Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

+26
drakone
jjuranovic
stina
Plava Digitalna
Usisavac
Andrijana
mali kaktus
Juventina
pupa031
betibup
anete
Semira
Mladen_DJ
Robi
lmacan1
Miriam
mekinje
marin
Sanja Ka
svena
Azra
iris
agava
astrophytum
autoar
AnTTun
30 posters

Stranica 12 / 17. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Next

Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun čet stu 03, 2011 10:38 pm

Temperatura u pilićarnicima je oko 25 C. Nakon nekoliko pokušaja i pogrešaka (uključujući prženje cijele jedne nesretne generacije sijanaca) uspio sam napraviti dovoljno otvora na odgovarajućim mjestima da ventilatori ne moraju hladiti. No ostavio sam ih radi strujanja zraka i bržeg isušivanja tla.

Biljkama je ionako bitno koliko svjetla dobivaju. Ovo što Ja koristim je dobro za male sijance. Kad krenu u ozbiljniji rast nije im dovoljno. No tad je već proljeće na prozorčiću...
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Plava Digitalna sub stu 05, 2011 8:22 pm

tnx Smile slazem se sa zadnjim odlomcicem. zato sam i sijala svoje sada.
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun čet stu 17, 2011 9:57 am

Odmah da otklonim svaku sumnju, biljke na slici nisu kupljene Smile

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Img1175resize.th

Svojedobno sam tražio biljku pod imenom Puna clavarioides pa se jedan poznanik javio da ima njegov prijatelj pa je to sve ostalo na tome... I onda dođe poruka tipa 'evo napokon sam poslao i dodao nekoliko svojih biljčica i malo sjemena'. Ukratko, to na slici...
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by jjuranovic čet stu 17, 2011 1:58 pm

Opa! Ako je to nekoliko... Very Happy
jjuranovic
jjuranovic
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 294
Join date : 23.11.2010
Age : 41
Lokacija : Makarska

https://picasaweb.google.com/115019717641583148677/Kaktusi#

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun čet stu 17, 2011 4:59 pm

Ja sam mislio da je 'nekoliko' otprilike 3-4, no izgleda da u Nizozemskoj računaju drugačije...
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by mali kaktus čet stu 17, 2011 5:52 pm

AnTTun,kad si ti i tvoje biljke u pitanju,više se ničemu ne čudim sunny
mali kaktus
mali kaktus
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 498
Join date : 31.01.2011
Lokacija : Međimurje

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun čet stu 17, 2011 8:56 pm

Ljudi su ti koji su bitni, nekad stvarno znaju iznenaditi. Ugodno.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Plava Digitalna pet stu 18, 2011 8:26 pm

Shocked Ma bas ti je bezveze taj tvoj poznanik Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Imslow
Koliko vrsta sada brojis?
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Andrijana pet stu 18, 2011 11:09 pm

ma mene i dalje muči što sa te grupne fotke niš ne kužim Very Happy
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun sub stu 19, 2011 9:22 pm

Andrijana, uglavnom je u pitanju kupus, tj. sukulenti. Najbitnia biljka je ona što izgleda skroz bezveze ispod najdesnije u najgornjem redu. Ta je naj-naj. Smile

Plava Digitalna, kad jednog lijepog dana to sve upišem u računalo moći ću dijelom odgovoriti na tvoje pitanje. Konačan broj vjerojatno nikad neće biti poznat jer uvijek postoji dio 'under construction' tj. u fazi rada (zakorjenjivanje, aklimatizacija, cijepljenje, sijanje...) Smile
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun pet stu 25, 2011 9:33 pm

Ovaj put ću prvo obrazložiti svoje rasipništvo u doba recesije Smile

Dakle, nakon mjeseci i mjeseci traženja, uspio sam naći sve 3 biljke sa samog vrha moje ovogodišnje liste želja na jednom mjestu. Prodavatelj je pristao poslati ih u necivilizirani svijet, poštarina je bila pristojna, cijena.. pa dobro, malo sam posudio od Djeda Božićnjaka, ali takva prilika se ne propušta. Sve u svemu, na listi za 2012 prva tri mjesta su prazna.

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Img1181resize.th

P.S. Caralluma / crenulluma je ružna po svakom pitanju, ali sam imao neke svoje razloge za 3. mjesto Smile
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by mali kaktus pet stu 25, 2011 9:55 pm

Ti uvijek nabavljaš posebne raritetne biljke Very Happy ,da tebe nema nebi ni znala da postije.
mali kaktus
mali kaktus
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 498
Join date : 31.01.2011
Lokacija : Međimurje

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Andrijana sub stu 26, 2011 2:33 pm

ova roza.... ta mi nije jasna zašto, al euphorbia abdelkuri je zaista lijepa kao i caralluma---pogotovo kada ih vidim na netu kako tvore skupine + cvijet na nj
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Miriam sub stu 26, 2011 3:36 pm

Krasno AnTTune pogotovo ova euphorbia damask.
Miriam
Miriam
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 684
Join date : 21.05.2009
Age : 54
Lokacija : croatia

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Andrijana sub stu 26, 2011 3:59 pm

koja razlika u ukusima... Very Happy ja ne mogu zamisliti da imam rozi kaktus.... bitno da anttun ima svojih top 3 Very Happy
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun sub stu 26, 2011 4:01 pm

Da probam pojasniti...

Tu carallumu je teško naći i u specijaliziranim zbirkama i rijetko tko, čak i ako ste si dobri, će ju prodati. Ne znam zašto, no jednostavno je tako. Ja sam ovu dobio gratis, zato i jesu samo dva članka i to mala. No valjda će porasti.

Euphorbia abdelkuri je priča za sebe, ima ih u ponudi, ali u pravilu zasebno i ne često. Varijantu damask (crvenu) je teže naći nego zelenu (tj. sivu). Ako baš jako želite damask, a imate sreće, naletite na ebayu na dražbu koja završi s $20. Ali ne šalju u Hr. Toliko o 'sreći' Smile Ili se pojavi dražba gdje će prodavatelj slati u Hr, ali biljka završi s cijenom od $90. Govorim o primjercima oko 5 cm 'visine'.

Pa nakon desetak mjeseci traženja završite s posudbom od Djeda Božićnjaka i kupite obje varijante Smile

P.S. OK, Andrijana, nek bude 'rozi' Smile
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Andrijana sub stu 26, 2011 4:03 pm

a da ciljaš na raritete to nam je svima jasno Smile hvala bogu da postoji djed božićnjak i da ga zovemo i kada malo porastemo Very Happy


pa obično crvenu tako posvjetljenu zovemo roza, zar ne
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Robi sub stu 26, 2011 10:22 pm

Vidio sam te Euphorbie u nekim enciklopedijama ijako su mi se svidjele obje. Nisam ni pomisljao da bi ih netko u Hrvatskoj mogao imati. Zbilja si me Antune ugodno iznenadio. Cuvaj ih, pazi i nemoj pretjerati sa zaljevanjem - salim se.
Robi
Robi
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 938
Join date : 21.05.2008
Age : 57
Lokacija : Rijeka

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by stina ned stu 27, 2011 2:20 am

anttune svaka čast , mora da si bio jako dobar kad te santa tako voli
i hvala što mi/nam širiš horizonte kad su kaktusi u pitanju

kaktuse neću puno komentirati jer se ne osjećam dovoljno kompetentno, a fraza sviđa mi se mi nekako ne priliči kad su u pitanju tvoje biljke



stina
stina
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 213
Join date : 02.01.2011
Lokacija : zadar

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Plava Digitalna ned stu 27, 2011 1:32 pm

Shocked drunken OMG, OMG, OMG bounce ti stvarno znas covjeka napraviti ljubomornim Twisted Evil
Ja za Bozic zelim, da kad narastem, da imam biljke poput tvojih Laughing
Drzim ti fige da kupis i dobijes jos hrpu egzoticnih biljcica i da ti se sve to lijepo raskoti do besvjesti, otvoris neki obrt, pa da jednog lijepog dana imamo gdje kupiti takve biljke!
I svi sretni i zadovoljni Very Happy
The End alien
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by AnTTun ned stu 27, 2011 1:38 pm

Oni koji ostanu ustrajni u ovom hobiju prije ili kasnije stignu do faze u kojoj sam ja. Osobno mi je bilo čudno kad sam vidio da netko od iskusnijih kolega uzgaja npr. Echinopsis huascha (uzimam ga samo kao primjer). Biljka je izgledom bezveze, barem meni.

Gledaš zbirku, sliniš nad ariocarpusima, a vlasnik se hvali echinopsisom. Mislim... ono... jeli Smile Onda shvatiš da je on davno apsolvirao te ariocarpuse i okrenuo se biljkama koje su inače rijetke u zbirkama, nebitno koliko su izgledne.

AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Plava Digitalna ned stu 27, 2011 9:53 pm

Koliko ustrajni? u godinama? Laughing
Ja sam tek u fazi slinjenja nad ariocarpusima, nadam se da cu si prvoga kupiti na proljece drunken
Plava Digitalna
Plava Digitalna
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 539
Join date : 22.09.2010
Age : 40
Lokacija : Zagreb-Jastrebarsko

https://www.facebook.com/profile.php?id=1093270686&v=wall&

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Andrijana sri stu 30, 2011 12:45 am

AnTTun je napisao/la:Oni koji ostanu ustrajni u ovom hobiju prije ili kasnije stignu do faze u kojoj sam ja. Osobno mi je bilo čudno kad sam vidio da netko od iskusnijih kolega uzgaja npr. Echinopsis huascha (uzimam ga samo kao primjer). Biljka je izgledom bezveze, barem meni.

Gledaš zbirku, sliniš nad ariocarpusima, a vlasnik se hvali echinopsisom. Mislim... ono... jeli Smile Onda shvatiš da je on davno apsolvirao te ariocarpuse i okrenuo se biljkama koje su inače rijetke u zbirkama, nebitno koliko su izgledne.


ovo zvuči ovako nekako: prvo imaš kaktuse zato što ih voliš ili jednostavno sviđaju ti se, zanimljivi su ti, a poslije zato što ti ego raste obzirom da posjeduješ rijetke vrste i svi dođu do te transformacije u kaktus-egoista prije ili kasnije.... jesi li siguran?

nekako mi je neshvatljivo da netko ima kaktus samo radi toga što je to rjetka vrsta isto kao što mi je neshvatljivo kada netko ima biljku samo radi ukrasa... to su prekrasna živa bića prvenstveno. znam, mi ljudi smo egoisti no ipak se nadam da ću uvijek imati kaktuse prvenstveno zato što ih volim i zato što me umiri njihova blizina--imaju specifičnu energiju koju druge biljke nemaju i to svaki drugačiju.







Zadnja promjena: Andrijana; sri stu 30, 2011 1:06 am; ukupno mijenjano 1 put.
Andrijana
Andrijana
Kaktusar veteran
Kaktusar veteran

Broj postova : 1091
Join date : 31.03.2011
Age : 43
Lokacija : Zagreb

https://picasaweb.google.com/116412781077437853443

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by svena sri stu 30, 2011 1:06 am

Istog sam mišljenja kao i Andrijana. Imam ih zato jer ih volim i želim imati bogatu i lijepu kolekciju. Veće mi je zadovoljstvo uspjeti očuvati na životu neki problematični kaktus, nego imati u zbirci "neki koji nitko nema". Znam, reći će sada Antun kako su ti rariteti iznimno teški za očuvanje, ali se nadam da ste shvatili kaj sam htjela reći.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by drakone sri stu 30, 2011 1:28 am

Ja to više gledam kao izazov. Nije problem imati, nego održati i razmnožiti ili stvoriti novu biljku. Bez "pionira" i inovatora nitko na ovom forumu ne bi ni znao za kaktuse i sukulente. Fantastična su bića, daleko od toga, ali da ih ne volimo ili da se ne brinemo o njima ne bi ih ni imali, ili bi ih imali jako kratko.
drakone
drakone
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 42
Join date : 06.10.2011
Age : 41
Lokacija : Koprivnica

[Vrh] Go down

Falte me usta moja (tj. moja zbirka) - Page 12 Empty Re: Falte me usta moja (tj. moja zbirka)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 12 / 17. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.