Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Osnovne upute o uzgoju i njezi

+28
Green fairy
jjuranovic
Plava Digitalna
Ive
Miriam
Lud za kaktusima
marin
Sanja Ka
zmaj
Clematis
pupa031
AnTTun
cactusich<3
iris
Mladen_DJ
astrophytum
tasumita
ljubena
Jasmina
agava
autoar
Pero
svena
Sanja
Robi
mekinje
Azra
Admin
32 posters

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by AnTTun uto svi 25, 2010 9:31 am

Mislim da bi prethodni post trebalo prebaciti negdje drugdje (a ovaj moj obrisati) pa da pokušamo pomoći kaktusićima kojih će najvjerojatnije uskoro biti više od 3.
AnTTun
AnTTun
Administrator
Administrator

Broj postova : 764
Join date : 20.08.2009
Age : 59
Lokacija : Slavonski Brod

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by cactusich<3 uto svi 25, 2010 8:25 pm

ok, evo stavila sam kao new topic pa se nadam da će biti puno pomoći od svih vas! thnx!!!
cactusich<3
cactusich<3
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 22
Join date : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by cactusich<3 uto svi 25, 2010 8:26 pm

cactusich<3
cactusich<3
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 22
Join date : 23.05.2010

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by iris uto ruj 07, 2010 12:20 pm

zanima me kada da unesem kaktuse unutra s obzirom da je u slavoniji vec poprilicno zahladilo toliko da ujutro zna biti ispod 10 stupnjeva
iris
iris
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 361
Join date : 05.01.2010
Age : 35
Lokacija : visnjevac,osijek

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by mekinje uto ruj 07, 2010 9:15 pm

Ako su suhi ne može im škoditi. Bitno je da nema mraza i da nije zemlja vlažna. Još će biti sunca i šteta je da to ne iskoriste.
mekinje
mekinje
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1528
Join date : 03.06.2008
Age : 43
Lokacija : Rovinj

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by Mladen_DJ sri ruj 08, 2010 3:05 am

mekinje je napisao/la:Ako su suhi ne može im škoditi. Bitno je da nema mraza i da nije zemlja vlažna. Još će biti sunca i šteta je da to ne iskoriste.

Po običaju ja svoje friško zalio prije kiše i zahlađenja. jocolor
Mladen_DJ
Mladen_DJ
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 295
Join date : 29.04.2010
Age : 55
Lokacija : Zagreb

http://picasaweb.google.com/excelancije

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by autoar sri ruj 08, 2010 10:33 am

ma moji su vani po kiši i ne smeta im....kao što kaže robi biti će još sunca pa mogu slobodno još mjesec dana uživati....po iskustvu znam da neki će baš u ovo vrijeme rasti najviše...
meni je još i cvjetanje na veliko....
autoar
autoar
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 702
Join date : 05.06.2008
Age : 42
Lokacija : Pula

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by pupa031 sri ruj 08, 2010 11:39 am

Po običaju ja svoje friško zalio prije kiše i zahlađenja. jocolor [/quote]

Ima nas više takvih Laughing .. baš im je kiša jučer lijepo oprala svu ljetnu prašinu !!
Cijelo ljeto nije dolazila sa istoka, mislim na kišu, ali jučer se podvukla pod krov .. biti će im dobro, valjda sunny
pupa031
pupa031
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 65
Join date : 28.07.2010
Age : 50
Lokacija : Bilje,Osijek

http://picasaweb.google.com/home

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by pupa031 sri ruj 08, 2010 11:41 am

Mladen_DJ je napisao/la:
mekinje je napisao/la:Ako su suhi ne može im škoditi. Bitno je da nema mraza i da nije zemlja vlažna. Još će biti sunca i šteta je da to ne iskoriste.

Po običaju ja svoje friško zalio prije kiše i zahlađenja. jocolor

Ima nas više takvih Laughing .. baš im je kiša jučer lijepo oprala svu ljetnu prašinu !!
Cijelo ljeto nije dolazila sa istoka, mislim na kišu, ali jučer se podvukla pod krov .. biti će im dobro, valjda sunny [/quote]
pupa031
pupa031
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 65
Join date : 28.07.2010
Age : 50
Lokacija : Bilje,Osijek

http://picasaweb.google.com/home

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by pupa031 sri ruj 08, 2010 11:42 am

. .
pupa031
pupa031
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 65
Join date : 28.07.2010
Age : 50
Lokacija : Bilje,Osijek

http://picasaweb.google.com/home

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by pupa031 sri ruj 08, 2010 11:55 am

Ispričavam se za onu moju gore brljavu, valjda takav dan, kada greške u nedogled ponavljam ne uključujući mozak ! Evil or Very Mad
Administratora molim da ispravi moje gluposti Embarassed
( .. gdje je nestalo "editiranje" ? )
pupa031
pupa031
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 65
Join date : 28.07.2010
Age : 50
Lokacija : Bilje,Osijek

http://picasaweb.google.com/home

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by iris čet ruj 09, 2010 6:10 pm

i moji su dobili kise a drzimo fige valjda nece nista biti i moji neki jos cvijetaju
iris
iris
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 361
Join date : 05.01.2010
Age : 35
Lokacija : visnjevac,osijek

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by Clematis čet sij 27, 2011 5:22 pm

Dobar dan! Mi smo novi tu. Uzgajam i imam kaktuse od malena neke preko 20 godina stare. Išao sam malo surfati i naletim na vaš forum. I onda odjednom hrpa ??? , nekih novih stvari i informacija.

Budem stavio slike da mi pomognete pri indentifikaciji, iako mislim da sam ih sve polovio, više manje.

Zanima me jedna vrlo bitna stvar vezano za mirovanje kaktusa. Naši kaktusi zimuju u toploj prostoriji, većina njih i nikad nismo imali problema s njima. Vrste koje cvatu cvatu i dalje, usprkos zimskoj temp oko 20 i više, i zalijevanju jednom u 10 dana. Neke vrste nisu nikad cvale i zanimam me da li cvatu i kada(slike slijede), a ove koje cvatu, cvatu i po zimi i po ljeti. Da li je to što radimo loše po kaktuse i što im se može dogoditi loše( jer nama se još ništa loe nije dogodilo.
Clematis
Clematis
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 27
Join date : 27.01.2011

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by svena čet sij 27, 2011 7:09 pm

Za početak, dobro došli na forum!
Od loših stvari uzrokovanih toplim zimovanjem se može dogoditi deformacija same biljke (gotovo je uvijek prisutna kod takvih zimovanja osim u slučajevima dodatne rasvjete), izostanak cvatnje, pad imuniteta biljke, a samim tim i pojačana sklonost k bolestima i nametnicima......
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by Clematis čet sij 27, 2011 10:17 pm

Da li bi im značilo išta da ih se sada prebaci u hladno? Ili ih bolje pustit sad gdje jesu do proljeća ? Mammillarie sad cvatu, voda minimalno. 3 mj su do iznošenja van, pa što bi bilo onda najpametnije?

Vidimo da znate, i imate iskustva pa vas sve molimo koristan savjet. Dosta njih je samnom puno godina, i nikad se nijedan nije osušio ili propao a nisu baš bili do 15 stupnjeva i bez vode cijelu zimu.
Clematis
Clematis
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 27
Join date : 27.01.2011

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by svena čet sij 27, 2011 11:23 pm

Ja ih sada ne bih stavljala na hladno. Nađite im samo malo svježije mjesto, a vodu, što manje kako ne bi rasli i deformirali se. Od proljeća pa nadalje, pokušajte im uvesti neki pravilniji režim i vidjet ćete kako će biti zahvalni i kako će se proljepšati.
Voljela bih da nam se u raspravu pridruži još netko i da pokoji savjet iz vlastita iskustva.
svena
svena
Vrijedni pomagač
Vrijedni pomagač

Broj postova : 1309
Join date : 18.05.2008

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by Clematis pet sij 28, 2011 9:24 am

Teško je sad naći drugo mjesto jer nisu kaktusi jedine biljke koje su nam sad preko zime u kući. A i nisu baš mali, od 40 tegli kaktusa nekolicina je u malim teglama , ostalo su sve velike tegle. Neki i jesu u hladnom.

Kako imamo vrt, i puno biljaka nismo se baš pridržavali posebnog režima kod kaktusa. Sad ste nam otvorili oči pa budemo dali sve od sebe da budu još bolji i ljepši.
Cereus peruvianus monstruosa
Chamaecereus silvestrii
Echinopsis rhodotricha
Epifilum
Eriocactus warasii
Espostoa lanata
Ferocactus par vrsta
Lemaireocereus dumortierii
Mammillaria camptotricha
Mammillaria gracilis
Mammillaria matudae
Mammillaria multiceps
Mammillaria sempervivi
Opuntia cylindrica
Opuntia microdasys
Opuntia microdasys albata
Opuntia robusta
Opuntia subulata
Pilosocereus gounellei
Pilosocereus pachycladus i još neke u čija imena nisam siguran .
To i 5-6 vrsta agava je naša kolekcija, a pošto ih je dosta velikih, za sada dosta.
Clematis
Clematis
Kaktusar
Kaktusar

Broj postova : 27
Join date : 27.01.2011

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by iris pet sij 28, 2011 10:53 pm

pitanje,skupila sam zemlje od krticnjaka za kaktuse,kao sto mi je i reko janko cordas on svoje sadi u nju.... i ispekla ju jer imala je tu ti tamo nekih bubica i jel mogu ja u tu zemlju sadit kaktuse...jel to ok s obzirom da sam ju ispekla...
iris
iris
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 361
Join date : 05.01.2010
Age : 35
Lokacija : visnjevac,osijek

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by zmaj sub sij 29, 2011 12:49 am

Ja osobno zemlju nisam nikad sterilizirao
U zemlji ima puno korisnih bakterija koje pospješuju razgradnju organskih ostataka u zemlji a time stvaraju hranjive tvari našim biljkama
Da je biljkama štetno sve što puza nebi bilo biljki na zemlji, pa zato nisam za sterilizaciju zemlje
Zemlju iz krtičnjaka i sam koristim iz razloga što je bogata kisikom što odgovara korjenu biljke, ako je ispečeš iz nje se oslobodi kisik, unište se i neki hranjivi sastojci pa čemu se onda i trudit skupljat krtičnjake
zmaj
zmaj
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 103
Join date : 27.10.2010
Age : 54
Lokacija : Đurđevac

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by Sanja Ka sub sij 29, 2011 4:53 am

Isto nisam nikad sterilizirala zemlju. citala sam da je dobro ispeci zemlju prije sijanja da se ne bi razvile nepozeljne gljivice, ali nisam sigurna jel isto vrijedi i za presadivanje. mislim da bi to potrajalo kad bi pekli zemlju za sve nase kaktuse koje treba presadivati...
Sanja Ka
Sanja Ka
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 282
Join date : 23.04.2009
Lokacija : Karlovac/Zadar

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by astrophytum sub sij 29, 2011 12:47 pm

zmaj je napisao/la:Zemlju iz krtičnjaka i sam koristim iz razloga što je bogata kisikom što odgovara korjenu biljke, ako je ispečeš iz nje se oslobodi kisik, unište se i neki hranjivi sastojci pa čemu se onda i trudit skupljat krtičnjake
Ovo sa kisikom je neka nova teza ili ...
avatar
astrophytum
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 26.12.2009

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by marin sub sij 29, 2011 12:52 pm

Ovo sa kisikom je neka nova teza ili ...

lol!
marin
marin
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 239
Join date : 09.04.2010
Age : 52
Lokacija : Zagreb

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by zmaj sub sij 29, 2011 10:43 pm

astrophytum je napisao/la:
zmaj je napisao/la:Zemlju iz krtičnjaka i sam koristim iz razloga što je bogata kisikom što odgovara korjenu biljke, ako je ispečeš iz nje se oslobodi kisik, unište se i neki hranjivi sastojci pa čemu se onda i trudit skupljat krtičnjake
Ovo sa kisikom je neka nova teza ili ...

Nije ništa novo, to s kisikom se navodi i u knjigama od prije pola stolječa
zmaj
zmaj
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 103
Join date : 27.10.2010
Age : 54
Lokacija : Đurđevac

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by astrophytum sub sij 29, 2011 10:50 pm

zmaj je napisao/la:
astrophytum je napisao/la:
zmaj je napisao/la:Zemlju iz krtičnjaka i sam koristim iz razloga što je bogata kisikom što odgovara korjenu biljke, ako je ispečeš iz nje se oslobodi kisik, unište se i neki hranjivi sastojci pa čemu se onda i trudit skupljat krtičnjake
Ovo sa kisikom je neka nova teza ili ...

Nije ništa novo, to s kisikom se navodi i u knjigama od prije pola stolječa
Mozda treba koristiti malo noviju literaturu! Shocked Ko zna . . .
avatar
astrophytum
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 234
Join date : 26.12.2009

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by zmaj sub sij 29, 2011 11:02 pm

Možda????????
Ja nikome ne namečem svoje mišljenje niti itko treba raditi isto kako i ja
Tu sam da čitam o tuđim iskustvima i viđenjima, isto tako iznosim i svoje mišljenje i iskustva
Drago mi je ako su kome pomogla moja iskustva
zmaj
zmaj
Napredni kaktusar
Napredni kaktusar

Broj postova : 103
Join date : 27.10.2010
Age : 54
Lokacija : Đurđevac

[Vrh] Go down

Osnovne upute o uzgoju i njezi - Page 3 Empty Re: Osnovne upute o uzgoju i njezi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.