Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

+17
Miriam
stina
zmaj
jelena.P10
Sanja Ka
astrophytum
Juventina
AnTTun
autoar
Pero
Mihajlooo
Azra
sa-do
Robi
mekinje
svena
Lana007
21 posters

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 4 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by mali kaktus uto ruj 13, 2011 11:50 am

U mojim Plodinama u Čk nažalost ih nisam našla,ma nema veze,gledat ću vaše.
mali kaktus
mali kaktus
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 498
Join date : 31.01.2011
Lokacija : Međimurje

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 4 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by Andrijana uto ruj 13, 2011 3:39 pm

joj mali kaktus, budeš dobila pelcer na proljeće od moje, ako preživi zimu, naravno. baš ju presađujem Very Happy
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 4 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by Plava Digitalna ned ruj 18, 2011 8:27 pm

Bilo ih je dosta u Bauhausu, probaj bacit oko tamo Wink
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 4 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by mali kaktus ned ruj 18, 2011 10:02 pm

Kod mene na žalost nema Bauhausa Crying or Very sad
mali kaktus
mali kaktus
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 498
Join date : 31.01.2011
Lokacija : Međimurje

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 4 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by Gimny ned ruj 18, 2011 11:32 pm

nažalost nema ga ni kod mene. ali nađe se nekad zanimljivih primjeraka u pevecu ili konzumu flower
Gimny
Gimny
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 53
Join date : 17.09.2011
Age : 29
Lokacija : Bjelovar

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 4 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by Plava Digitalna sri ruj 28, 2011 10:07 pm

E da postavim pitanje veteranima. Imam cijepljeni gymno mihanovichii i lijepo mi napreduje. Necu lagati, ove godine mi je izbacio i vise od 40 cvjetova, u jednom trenu sam ih zbrojila cak 30 odjednom. ALI, Par dana prije nego sto bi se cvijet trebao otvoriti, on se pocne susiti. Zasto? onako kao da ga opece sunce i onda se citav osusi i odpadne. Mad od njih dakle 40-tak su mi se samo 2 uspjela otvoriti. prvo sam mislila da je to zbog sunca pa sam ga preselila u zg u stan k drugom koji nema tih problema. taj drugi sam kupila doduse nedavno, zeleno rozi zuti, a moj stari je zuto narancasti. taj novi lijepo cvate, a starom, po obicaju opet 2 otpala Evil or Very Mad ali naravno i dalje tjera on mlade i stvarno bih voljela da mi koji jos prezivi do kraja. mislim da ga maknem skroz u hlad?
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 4 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by AnTTun čet ruj 29, 2011 6:56 pm

Obzirom da je gubitak pupova gotovo 100% siguran, ja bih se igrao njime. Otrgnuo bih sve pupove osim 1-2-3. Stvaranje tolikog broja pupova iscrpljuje biljku, možda joj pomogneš da neki i otvori time što ćeš smanjiti broj pa će biljka energiju usmjeriti na preostale. Osobno mi se sviđaju i same pup-antene koje moj obojani dječarac tjera pa se ne brinem oko otvaranja pupova no i kad ih otvori to je tek djelomično. Valjda takva vrsta, što li.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 4 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by svena čet ruj 29, 2011 8:02 pm

I moj je bio čudnjikav. Stalno gurao pupoljke i nebi ni jedan otvorio već bi poispadali. Izgleda da mu je to ipak upisano u genetskom kodu.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 4 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by Plava Digitalna čet ruj 29, 2011 8:12 pm

Evo mojih https://picasaweb.google.com/108728366073289293754/GymnoMihanovichii#
on je to ucinio umjesto mene, visak je odbacio da bi dva mogla procvasti. a ja vec sanjarila kako ce to biti famozan prizor kad ih procvate par komada odjednom. jos mi je najveca sumnja da su mozda ipak sprzeni, jer je inace osjetljiv, a to se desilo za najvecih vrucina i bio je dosta izlozen. sad je opet imao dvije antene i otpale su. probat cu to sa hladom, a ako ne upali, sljedece godine cu micati jos mlade cvjetove i ostaviti tu i tamo koji da se sto manje iscrpi.
hvala, antune, drzim fige tvojima Smile
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 4 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by Robi čet ruj 27, 2012 12:44 am

Na podlogi moje Blossfeldie izbila je nova grana. Ne znam ni sam da li bi bilo pametno maknuti je i zakorjeniti kao novu biljku ili je tako ostaviti. Mislim da oduzima kalemu veci dio hrane pa stoga smatram da je treba maknuti. Sta kazu ostali o tome???
Evo i slikica:
Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 4 P9260167

Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 4 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by Andrijana čet ruj 27, 2012 10:03 am

Robi je napisao/la:Mislim da oduzima kalemu veci dio hrane pa stoga smatram da je treba maknuti.
Ja se slažem sa time što ti misliš. Very Happy Najnormalnije ju možeš zakorijeniti kao novu biljku, lako se prima.
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 4 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by svena čet ruj 27, 2012 4:48 pm

I ja potpisujem ovu izjavu gore. Smile
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 4 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by Plava Digitalna ned ruj 30, 2012 9:51 am

I ja se slazem sa svima gore Smile
Odlicna ti je tegla Robi Smile
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 4 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by Robi pon lis 01, 2012 1:09 am

Hvala na vasem misljenju. Danas sam ga cviknuo i sada nek se susi par dana pa cu ga ukorijeniti.
@ Plava digitalna: Tu teglu kupio sam u Lidlu zajedno sa jednom mammilariom. Mislim da sam negdje pisao o tome. Dakle nije bila skupa a mislim da se tu i tamo pojave u prodaji u Lidlu.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi - Page 4 Empty Re: Cijepljeni (kalemljeni) kaktusi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.