko zime? Zbog čega su ti se prošli adenijumi osušili?

Ja sam prošlu zimu imala dosta gubitaka. Spremila sam ih na zimovanje zajedno s kaktusima i na nešto mračnije mjesto, nisam zalijevala i neki su mi umrli, a nešto sam uspjela spasiti. Sada ih držim na svježem, al pored prozora i za sada vidim da im je dobro........istina, zima nam još nije ni počela zaprav. Kad još više stegne sve razmišljam da ću ih možda morati seliti u nešto toplije okruženje.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by kamelija uto pro 06, 2011 2:41 am

svena je napisao/la:Kako čuvaš ovoga preko zime? Zbog čega su ti se prošli adenijumi osušili?

Ja sam prošlu zimu imala dosta gubitaka. Spremila sam ih na zimovanje zajedno s kaktusima i na nešto mračnije mjesto, nisam zalijevala i neki su mi umrli, a nešto sam uspjela spasiti. Sada ih držim na svježem, al pored prozora i za sada vidim da im je dobro........istina, zima nam još nije ni počela zaprav. Kad još više stegne sve razmišljam da ću ih možda morati seliti u nešto toplije okruženje.


Bok Svena.
Adeniume koji su se osušili držala sam na svijetlom mjestu, u dnevnom uz staklenu stijenu gdje nije pretoplo ali ima svjetla. Listovi su otpali i to je bilo mirovanje, ali u proljeće su se nekako smežurali oba. Mislila sam da im treba voda, ali ništa nije pomoglo..
Inače kaktuse i sukulente nešto spremam u kuću, a nešto ostaje vani na zaštićenom balkonu.Još mi je sve vani kao usred ljeta, jer je još uvijek toplo...Moram početi pripreme za pospremanje, ali nekako mi se ne žuri po ovoj južini....
Ovog novog isto tako držim na svijetlom mjestu uz staklenu stijenu, a preko dana kad je sunce odnesem ga van...Moram malo više paziti na njega da mi i on ne ode....Imam jako puno biljaka, pa ne stignem o svakoj voditi posebnu brigu, nego generalno o svima pomalo... flower
kamelija
kamelija
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 68
Join date : 09.12.2009
Age : 74
Lokacija : Cro - Rijeka

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by svena uto pro 06, 2011 6:58 pm

Nakon ovog kaj pišeš, mislim da smo mi svoje adeniume malo previše zimi zapostavili sa vodom. Očito je da oni ne smiju biti tako dugo bez vlage kao kaktusi, odnosno, ne smijemo dozvoliti da se jako smežuraju. Ove zime će moji povremeno dobivati vodu, naravno, vrlo skromno.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by kamelija sri pro 14, 2011 1:58 am

svena je napisao/la:Nakon ovog kaj pišeš, mislim da smo mi svoje adeniume malo previše zimi zapostavili sa vodom. Očito je da oni ne smiju biti tako dugo bez vlage kao kaktusi, odnosno, ne smijemo dozvoliti da se jako smežuraju. Ove zime će moji povremeno dobivati vodu, naravno, vrlo skromno.

Svena slažem se sa tobom, možda je bila greška u manjku vlage. Uglavnom čitam da treba čim manje zalijevati ili uopće ne, ali očito treba...Vidijeti ćemo u proljeće kako će izgledati naši adeniumi... flower
kamelija
kamelija
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 68
Join date : 09.12.2009
Age : 74
Lokacija : Cro - Rijeka

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by crassula sub vel 25, 2012 10:22 pm

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 009zfn
Cvijet (tučak) crvenog adeniuma sam oprašio sa cvjetnim prahom bijelog. Očekujem da mahuna dozori (ako ) negdje u travnju mjesecu. Koju boju cvjeta mogu očekivati na novom hibridu ?
crassula
crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by crassula sub vel 25, 2012 10:53 pm

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 004anl
svena je napisao/la:Nakon ovog kaj pišeš, mislim da smo mi svoje adeniume malo previše zimi zapostavili sa vodom. Očito je da oni ne smiju biti tako dugo bez vlage kao kaktusi, odnosno, ne smijemo dozvoliti da se jako smežuraju. Ove zime će moji povremeno dobivati vodu, naravno, vrlo skromno.
Svena, svoje adeniume zalijevam preko ljeta svaki dan i to obilno. Preko zime pa 2 – 3 puta tjedno. Držim ih na direktnom suncu preko ljeta. Preko zime na južnim prozorskim policama iznad radijatora.
crassula
crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by crassula pon vel 27, 2012 10:11 pm

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 002rhi.th . Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 010bzy.th
Za dobro jutro podignem skoro svaku caudiformnu biljku koju kupim. Obično uzgajivači to ne urade prije prodaje. Vjerojatno je to stvar ukusa.
Adenium je jedna od caudiformnih biljaka koja upravo vapi da joj pomognemo kod oblikovanja njegovog kaudeksa, naročito ako je uzgojen iz reznice. Sa naglašenim kaudeksom je ljepši.
Ovo proljeće prije iznošenja adeniuma van dignuti ću ga po drugi puta. Ponovno za nekih 2-3 cm. Kaudeks koji se formira na taj način nije lijep kao kod sijanca ali isto ima svoju čar. Bijeli rub na ovom drugom adeniumu je ubrzo pozelenio.

ps. na slici nisu iste biljke ali su iz iste serije od 4 adeniuma, tri crvena i jedan bijeli. Bijeli sam podignuo naknadno. Moram priznati da niti sam nisam znao kako će sve to izgledati.
crassula
crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by crassula sub oľu 10, 2012 11:51 pm

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 010ca
Ovdje sam malo eksperimentiro Idea i rastezao grane kod bijelog adeniuma. Na kraju se to nije pokazalo kao dobra ideja. Crying or Very sad Sada preko zime ne izgleda skladno makar lijepo cvijeta jer se je i izdužio. Mad Početkom svibnja prije nego ga iznesem van ide na drastično šišanje. Twisted Evil

Glavna faca kod ove obitelji neka reče tko što hoće je ipak oleandar !
crassula
crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by iris ned oľu 11, 2012 12:39 pm

uuu madagaskar je predivan...
iris
iris
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 361
Join date : 05.01.2010
Age : 35
Lokacija : visnjevac,osijek

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by Andrijana ned oľu 11, 2012 10:01 pm

iris je napisao/la:uuu madagaskar je predivan...
Very Happy i meni se najviše sviđa od ovih, ali svi su cheers
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by crassula čet oľu 15, 2012 10:21 pm

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 018sxj

@iris, Adrijana, i meni se sviđaju skoro svi sukulenti ali Pachypodi oni su mi posebna strast. Imam 9 od 24 pahipodija od osnovnih vrsta. Ovaj sa gornje slike mi je prvi, najveći i najdraži. Ljuti me jedino što još ne cvjeta.

No cvjetaju moji adeniumi i to po drugi puta ove godine. Jedna tura cvjetanja kod njih traje otprilike tri do četiri tjedna sa isto takvom pauzom bez cvjetanja. Svi imaju više manje iste uvjete za rast i kao orkestar sve rade zajedno.
crassula
crassula
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 21.01.2010

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by Azra pet oľu 16, 2012 1:12 pm

na koju foru uspijevaš da ti tako obilno cvatu. Ja ih imam nekoliko i to već duže vrijeme, ali od cvijeta ni C.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by Plava Digitalna pet oľu 16, 2012 2:02 pm

Prekrasne su, nemam ni jednu, ali kad ih gledam, sve mi se cini da cu to morati ispraviti Smile
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Adenium- Pustinjska Ruza - Page 10 Empty Re: Adenium- Pustinjska Ruza

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 10 / 12. Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.