Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

+17
Miriam
stina
zmaj
jelena.P10
Sanja Ka
astrophytum
Juventina
AnTTun
autoar
Pero
Mihajlooo
Azra
sa-do
Robi
mekinje
svena
Lana007
21 posters

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by mekinje uto kol 25, 2009 5:10 pm

Eto...jadan AnTTun ni kriv ni dužan dobio "kritiku" zbog moje slike Razz Razz
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by AnTTun uto kol 25, 2009 9:11 pm

Problem je izgleda u vrsti veze na internet. Iz nekog razloga gateway blokira slike u postovima dok klasičan ADSL pristup radi kao švicarski sat.

mekinje, ovaj možda (ali možda) i uspij eprživjeti bez podloge jer obzirom na boju vjerojatno ima nešto klorofila u sebi. Vrijeme će ti reći ima li ga dovoljno ili ne.

Btw svena, kukuruz je spreman. Hibridni, prošlogodišnja berba.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by Juventina pet lis 23, 2009 9:38 am

Ja sam probala spasiti isti Gymnocalicum kao kod mekinje, ali se osušio i uginuo. Nikad više, ali nikad neću kupiti cijepljeni kaktus. Osim u slučaju da znam da sigurno može opstati kao obična biljka u normalnoj zemlji. Jesi li ti svoj mekinje uspjela spasiti ?
Juventina
Juventina
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 28
Join date : 17.04.2008

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by AnTTun pet lis 23, 2009 9:47 am

Juventina, kupiš pa cijepiš na jaču podlogu Smile

Jedan dio tih obojanih će vjerojatno preživjeti bez podloge, pod uvjetom da ima barem nešto klorofila u sebi, no većina će brzo stradati ili neće poživjeti koliko živi cijepljena biljka.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by autoar pet lis 23, 2009 10:01 am

ma zato ja nikad nisam imao niti jedan cijepljeni kaktus, taj rok trajanja mi smeta....
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by mekinje pet lis 23, 2009 10:45 am

@Juventina- sudbina mu je još neizvjesna. Naime, pitanje je koliko i da li uopće ima klorofila u sebi da bi mogao sam nastaviti živjeti. O tome mu ovisi opstanak. Za sada još čekam, javit ću rezultate. Inače je ovo jedina "boja" Gymnocalyciuma mihanowicha koji bi možd amogao imati nešto klorofila u sebi i znam jednu ženu koja ga je bez problema ožilila. Sve one ostale boje (crvene, žute, narančaste) ne mogu bez opstati cijepljenja.

Inače, ja kalemljenje isto ne volim. Prvo-ne izgleda mi prirodno. Drugo-svjesna sam da tako neka biljka brže raste ili čak samo na taj način može opstati, ali i tada ću je radije pokušati uzgajati na vlastitom korijenu i treće-zbilja kratko traju i treba svako malo prekalemljivati za što ja nemam nikakvog iskustva..niti želje da probam.

Ove koje imam sve sam dobila na poklon. Već sam sigurno negdje na forumu napisala da oni očito ljudima izgledaju zanimljivo i ne znajući što zapravo kupuju.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by Azra ned stu 08, 2009 4:54 pm

Meni je kalemljeni gimnić propao prije nekoliko dana. Sam od sebe. Notocactus scopu koji je bio nakalemljen na podlogu sam prebacila u svježu zemlju čim sam ga kupila i još se drži. Samo bih voljela neke kalemljene.... navodno da mammillaria theresao najbolje uspijeva na kalemu, a tako mi je zanimljiva.
Azra
Azra
Admin
Admin

Broj postova : 507
Join date : 15.04.2008
Age : 46
Lokacija : Rijeka

http://www.kaktusi-sukulenti.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by mekinje pon stu 09, 2009 12:34 pm

Ja još čekam što će biti sa mojim ljubičastim "gimnom mihanovićem". Za sada se drži, a dokad će....malo je zeznuto što ga je pokušaj zakorijenjivanja zapao baš kroz zimu, ali što da radim,nisma znala d aće mu baš u to doba podloga propasti.
Ne prčkam ga uopće tako da pojma nemam je li pustio koju žilicu u zemlju... Question
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by astrophytum čet sij 28, 2010 3:18 pm

Ne brini Mekinje, Mihanowich garant se zakorenjuje! I ja isto ne volim kalemljene kaktuse uopce mi ne izgledaju prirodno. A i lici mi na izivljavanje, sem kad je stvarno neophodno (zbog nemogucnosti u pogledu sustava supstrata ili zbog nepostojanje hlorofila kod biljke).
avatar
astrophytum
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 26.12.2009

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by mekinje pet sij 29, 2010 1:05 am

Za sada izgleda sasvim u redu. Čekam prva zalijevanja pa ću točno znati je li se zakorijenio ili ne. Ako se i "primi" ne nadam se cvatnji ove godine jer čini mi se da je previše istraumatiziran skidanjem s podloge, pa zakorijenjivanjem, a sve to još i po zimi. No, možda me i iznenadi, tko zna...
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by mekinje pet sij 29, 2010 9:53 pm

Evo i slike. Izgleda jako dehidrirano..."vide mu se rebra" koliko se stanjio Smile

Zbunjujući su mi ovi pupoljci. Nešto se ne mogu sjetiti je li to ostalo od jeseni kada sam ga skinula sa podloge i krenula sa ukorijenjivanjem ili su novi....baš me zanima hoće li se koji razviti u cvijet ako kaktus opstane.

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Gimno2.th
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by astrophytum sub sij 30, 2010 1:48 am

Gimno .... je u sjajnoj kondiciji nadam se da ce u prolece izgledati ovako:

https://2img.net/r/ihimizer/img697/8341/gymnocalyciciummihanovi.jpg
Pozdrav!
avatar
astrophytum
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 26.12.2009

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by Robi ned sij 31, 2010 1:34 am

Ne bi htio da te razocaram, ali ja sam isto pokusao sa crvenim. Nije mi se ukorjenio, a iako je imao nekoliko mladih izbojaka i za njih je bilo prekasno. Dok sam se odlucio da ih pokusam cjepiti otisli su.
No uvijek se treba nadati. Mozda ovaj tvoj lubicasti bude imao vise srece.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by astrophytum ned sij 31, 2010 2:19 am

Ljubicasti G. mihanovic ima svoj hlorofil i moze da zivi na svom korenu! Ako se cuva na zasenjeno mesto dolazi do izraz njegova zelena boja, ako se odgedjuje na svetlijem (suncanijem) mestu vise se vidi jlubicasta boja.
avatar
astrophytum
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 26.12.2009

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by mekinje ned sij 31, 2010 11:36 am

Slažem se sa astrophytumom. G. mihanowichii je jedini koji ima dovoljno svoga klorofila da bi preživio. Sve ostale varijante tih raznobojnih gimno kalema..tipa crveni, narančasti, žuti....nemaju svoga klorofila ili ako imaju nešto malo to nije dovoljno za opstanak. Oni najčešće sadrže tvari tipa karoten...zato i imaju takve boje...kao mrkva.... Very Happy
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by astrophytum ned sij 31, 2010 2:52 pm

Za ovog, G. mihanowichii - ljubicasti sam apsolutno siguran jer sam ga dugo imao u svojoj kolekciji. U mom slucaju, izgubio sam ga zbog jedne "gadne" zime!
avatar
astrophytum
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 26.12.2009

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by Sanja Ka ned sij 31, 2010 5:15 pm

Mekinje, oni ljubicasti malisani koje si mi ovo ljeto poslala se jos uvijek drze. drzim fige da ce se i oni zakorjeniti.
Sanja Ka
Sanja Ka
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 282
Join date : 23.04.2009
Lokacija : Karlovac/Zadar

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by mekinje ned sij 31, 2010 6:04 pm

@SanjaKa-to su bebice ovog mog. Trebali bi se zakorijeniti. U proljeće, kada kreneš za zalijevanjem kaktusa, njih prvo tjedan-dva prvo prskaj pa onda tek kako krenu veće vrućine pomalo zalijevaj. Tako ću i ja sa ovim svojim.

Svena mi je čak dala dobar savjet, da ga unesem u kuću i počnem sa laganim prskanjem već sada. Riskiram da ne cvjeta, ali barem bih bila sigurnija da će pustiti korijen (ako već nije). O tome još razmišljam jer mu je za sada i vani dobro.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by astrophytum ned sij 31, 2010 7:47 pm

Samo da Vas podsetim da je mesec Fevruar kod kaktusara nazvan i "mesec smrti"! Ja bih sa prskanjem i preranu vegetaciju malo pricekao, naravno mozda gresim neznam kakve su kod Vas meteoroloske prilike, cuo sam da najavljuju jos jedan hladan bran. Mozda je bolje da malo pricekate.
avatar
astrophytum
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 26.12.2009

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by svena ned sij 31, 2010 8:13 pm

Astrophytum, pretpostavljam da ti je promaklo da govorimo o ožiljavanju u toploj prostoriji. U tim uvjetima hladni klimatski val im ne bi trebao naštetiti osim da im našteti samo malo pomanjkanja svjetla. No, s obzirom da još nisu ožiljeni, neće odmah krenuti ni s vegetacijom.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by astrophytum pon vel 01, 2010 11:13 am

Zelim Vam sve najbolje! Izvestavaj nas i nadalje!
avatar
astrophytum
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 26.12.2009

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by astrophytum pon vel 15, 2010 4:47 pm

No, s obzirom da još nisu ožiljeni, neće odmah krenuti ni s vegetacijom.[/quote]

Kako se drzi ljubicasti G. mihanowichii je li mozda vec pokazao nesto? Smile
avatar
astrophytum
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 26.12.2009

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by AnTTun uto oľu 23, 2010 2:07 pm

Obzirom da je među mojim zimskim stradalnicima i jedan ljubičasti mihanović, poslušat ću iskustva drugih i zakorijeniti ga bez podloge. Sumnjičav kakav jesam, ipak ću cijepiti nekoliko njegovih izdanaka Smile Rezultati slijede za nekoliko mjeseci.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by astrophytum uto oľu 23, 2010 2:54 pm

Sta ces koristiti kao podlogu?
avatar
astrophytum
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 26.12.2009

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by AnTTun uto oľu 23, 2010 3:14 pm

Ove godine se nekako ekperimentalno osjećam.. vjerojatno ću nešto izdanaka cijepiti na opuntie, plemke čije podloge su stradale ću cijepiti na neke cereuse, a mislim da ću poneki veći izdanak pokušati cijepiti na tephrocactus.. tek da vidim kako to funkcionira.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 2 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.